Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

sistri píše:Ahoj Píťo,
aby jsi věděl, že ani u nás se nejezdí po souši tak jsme s Jirkou Ungrem natočili na tvé video z bahnění takovou menší videoodpověď 8)

U nas jsme tak daleko, ze jezdime i pod ledem. :mrgreen:
Obrázek
Uživatelský avatar
JohnnyBOSS
Uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 09.07.2014 21:03
Bydliště: Olomóc už nee. Včil Mohelnica
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

a já projedu dvě kaluže a měním servo s motorem a regulátorem :lol:
AXIAL SCX10 Defender D90 KAREL
AXIAL SCX10 Mercedes Benz 3553 TRUCK TRIAL BOBINA 2.1
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

prodam axial, udrzovany, jety jen rekreacne, do vody zasadne ehm nejezdim, top stav. 35 tic. dohoda nemozna, prodavam zbozi u kteryho si muzete bejt jisti :-D

:-D :-D :-D
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

:-D Tak já taky prodám svojí leštěnku SCX10 Tacoma, bez jediného škrábance, pouze vyzkoušený, absolutně bez jediné vůle. O auto jsem se hodně staral a často ho myl :-D
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Moc se těším na sobotní závod. Mám rád před každým závodem dát auto do kupy. Vždy se mi líbí když je před závodem nablejskané, vybarvené nápisy pneumatik, ponatírané nárazníky a nášlapy. Přišli samolepky, tak jsem hned polepil naviják a jména jezdců. Mám z nich radost, že vypadají kvalitně a odolně.

Jinak jsem posadil boudu na předku o jednu dirku dolů a teď je to supr i když ne úplně scale. Já to před pár měsíci zkoušel, jenže jsem nechtěl aby sahali nášlapy nad spáru spodku dveří a nebylo to tak namáčklé k šasí. Ty nášlapy byli dělané hodně precizně. Občas se mi ale stávalo, že při krutu kastle povylezl kousek spodku lexanky nad nášlap a interiér ten lexan vytlačil ven. Dnes jsem to tedy zkusil znova a najednou to sedí pěkně. Tím myslím to naštosování. Tím se vyřešil problém s nárazníkem, který jsem tu nedávno řešil, že bych ho zvednul. Už je opět tak akorát od masky a světel. Jen jsou hold zakryté ty spáry dveří, ale kastle sedí krásně na tyčích nášlapů a tím jsou tedy dva problémy na trial vyřešeny :lol:

Záhada je, že když mám nasazenou boudu a tím pádem jsou zapojeny kompletní světla na boudě, tak když zatočím ručně servem, tak se podle intenzity točení rozsvítí světla v rampě :-D Takže mi servo vyrábí proud? A je zajímavé že jen v rampě přes to, že je veškeré osvětlení na boudě rovnou na baterku přes odpory. Mazec :lol: Už jsem si toho všiml několikrát dřív, když jsem něco dělal a ono to bliklo. Myslel jsem si že tam je nějaký zbytkový proud. Ale já elektrice nerozumím.

Tak tady je ta trialovka. Housenka pořídil Honcho v základu, tak jsem to tam poměřoval a zjistil že je to na trial jak dělaný :-D Je o 2cm širší 3kg těžší, vyšší a celkově takové robusnější. Monstr :lol: Takže na to jaké výsledky má má jsem spokojený a hlavně se mi líbí pořád stejně a mám ho rád. :FINE:

Obrázek

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
JohnnyBOSS
Uživatel
Příspěvky: 372
Registrován: 09.07.2014 21:03
Bydliště: Olomóc už nee. Včil Mohelnica
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

pěkně to kříží 8)
AXIAL SCX10 Defender D90 KAREL
AXIAL SCX10 Mercedes Benz 3553 TRUCK TRIAL BOBINA 2.1
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Z těch dveří si nec nedělej, já bych taky nemohl otevřít spolujezdcovy dveře kvůli šnorchlu :-D
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Prostě mazel :tleskam: Jak popisuješ to svícení, toho jsem si už taky parkrát všimnul ale spíš u té rampy co máš na nárazníku, nepamatuju si jistě ale myslím že při zatočení se jedno světlo trochu ztlumilo a druhé více rozzářilo :?: Tehdá jsem to ale přisuzoval kroucení kastle s rámem při křížení, předním kolem v podběhu se na druhé straně oddálil kontakt na té podložce :-p
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Nene, světla v narazníku patří na elektro v šasí a tam vše maká jak má. Ty světla v nárazníku se rozsvicují s plynem, protože jsou napojeny na motor a to samé platí o couvačkách. To že občas na videjích problikávají hlavní světla už způsobuje ten krut kastle. Co jsem dal silnější pružinku tak už to dělá jen v blátě. Ale tohle jde jen do rampy na střeše :-p

Co ty Láďo? Nepřijedeš na závod. Nevím zda budu v tomto roce ještě dělat, tak by jsi mohl. Jelikož je finální z Plzeňáky, tak to chci udělat fakt hezké a zítra mám celý den volno, odpoledne se zabydlím na dráze a pěkně nazdobím a připravím. Přijeď popít. Mám pro tebe samolepku s Nickem na autíčko :lol: Je taková mázlá. To musím příště napravit a už vím jak. A jednu větší hezkou ti můžu dát na Disco :-D
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

To víš že bych rád přijel ale musím do práce, auto je pořád u lakýrníka a ještě budu muset dokoupit régl a novou vysílačku. Samolepky mi prosím archivuj, já si je pak vyzvednu :OK:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Už jsem dlouho nic nepřihodil, tak napíšu o nákupu z HongKongu :-D
Dnes přišel balíček z Asiatees pro Patta a Housenku a já vyzkoušel objednat železné střeva rozvodovky a mám radost, že přešel přes celní kontrolu. Je to můj asi pátý nákup u nich, jen nikdy nebyl za tolik peněz. Problém tedy drobet nastal, že chybí 2 gumy a tričko zdarma, které se dalo vybrat nad 2000,- V tom je pošta nad 1500 zdarma, jenže to tak úplně není. Tričko zdarma tedy je, ale k tričku je poštovné 65,- Tak pohoda, ale vloží se pneu a za ty je příplatek 110,- Ale i tak 175 za poštu není zas tolik. Když jsou malé věci, tak je to opravdu zdarma. To už mám taky vyzkoušené. Nechci dělat reklamu, ale ceny těch dílů prostě rozhodují a za 8 dní je to doma.

Obrázek

Abych se dostal k těm gumám a tričku, tak mi psal, že to nebylo a že už to je, tak asi zasílá zbytek. Minule neměl nohavice náprav a asi věděl že nebudou, tak poslal část peněz zpět a pak poslal nohavice jako dárek. Teď ale peníze neposlal jen mail, tak doufám že jsem to dobře pochopil :lol:

Ale abych se dostal k věci :OK: Přišli tedy ty kompletní střeva do převodovky, tak jsem na to zvědavej. Mě šlo tedy jen o to nejvetší kolo mezi kardany. Převodovka je uvnitř celá železná krom zmíněného kola, jenže co tam prodávají, tak je to s unašeči jako jeden kus a ty výstupy jsou vrtané a mě se to prostě nelíbí. Ty Notyra s osmihranem na ploškách drží jak svařené :twisted: A tady se dá vymontovat. Překvapilo mě, že je to komplet se spojkou, včetně vrchní hřídele, pinů, osičky stř. kola, pastorku no prostě vše za 400,-

Obrázek

Jediné co se mi extra nezdá je výška zubů na spuru. Jsou o menší kousek kratší a nakonec si říkám, že venku je plast výhodnější, jak kvůli menšímu bordelu z ježdění, tak i kvůli hlučnosti. Jinak to je to ozubení stejné jak na origo Axial. Spojku asi vyzkouším, protože kdysi jsem ani nevěděl že tam nějaká je a pak bylo pozdě a musel jsem to dát na tvrdo :lol:

Tady je lepší fotka Spuru, ten tam raději dávat nebudu. Proč něco předělávat, když to funguje.

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Jupí máme tričko a gumky :tleskam:
Pošli mi prosím účet Péťo :OK:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

husty. ten asiates se mi zacina libit. za cenu gum a par veci co chci tady v cr si koukam muzu koupit brutalni tuning vsechno v kovu cvd a kdovi co. se, pitaku, asi nejak domluvime, kdyz v tom umis tak chodit, co ty na to :-D





...spur bych nechal plastovej, jak pises, navic musis tomu nechat nejaky misto kde to muze povolit a protocit se. nez to rozlamat.

ale doted jsi jezdil origo prevodovku, s tou vahou v kolech a vecma co s tim delas a dobry, ne?
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Kovovej spur + bordelkryt a nemam jedinej problem.
Unasec mam kovovej bez spojky.
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka

Převodovka je Míro původní. Jen předloni v zimě to odneslo to prostřední kolečko, bylo nahrazené nějakým železným od Hpi. Tento rok asi měsíc a půl zpátky to odneslo to velké, ale díky tomu že byl v jednom zubu prostředního kola napěchovaný šmír a strhlo to kousek spodního. Tenkrát mi přišla sada velkého s prostředním, takže rezerva doma byla. Teď už pro strýčka náhodu doma nic není a tak jsem chtěl zkusit objednat to kovové, ale asi min. do zimy měnit nebudu. Převodovka drží pěkně. Unašeče na kardany jsou tedy lehce do vrtule ale fungují :lol: Takže to mám spíš na náhradní díly.

Jinak včera jsem si parádně zajezdil. S kamarádem jsme byli v údolíčku a pořádně vykoupali Tacomu a zajezdili si zajímavý vodní trial. Dali pivko, udělali oheň, opekli buřty, no prostě pohodička :lol:

Obrázek

Obrázek

Super na tom bylo, jak se jelo z boku k brance a auto stahoval proud, takže to nebylo vůbec jednoduché.

Obrázek

Obrázek

Krásné hrabavé sjezdy a výjezdy, kdy se muselo pod plným plynem.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Všechny fotky zde. Jsou docela pěkné, tak můžete mrknout na http://pitaw.rajce.idnes.cz/RC_Trial_-_Pravetinske_udoli_29.8.14/#
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq

Zpět na „SCX10“