Uživatelský avatar
madbull
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 17.04.2009 0:00
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Dnes jsem ji teprve objednal :-D Pak pošlu, ale chtěl jsem to vědět před koupí :-D potřebuju na závody na buggy příští sobotu, ale časem chci i použít na expe:-)
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Koukal jsem do fotek, co mi poslal Heršpitz, když jsme se v CR3P vrtali kvůli DSC portu. Zjistil jsem, že procesor je stejný, ale dle mého nepůjde psx-ův firmware použít, protože CR3P má jinak uspořádaný displej.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Dřív jsem tu dával odkaz na malý USB programátor pro Flysky vysílačky, zde je pokračování, protože typů se dá sehnat víc >>> USB programátor ST-Link V2 mini STM8 STM32 Emulator Downloader
Tak si říkám, že ty s miniUSB portem by se daly šoupnout přímo do vysílačky... 8)
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Peter BT
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 07.02.2015 21:31

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Ahoj chlapci.... modelárčim síce asi 40 rokov, ale doteraz hlavne vo vzduchu a vode... až na jeseň ma chytili expedičky... to, čo mi chýbalo bola volantovka na viac kanálov..... už som bol v tom, že upravím na volant jedno turnigy... :-)
začiatkom roka som našiel odkaz na RC305 a sem na toto fórum ohľadne GT3B/C a bolo rozhodnuté... predvčerom dorazila GT3C, týždeň predtým usb-programátor a aj keď nie som zbehlý v programovaní, podľa Minotaurových článkov a tunajších príspevkov som sa do toho včera večer pustil..... a je to :FINE:
je síce pravda, že po graupneráckom MC24 je programovanie funkcií pre mňa zatiaľ trošku kostrbaté ale ide to... aj keď niektorým parametrom zatiaľ nerozumiem.... ale snáď sa to zlomí...

zatiaľ čo ma zarazilo, že ukazuje napätie asi 9,5V, pričom je tam origo lionka.... možno sa to dá ale nejak
nastaviť... poradíte?

chlapci, ešte raz ďakujem všetkým, spravili ste mi radosť... Defík asi dostane nielen svetlá, ale aj prídavné reflektory a hlavne naviják... ten ešte musím vykoumať, asi zo serva... nechcem totiž dávať dopredu ten veľký prídavný originál.... keď bude už defík nejak vyzerať, pochválim sa.. aj keď ako pozerám, defíkov je tu dosť
Uživatelský avatar
Kubik
Nově příchozí
Příspěvky: 39
Registrován: 17.08.2012 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Ahoj, tak to je jednoduché FW byl původně udělán tak, že počítal z tužkovýma baterkami v GT3B (tuším byla první :).
HW je udělaný tak, že převede napětí tužkových baterek do nějakého nominálního rozsahu a u GT3C s lipolkama je to podobné, napětí se převede do stejného rozsahu a FW potom nepozná, jaké napětí tam skutečně je, pro FW je to pouze číslo, které pak přenásobením převede na hodnotu, kterou vidíš.


Takže ve FW v menu kalibrace je 4 a pod tou je schovaná baterka, takže změříš baterku voltmetrem, vlezeš do menu a nastavíš tam tu hodnotu a potom už ti bude ukazovat přibližně správně.

Doufám, že jsem ti pomohl :)
Argo22
Uživatel
Příspěvky: 191
Registrován: 30.04.2012 0:00
Bydliště: Moravské Málkovice

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

kdyztak mi napis udelal bych ti i videonavod....
Uživatelský avatar
Peter BT
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 07.02.2015 21:31

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

ďakujem, chlapci, skúsim.... ak by som si neporadil, ozvem sa...
našiel som medzitým niekde, že kalibračné menu je kormidlo plná výchylka a dlhý enter.... tam predpokladám to bude...večer skúsim.... teraz nabíjam baterku...
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

A čo to je hento kormidlo u volantovky? :lol:
Baterku si "zkalibruj", jak píše Kubík, jednoduché. Pak to bude ukazovat správně. A nezapomeň v globálním nastavení nastavit úroveň napětí pro signalizaci nízkého napětí baterky.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Vypada to, ze mi u GT3C odeslo do kremikoveho nebe kolecko pro pohyb v menu. Uskakuje jako blazen obema smery. Jde sehnat pouzitelnej náhradni díl?
Uživatelský avatar
manek100
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 27.10.2011 0:00
Bydliště: Křemže

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Myslím, že toto by mělo sedět: http://www.ebay.com/itm/10-Pcs-Rotary-S ... 2c8fd693bb

případně když rozebereš lacinější myš k pc, tak by to tam mělo také být. Nebo by asi měl jít ten enkodér i opravit, je to naprosto jednoduchá věc, která jde rozebrat a kontakty jdou očistit a napružit.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

tady na marketu nedávno byly na prodej díly krom displaye
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Peter BT
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 07.02.2015 21:31

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

minotaur píše:A čo to je hento kormidlo u volantovky? :lol:
Baterku si "zkalibruj", jak píše Kubík, jednoduché. Pak to bude ukazovat správně. A nezapomeň v globálním nastavení nastavit úroveň napětí pro signalizaci nízkého napětí baterky.


to vieš, hladal som volant ....a našiel som len kormidlo.... 8o
ale hlavne že funguje podobne .... a najlepšie je, že to už celé šlape k plnej spokojnosti... akurát, keď to videl kamarát, ukecal ma aby som mu také rádio tiež pripravil... takže ďalší balík z číny :wink:
JBP
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 11.11.2013 12:33
Bydliště: Příbram

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Zdravím,
dovedete mi někdo poradit (ale podrobně jak pro osla), jak nastavit omezení plynu u FS-GT3C. S autem bude jezdit pěti letý syn a tak to chci stáhnout.
Pokoušel jsem se o to, ale nedobral jsem se konce.
Díky
J.
Uživatelský avatar
kanaďan
Častý přispěvatel
Příspěvky: 882
Registrován: 07.04.2013 20:25
Bydliště: Severní Morava/Beskydy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

SZ :roll:
Kanaďan JAROSCH TEAM
jaroschteam.rc@email.cz
U.S. modely
web:jaroschteam.cz
JBP
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 11.11.2013 12:33
Bydliště: Příbram

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

SZ ? nerozumím

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“