Uživatelský avatar
KLR
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 10.11.2010 0:00
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele: WWW

konečně jsem se odhodlal a udělal boční kryty karoserie/prahy/nášlapy (nebo jak to mám nazvat)

... a pak ještě zadní podběhy - ty přední jsou teď v pořadí na prvním místě a snad se k tomu v něděli dostanu

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Vypadá to super a máš můj obdiv co z tý původně nic moc kastle socháš za pecku. Jenom malej nápad - natáhni přes ty svorníky co vedou k nášlapům trubičku. Jako se dělají linky - na svorník smršťovačku a na ní hliníkovou trubičku. Jednak to bude líp vypadat, což pod kastlí není tak rozhodující, ale hlavně se to výrazně zpevní - samotný svorník ohneš jako prd. V trubce už to rozhodně tak jednoduchý není...
Uživatelský avatar
KLR
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 10.11.2010 0:00
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele: WWW

...tak, děcka - na delší dobu se asi odmlčím, protože karoserie je "hotova" a teď se zaměřím na podvozek/pohon - a jelikož to všechno stojí peníze a těch není nikdy dost, tak to půjde hodně pomalu

co mě do budoucna čeká:
1. centrální kovový diferenciál (ten původní umělohmotný jsem při odvrtávaní původních kardanů tak nějak zničil :-)
2. vyzvednou další 2 chassis ve verzi 2.0 (pro syna a dceru až povyrostou ;-)
3. kardany
4. plynový hořák a nějaký ten materiál na zahrádku a žebřík
5. několik druhů barev pro rezavý vzhled
6. větší baterka s nabíječkou
atd, atd

takže teďka šetřit a po částech kupovat

ještě než se ale rozloučím, tak pošlu pár posl. fotek - dodělal jsem podběhy (zadní ještě předělám tak, ať se dají taky sundávat na vlastních šroubech a ne na těch od chassis) a odzkoušel diody v masce (na fotkách jsou dráty ještě rovně a po focení jsem je ohnul tak, ať nelezou ke kolům)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Dlouho sleduji a moc se mi to líbí. Jen mi nedá se nezeptat, to vykrojení předního blatníku je tak velké schválně? Proč je přední hranatý a zadní kulatý? Nevím zda to tak originál má.
Uživatelský avatar
KLR
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 10.11.2010 0:00
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele: WWW

carlos46 píše:Dlouho sleduji a moc se mi to líbí. Jen mi nedá se nezeptat, to vykrojení předního blatníku je tak velké schválně? Proč je přední hranatý a zadní kulatý? Nevím zda to tak originál má.


o těch předních blatnících už se tady diskutovalo na straně 3, ale z následujícího obrázku to bude snad jasné (hlavně část vpravo dole) http://img2.rajce.idnes.cz/d0203/4/4427/4427903_a4cee8adfc6cb1519de3429a3b8c0779/images/max_vykyv_naprav.jpg

trocha historie tohoto vozu:
tohle není obyč. karoserie na ježdění po asfaltu, ale je to starý expediční model, který několik let jezdíval trasy z Evropy do východní Asie a pak se nechal stát opuštený negarážovaný až do roku 2011 (jeho technický stav tomu bude taky po dokončení náležitě odpovídat ;-)
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

KLR píše:... (hlavně část vpravo dole)...


Pěkný bačkůrky! :tleskam:
Uživatelský avatar
KLR
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 10.11.2010 0:00
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele: WWW

salvatore píše:
KLR píše:... (hlavně část vpravo dole)...


Pěkný bačkůrky! :tleskam:


co bačkůrky, ale ten nočník vlevo nahoře, to je to pravé expediční vybavení ;-) ...
Uživatelský avatar
KLR
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 10.11.2010 0:00
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele: WWW

...tááák, po dlouhé době jsem tu zase ;-)

už je to víc než měsíc, co jsem si z USA objednal kardany a tak stále čekám a čekám...
...no a během toho čekání jsem se rozhodnul karoserii dát do laku

pár fotek se základní barvou pro rez - na to přijde základová "bílá" a na to ještě pak barva

no a jak jinak,...koupeno málo barvy a tak jsem to nemohl dodělat dnes a musím čekat až na daleký zítřek (prostě klasika) ;-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
KLR
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 10.11.2010 0:00
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele: WWW

rezavý základ je hotový - na fotkách to ale bohužel vypadá líp než ve skutečnosti (většinou to býva naopak, ale tohle je na fotkách opravdu mnohem hezčí než "na živo")

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Vubec nechapu, jak ti ten plast mohl takhle shnit.. :-p



Pecka prace.. :tleskam:
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
NAMOR
Častý přispěvatel
Příspěvky: 633
Registrován: 29.10.2009 0:00
Bydliště: Teplice

Hezka práce,hezky si s tím pohraj a moc to nelešti.
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

no pane tohle je dobrej luxus....škoda že defender je hliníkovej :lol: ..
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Steak
Píšu hodně
Příspěvky: 1228
Registrován: 29.08.2009 0:00

Fakt nádherná práce,ALE co ta střecha to zůstane takhle hnusně nová? :lol: :SUPER:
Uživatelský avatar
KLR
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 10.11.2010 0:00
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele: WWW

Steak píše:Fakt nádherná práce,ALE co ta střecha to zůstane takhle hnusně nová? :lol: :SUPER:


tohle je teprve základ rzi - na to přijde ještě bílá základovka a na to modrý lak -.... ale to už jsem tady několikrát rozebírali - viz. příspěvky v historii tohohle tématu - podle předlohy by to mělo takhle stačit

EDIT: asi máš ale pravdu - rozleželo se mi to v hlavě a až udělám zahrádku, tak pod ní udělám lajny od kapající rzi
Uživatelský avatar
KLR
Nově příchozí
Příspěvky: 87
Registrován: 10.11.2010 0:00
Bydliště: FM
Kontaktovat uživatele: WWW

...vrátil jsem se z dovolené a ve schránce našel papírek na poštu - snad to už budou ty kardany (skoro 2 měsíce po objednání)

...no a v neděli jsem se pustil do stříkání kastle a příslušenství

(tak jak první fotky se základní hnědou vypadaly hůř než ve skutečnosti, tak teď je to naopak - naživo to vypadá mnohem lépe než na fotkách)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zpět na „Scale projekty“