Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

cendab píše:Pojeklování???...to ještě neznám... :|


Já taky ne, ale znamená to, že z U profilu dělám obdelníkový jekl jako u originálu :mrgreen:
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Jo ták...tak že uzavření tak zvaného otevřeného rámu pro zvýšení tuhosti konstrukce...Tak vtom případě ale nazapomeň tu dutinu pořádně vystříkat antikorozním přípravkem nebo ti to po dvou letech schnije... :twisted:
Ale jak tě znám tak to asi stejně půjde komplet do žárovýho zinku že?
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Ne celý to půjde do prášku :-)
Dutinu asi zavřu :-)

Hotovo:
- Jekl profil rámu
- Držák listů
- Držáky rozvodovky


Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 581
Registrován: 31.08.2009 0:00

Lee93 píše:
cendab píše:Pojeklování???...to ještě neznám... :|


Já taky ne, ale znamená to, že z U profilu dělám obdelníkový jekl jako u originálu :mrgreen:


Nedá mi to, ale originál žádný rám nemá :)
Uživatelský avatar
Kamillo
Uživatel
Příspěvky: 131
Registrován: 15.03.2010 0:00
Bydliště: Prešov

gorila, Cherokee rám má, ale je integrovaný do karosérie. Podobne je postavené aj Discovery 3. Cherokee XJčko mám doma. ;-)
Jeep Cherokee - Deekay DCC90-01/004 off road expedition
Jeep Wrangler - DCL100 off road expedition
moja_paradajka
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Cherokee má rám podobnýho tvaru co mám já. Jen uprosted se mu mění na jekl čtvercový a na koncích obdelníkový :-)
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 581
Registrován: 31.08.2009 0:00

Kamillo píše:gorila, Cherokee rám má, ale je integrovaný do karosérie. Podobne je postavené aj Discovery 3. Cherokee XJčko mám doma. ;-)


http://www.jpmagazine.com/featuredvehicles/154_0701_jeep_cherokee_xj_10_day_jeepspeed/photo_07.html integrovaný rám je marketingový výraz pro jinak celkem běžně vžitý název - samonosná karosérie. Ale to přeci neznamená, že je to špatný, každá konstrukce má svá pro a proti.
gorila
Častý přispěvatel
Příspěvky: 581
Registrován: 31.08.2009 0:00

Lee93 píše:Cherokee má rám podobnýho tvaru co mám já. Jen uprosted se mu mění na jekl čtvercový a na koncích obdelníkový :-)


fakt jsem se nesetkal s Cheeroke, co by mělo samostatný rám.
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Je to divný, já měl furt za to, že má samonosnej a kastle je na šroubech.
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Budeš muset udělat plechovou kastli a přivařit ji krámu.
Jediný jeep co má rám je Wrangler.
-Axial - rám x-trail, el. Ezrun 35A, Ezrun 32T,
karoserie Homemade Cherokee.
-SCX Jeep JK = splašené trubky
-HPI - Blitz, 7,5T.
-Savage FLUX XL
-Firestorm
-LRP - S10 Blast Drift AMG
-Asso - SC10 4x4
aviaro

Filip píše:Bude¹ muset udìlat plechovou kastli a pøivaøit ji krámu.
Jediný jeep co má rám je Wrangler.


Hmm to je mi ale novinka ... a co tøeba Willys, M-715, CJ-èka, J-10, FSJ ... ? :?

Rad¹i nejdøív èti, zji¹tuj a studuj, ne¾ nám sem zaène¹ psát nesmysly, ty "rozumbrado" ... :roll:

Dìlá¹ ze sebe akorát neznalýho blbeèka co " v¹echno ví, v¹ude byl a od v¹eho má klíèe ! "

Jinak XJèko (cherokee) má " subframe ", pomocný rám, který je integrovaný v karoserii. Pevností tohle øe¹ení, bohu¾el, není ani zdaleka klasický ¾ebøinový rám, sám jsem mìl dvì " cheera " (4.0 L a 4.0 L H.O.) a pøi køí¾ení se celá kastle kroutí tak, ¾e nejde po otevøení zavøít kufr a dveøe. :lol: Stejný konstrukèní øe¹ení má tøeba i niva, disco III ...

Jinak to ¹patný auto není, u¾il jsem si s nima spoustu srandy.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

U¾ bych ho ale nechtìl. Patrol je holt jiná planeta. :)
Uživatelský avatar
Trewor
Častý přispěvatel
Příspěvky: 731
Registrován: 29.01.2009 0:00
Bydliště: Praha-Újezd

Když už se tady tak rozumbraduje :mrgreen: tak mi to nedá poopravit, že Disco III je samonosná karoserie posazená na klasickym rámu...proto to taky váží 2.5t :roll:
A aspoň jedno číro s rámem je....Jen si teď nevzpomenu kdo to tady do něj vařil ty jekly :idea:
Jeep Wrangler na CCčku,LR Discovery I ve stavbě, Avia A31 Turbo 4x4 odložena na neurčito
http://trewor.rajce.idnes.cz
Hlava plná nápadů ale jsem moc línej je realizovat
aviaro

Víceménì má¹ pravdu, je to takový " hybridní " øe¹ení. Sám výrobce to uvádí, jako " Integrated Body-Frame ", co¾ je stejný øe¹ení jako u XJ, krom toho, ¾e u diskárny mysleli i na deformaèní zóny a tak posadili samonosnou kastli s urèitou (svou) tuhostí na " pomocný " rám, který má zajistit pevnost (tuhost) karoserie v terénu. Proto D3 není ani " ryba " ani " rak ". Pøi nárazu ale nepùsobí tak, jako klasický rám, jako beranidlo a razí si cestu na úkor toho, ¾e lidi jsou na ka¹i.

Nevím, jak se tohle øe¹ení osvìdèí, sám jsem na to zvìdav. Jestli se tímhle smìrem budou automobilky ubírát v budoucnu. :wink:

PS: U D3 je celkovì podvozek atyp co se týèe pérování a systému zavì¹ení IFS.

Já mám nejrad¹i klasiku, ¾ebøinovej rám s obìma tuhejma nápravama. Podle mì nejlep¹í øe¹ení podvozku u offa.
Uživatelský avatar
Lee93
Veterán fóra
Příspěvky: 4059
Registrován: 29.12.2008 0:00
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Dáreček pro Cherokeeho :)

http://www.youtube.com/watch?v=Jg4DnbI3hOY
Lee's - Frames official e-shop - Jakub
AWayOfLife - Jeep JK
Rajče gallery - Lee93.rajce.net | Lee's - Frames official website - lees-frames.cz | FaceBook group - Lee's - Frames
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Myslel jsem nejoužívanější jeepy na offu, Což je asi cherokee a Wrangler, občas Grand cherokee 1. Jinak nevim kdo tady dělá rozumbradu a hraje machry, když si piše do podpisu co ma za auta 1:1 na foru RC4x4.
-Axial - rám x-trail, el. Ezrun 35A, Ezrun 32T,
karoserie Homemade Cherokee.
-SCX Jeep JK = splašené trubky
-HPI - Blitz, 7,5T.
-Savage FLUX XL
-Firestorm
-LRP - S10 Blast Drift AMG
-Asso - SC10 4x4

Zpět na „Scale projekty“