Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

M@tezzovo SCX10 Dingo

Jsou to zhruba dva měsíce, co jsem po prostudování zdejšího fóra usoudil, že nutně potřebuju SCX10. Číhal jsem na Aukru a Modelbazaru, je třeba šetřit, protože peníze potřebuju i na tak přízemní věci, jako je nová střecha a okna na baráčku.

A poštěstilo se. Na Aukru se objevil Pechův Manitou a já ho vyhrál.

Přišel opravdu RTR balík, prostě všechno, co k tomu původní majitel měl, vč. zubního kartáčku na čištění modelu :-) Kastle už má nějaké ty vrásky, ale alespoň si na ní můžu všechno vyzkoušet, než si třeba pořídím nějakou novou. Takže mě nebude tak mrzet, pokud ji díky nezkušenosti rozštípu v kotrmelcích nebo něco pokazím při lakování. Další mouchy, které bude třeba vychytat: auto by mělo mít funkční osvětlení, majáky, zvukový modul a naviják, nicméně objevil jsem přetrhnutou kabeláž a nic z toho zatím nefunguje. Googlením jsem objevil archivní záznam na jednou fóru, kde Pech píše o tom, že naviják umřel a zůstane na autě jako dekorace. Po udělení komentáře už ale na můj mail ohledně nefunčních částí auta neodepsal. Chtěl jsem jenom vědět, co je nefunkčních, abych nemusel pátrat a rovnou koupil nový díl.

Dále se při předvčerejší vyjížďce potratil hák navijáku a včera jsem si ani nezajezdil, protože zničeho nic se krátce po nastartování asi odporoučelo servo.

Jinak mám ale z auta velkou radost a i když na něj není přebytek času, dostalo pár úprav. Dodaný přívěsný vozík asi nevyužiju a proto jsem demontoval tažné zařízení, které omezovalo nájezdový úhel vzadu. Auto dostalo i nový lak. A zde končí hasičská kariéra Dinga a přichází NATIONAL PARK RANGER.

Přemýšlel jsem, co z auta udělat, chtěl jsem zachovat majáky. Přemýšlel jsem o autě vojenské policie, ale chtěl jsem, aby se tematicky více hodilo k expedicím. Takže jsem se nechal volně inspirovat auty strážců amerických národních parků. Říkám volně, protože jak jsem zjistil, mají spíše bílé auta se zeleným pruhem a to mi až příliš připomínalo někdejší české policejní auta. A ono Dingo je taky pouze inspirováno skutečným typem auta, takže jsem si dovolil nebýt "scale" :)

A zde již několik obrázků:

Původní stav:

Obrázek

Obrázek

Profesionální návrhy budoucího vzhledu:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Inspirace:

Obrázek

Obrázek

A v podstatě konečný návrh:

Obrázek

Dingo bude hlídat Yellowstonský národní park:

Obrázek

Dingo v lakovně (rozhodl jsem se nechat mřížky světel s původní patinou) - nejdřív maskování pro černý základ ...

Obrázek

... a teď bílé díly karoserie:

Obrázek

Když jsem si tady přečetl, že na lakování se absolutně nehodí malířská zakrývací páska, auto už mělo za sebou stříknutí černou a tak jsem byl nervózní, jak to dopadne. Dopadlo to dobře, pásku jsem dával dvojitě a jen na některých místech bylo třeba malé korekce štětečkem, protože páska dokonale nepřilehla. K žádnému podlití a velkým škodám ale naštěstí nedošlo.

Můj expediční model z dětství, který posloužil jako dárce šaltrpáky, blinkrů, zadních světel (je to US auto, musí být červené) a části sedaček. Bohužel je malý (1:15), takže kompletní kastli nemožno použít:

Obrázek

Hi-tech šnorchl z toho, co dům dal (brčko a uříznutý vršek od fixu) jde do vhodnějšího laku. Časem snad bude "dospělejší" řešení:

Obrázek

A teď už skoro finální podoba. Ještě je samozřejmě třeba dále velebit a hlavně nechat vyrobit samolepky. Na autě jsou pro focení provizorně pouze černobílé. Taky jeden díl majáku by měl být červený, aby lépe odpovídal US verzi.

Zde vidno tlumič výfuku ukradený dětem z jejich starého plastového náklaďáku. Možná ho šoupnu trochu "hlouběji", takhle je možná trochu na ráně. V reálu by se asi mohl urvat.

Obrázek

Obrázek

Původní hasičské vybavení nahradily kufry s lany, nářadím, řetězy a dalším vybavením.

Obrázek
[img]

V plánu je i US SPZ:

Obrázek

Z interiéru zmizel hasič, přibyla M4 na zadním okně (na držáku z rozpůlené klamerky (česky kolíček na prádlo), pod ní kufřík na munici (ze sedáků starého Géčka 1:15). Středy sedaček jsem natřel černou, aby se barva táhla k novým opěrkám hlavy. Dvobarevné provedení by tak mohlo připomínat "sesle vepř", čili luxusní provedení v dvojbarevné kůži :) Opěrky tam moc nesedí svým sklonem, takže je ještě nějak poladím. Z Géčka přibyla další šaltrpáka, offroad musí mít přece redukci.

Obrázek

A nemůže chybět komunikační systém se satelitním spojením:

Obrázek

A to vše bude brzo v rukou T-1000, takže se v lese chovejte slušně a neodhazujte papírky.

Obrázek

Jak říkám, je tam ještě dost práce. Zatím je to všechno takové laické plácání, protože mi chybí zkušenosti. Veliké díky proto míří k vám za alespoň teoretické RC znalosti, které jsem nabyl pročítání tohoto fóra :)

Další fotky najdete na http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo/
Naposledy upravil(a) Matezz dne 27.06.2011 10:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Hezká překopávka, zaujaly mě ty kufry, odkudpak pocházej?
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Ty jsem taky ukradl klukovi :oops: Jsou z nějaké sady s vojáčkama asi z hypermarketu. Jsou to už ale starší kousky, tak nevím odkud přesně.

Nic proti tomu ale neměl, moc se mu to takhle líbí a chtěl by taky svoje expediční auto. Jeho monster truck ho najednou přestal zajímat :)

Laptop a puška jsou taky z vojenské hračkosady, tentokrát z Globusu za nějakých 60 Kč. V balení byli i tři vojáci, jako řidiči ale nepoužitelní. Měří cca 10 cm.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

ten snorchl ma malej prumer motor ma ve vyssich otackach urcite malo vzduchu :lol: neskube ti to? jinak to je o moc hezci nez ten puvodni hasic :wink:
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Šnorchlík je podměrečný, jsem si toho vědom. Akutně bych to mohl vyřešit instalací druhého stejného :) Ale spíš se poohlídnu po nějaké větší trubce. Mám to na seznamu :)
Uživatelský avatar
matodobrodenka
Nově příchozí
Příspěvky: 19
Registrován: 18.06.2011 0:00

mas to pekne prajem vela rc kilometrov
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Koukám, že tady začínají Dinga přibývat do počtu. To mě těší. Jinak pěkná práce a varianta karoserie. :OK:
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
buggycz
Uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 24.10.2009 0:00
Bydliště: Jilemnicko
Kontaktovat uživatele: WWW

Take musim pochvalit, udelal jsi to moc pekne :hura:
MEX-II Land Rover Defender 110, MEX Defender 90 Equipe, SCX 10 Defender 90, AX 10 Scorpion, Jeep Wrangler - ve vystavbe
DX3R, DX3S, DX2.0
http://buggycz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
PetrH
Častý přispěvatel
Příspěvky: 695
Registrován: 26.11.2010 0:00
Bydliště: Brno-město
Kontaktovat uživatele: WWW

Hezka predelavka, hasic se mi moc nelibil. Tohle ma lepsi kulturu. Drzim palce k dalsi praci.
Vzduch: Sea Beaver, PA-18 Piper Super Cub, MPX Lentus

Email: expohouse@expohouse.cz
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Tak to vypadá, že mám vychrochtané zuby na servu. To sice vrčí, ale zabere jen zřídka a velmi krátce. Rozebral jsem ho a hned na prvním tisícíhranu na hřídelce motorku nejsou zuby po celé délce stejně vysoké. Asi budu za blbci, ale i tak se raději zeptám. Nemá SCX10 na origo servu nějaké spešl ozubení, že ne?

Viz. obrázek:

Obrázek
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Auto je teď sice na špalkách, ale zkusil jsem si udělat několik hasičáků, protože v lese stačí jiskérka ... Není to finální verze, tu bych chtěl udělat s lakem a pořádnýma samolepkama, ale samotnému se i tohle provizorium líbí víc, než jsem čekal.

Vzorem mi byly americké hasičáky firmy Amerex:

Obrázek

Ingredience:
dvě tužkové a jedna mikrotužková baterie, červená izolačka, černá izolačka, černé elektrikářské pásky dvou velikostí (podle velikosti hasičáku, na čb tiskárně vytištěné etikety, kousek minigumicůčku (taková pružná textilní gumička nebo jak to nazvat).

A zde je výsledek:

Obrázek

Udělal jsem si dva větší na korbu a jeden menší do interiéru. Po instalaci, hle zde:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vnímavý čtenář si jistě všimnul, že levý díl majáku je červený - je to pouze izolačka pro vizualizaci budoucí podoby - a že na korbě je cosi jako plech. Je to ale jenom pás z protiskluzové podložky do šuplíků na nádobí z IKEA, který bych rád v budoucnu nahradil slzičkovým "plechem". I tohle je provizorní řešení, abych měl představu, jak by to mohlo vypadat.
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Dneska dorazil pan ranger T. Thousand a hned se šel mrknout na přidělený vůz. Bohužel se nemohl díky závadě na servu projet a tak se tvářil trochu kysele.

Obrázek

Škoda. O víkendu jsem postavil malý polygoník.

Obrázek

Další fotky na mém tomatu.
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Nové servo nainstalováno (TowardPro 946), přibylo pár doplňků (více zde: http://www.rc4x4.cz/modules.php?name=Fo ... ht=#107290) a auto je nově olepeno.

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX1 ... CF1833.jpg
http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX1 ... CF1834.jpg
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

V úterý dorazily zrcátka, kryt převodů a adaptér k balancéru na nabíječku. Akorát to nevypadá, že bych se v nejbližších dnech dostal k instalaci a přepájení konektorů na lipolkách. Volný čas na prodej bohužel na MZ racingu neměli :)

Musím ale pochválit rychlost dodání. V pondělí jsem převedl peníze a v úterý dopoledne to PPL dovezlo.
Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

teda vážně nci ve zlym ale ten tvuj interiér je opravdu výstavní kus,v měřítku 1:10 tady ukazovat takovou prasárnu je mazec,v tomhle měřítku by úroven detailů měla být asi tak o 500% lepší než tady,
A ještě to nafotíš s rozlišenim jako prase,to radši nebudu mít žádnej intoš než tohle,vim že na autě to moc vidět neni,a když jezdíš tak dovnitř nikdo nevidí,ale kurva modelařim pro radost,a tohle mít v autě by mě teda vůbec netěšilo.
a jestli z toho máš radost,tak ti fakt stačí hodně málo......
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score

Zpět na „SCX10“