Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

Spektrum a mazel v jedne vete nejde!
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
Uživatelský avatar
lancer
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 12.05.2010 0:00
Bydliště: Od Jevíčka

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

měls někdy rc soupravu spektrum?

mám dx3c,dx4s,dx6i a na všechny je 100% spolehnutí a při ceně přijímačů z číny ani ne 200kč je spektrum jasná volba a nebudu se dohadovat jestli je nebo není lepší než přehraná čínská vysílačka je to věc názoru a nároků na kvalitu a funkčnost a koupit futabu se čtyřma kanálama více jak 2* dražší než spektrum dx4s tak tomu říkám vyhozené peníze

vše je otázka názoru,nároků a peněz a nemá cenu to řešit to je to samé jako se dohadovat jestli i-phone ano nebo ne
Axial scx10 Spektrum DX3C 2,4GHz
Traxxas summit combo mamba monster + 2200kV DX4S

http://lancer76.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

lancer píše:měls někdy rc soupravu spektrum?

mám dx3c,dx4s,dx6i a na všechny je 100% spolehnutí a při ceně přijímačů z číny ani ne 200kč je spektrum jasná volba a nebudu se dohadovat jestli je nebo není lepší než přehraná čínská vysílačka je to věc názoru a nároků na kvalitu a funkčnost a koupit futabu se čtyřma kanálama více jak 2* dražší než spektrum dx4s tak tomu říkám vyhozené peníze

vše je otázka názoru,nároků a peněz a nemá cenu to řešit to je to samé jako se dohadovat jestli i-phone ano nebo ne


Tady není o čem. Vysvětlovat někomu, že Futaba není Spektrum asi nejde.... BMW a Fiat je také to samé:-) :BYE:
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
Uživatelský avatar
lancer
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 12.05.2010 0:00
Bydliště: Od Jevíčka

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

zase jeden co má vše nejlepší :OK: až se budeš nudit tak si projdi využitelné funkce spektrumu a futaby a zjistíš že jediný rozdíl je těch 6000kč navíc a to je jediné v čem je lepší. a že ten kdo má flysky za 2000kč tak ji využije lépe než ty všechny funkce na futabě které na expedici nikdy nevyužiješ. takže bavoráku užij si futabu za 10000kč ale věř že dál jak s gt3c nebo dle tebe ubohým spektrem nedojedeš. a věř tomu že my chudáci s tebou budem držet krok i když máme fiaty :-D
Naposledy upravil(a) lancer dne 25.02.2013 17:06, celkem upraveno 1 x.
Axial scx10 Spektrum DX3C 2,4GHz
Traxxas summit combo mamba monster + 2200kV DX4S

http://lancer76.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

Pobijte se, aspoň bude nějaká zábava ;-)

Mmchdm - narazil jsem na tenhle regulátor - Mtroniks tio Rock C, má s tím někdo zkušenosti? Narazil jsem jen na pár odkazů, ale nevypadá to vůbec špatně, a za tu cenu?
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

Já používám tenhle régl http://www.mz-racing.net/p3847-rs135-sp ... r-edition/, tento motor http://www.mz-racing.net/p3135-ax24007-motor-axial-55t/ a tuto vysílačku http://www.mz-racing.net/p5682-r01502-r ... z-f-h-s-s/ a naprostá spokojenost. Mám to na SCX Honchu a na CC-01 Pajeru mám jen jiný motor a to tento http://www.mz-racing.net/p7447-3323-gra ... -eco-7-2v/. Jen jsem k réglům přidal externí BEC 5A.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

Ta původně uvažovaná souprava DX4S je velice zajímavá - osobně kdybych si měl vybrat, tak bych asi bral tuto. Futaba je bezesporu číslo jedna, ale to neznamená, že to Spectrum bude horší, především v poměru cena/výkon. Na závodech 1:5 jsem viděl létat vzduchem jak Futaby, tak i Sanwy a Graupnery a to z těch nejvyšších cenových kategorií ( tam totiž nejsou reglecy DSYSy a proto se musí najít viník problému a po ruce je nejdřív právě ta vysílačka :-[ )
Ten čtyřkanál s možností různých mixů je do budoucna velmi zajímavý - pokud se třeba poohlídneš po tanku, sněžným pluhu nebo i speciálu s řízením přední i zadní nápravy, tak s tříkanálem bez možnosti mixování to bude dost zásadní problém.
Uživatelský avatar
lancer
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 12.05.2010 0:00
Bydliště: Od Jevíčka

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

taky určitě doporučuji 4 kanály, výběr velký není al dá se vybrat ve všech cen. kategoriích začneš dodělávat světla atd. a 3 kanály budou za chvíli málo a jestli ten sumec je tvůj,tak ji můžeš využít i pro něho a stačí jedna souprava na více aut
Axial scx10 Spektrum DX3C 2,4GHz
Traxxas summit combo mamba monster + 2200kV DX4S

http://lancer76.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

lancer píše:zase jeden co má vše nejlepší :OK: až se budeš nudit tak si projdi využitelné funkce spektrumu a futaby a zjistíš že jediný rozdíl je těch 6000kč navíc a to je jediné v čem je lepší. a že ten kdo má flysky za 2000kč tak ji využije lépe než ty všechny funkce na futabě které na expedici nikdy nevyužiješ. takže bavoráku užij si futabu za 10000kč ale věř že dál jak s gt3c nebo dle tebe ubohým spektrem nedojedeš. a věř tomu že my chudáci s tebou budem držet krok i když máme fiaty :-D


není to o nejlepším, jen nechápu proč kupovat drahou čínu, což spektrum je.
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
Uživatelský avatar
lancer
Uživatel
Příspěvky: 117
Registrován: 12.05.2010 0:00
Bydliště: Od Jevíčka

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

tady máš podniky patřící futabě polovina výrobních linek pro futabu je v číně nebo indii

http://www.futabasangyo.com/en/profile/profile.html

takže když je spektrum za 4400kč drahá čína co teprve futaba za 12000kč to je hodně drahá čína a některé přijímače od futaby mají na sobě i napsáno (made in china)
Axial scx10 Spektrum DX3C 2,4GHz
Traxxas summit combo mamba monster + 2200kV DX4S

http://lancer76.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

lancer píše:taky určitě doporučuji 4 kanály, výběr velký není al dá se vybrat ve všech cen. kategoriích začneš dodělávat světla atd. a 3 kanály budou za chvíli málo a jestli ten sumec je tvůj,tak ji můžeš využít i pro něho a stačí jedna souprava na více aut

Sumec je hlavne kvuli prckovi - je to takove to auto, co mu prepnu na pomalo, a on s tim moc neprovede, i kdyz se bude snazit :-) Takze spis druhe auto, abych se taky nekdy dostal k rizeni ;-)
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

Lancer: Hele k Tvé původní otázce co máme proti DX4S - rozhodně nic, jen to na expedici je, jako jít na komára s raketometem. U modelu, který mám víceméně u nohy mi prostě FlySky úplně stačí. Nemluvě o tom, že umí osm kanálů a hlavně na expedici a na závodech má to rádio kurva jiný životní podmínky.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

Zajímalo by mě, jak je to se šířkou vysílaného pásma u přeprogramované FlySky. Připadalo mi ( ale jen na základě jednoho kusu, co jsem měl v ruce ), že těch 8 kanálů se vměstnalo do té původní šířky přenosu z tříkanálu. Jakoby se velmi zúžily rozsahy dráhy serv a chodily v docela úzkém pásmu. Nemám vybavení na to, abych to změřil, ani nevím, jestli tam náhodou nebyly třeba zapnuté dvojité výchylky ... ale moc se mi to nelíbilo.
Ještě dodatek: na stránkách RCGuru je u Honcha video, kde je ovládaná i zadní náprava. Moc se mi to líbí a bez toho čtyřkanálu ( resp. mixů ) by to bylo dost těžké ovládat.
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

Ten regl LRP crawler můžu jen doporučit ,funguje jak na senzorový stříďák tak na stejnosměry ,bec 5A .Mám dva už skoro dva roky oba byly utopený-po vyschnutí dál bez problémů i krátkodobě přepólovanou lipolku vydržely.Další plus -široký rozsah nastavení brzdy v neutrálu,různé možnosti odezvy plynu.Měl jsem ho i stím motorem cos dával na začátku a když se budeš vyhýbat vodě tak budeš spokojenej jak s výkonem tak spotřebou.Díky široké možnosti nastavení je používám i v driftu na rallye i expedici k naprosté spokojenosti.
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Chystám se na stavbu KITu - sbírám rozumy

Mně na tom trochu straší jen to riziko, že to někde potká vodu a odejde. Pokud by to bylo za cenu jako SS řešení od axialu, tak budiž, ale tohle je víc než dvakrát tolik peněz :-(

Mimochodem, nikde jsem nenašel srozumitelně popsáno, proč vlastně jsou střídavé motory o tolik náchylnější na poškození vodou? Četl jsem spoustu o tom, že se musí tyto motory proti vodě chránit, případně návody jak, ale nikde (a to jsem se ptal i mistra Gůgla opakovaně i v cizím jazyce ;-)) jsem se nedozvěděl PROČ? Asi jsem blbej, zřejmě se to všeobecně ví, ale já to tedy nevím :-(
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel

Zpět na „SCX10“