Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 646
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Mě to k smíchu nepřijde,nemýlíš se, venku jsem ještě nebyl a je vidět že jsi nečet ani můj první přispěvek.Akorát jsi mi tu přidal další joudovskou odpověď uplně ot. a ještě napsal nesmysl. Eště jednou pro tebe. Koupil jsem si kit abych si ho složil a poznal co je uvnitř a nekoupil si něco hotovýho za 10+ k. a i kdybych ho stavěl 10 let tak je Ti potom kulatý. Je hezký že to podle tebe neni do "budoucna" moc dobrý, ale je to moje budoucnost ne? :)
Takže znova a zase, pokud se Ti nelíbí, že se ptám ,nekoukej, nepiš. A to ještě většinou na to, co koupit protože je to pro mě "poprvé",takže já prostě nepřijdu do obchodu a nekoupim si komponenty, kterejm nerozumim a ani nevim, jestli je potřebuju nebo ne. Chtěl bych vidět tebe "tenkrát poprvé".
Díky těm co maj ty nervy na moje otázky... :wink:
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

hele prysku, je pravda, ze zacatky sou tezky, taky sem poprve vedel uplny ho..., ale 99% tech veci uz je tady na foru nekolikrat psanejch a staci pouzit tlacitko hledat :wink:
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Nu, já když jsem s RC offroudama začínal, přelouskal jsem asi 800 stránek, trvalo mi to 6 měsíců a dozvěděl jsem se téměř vše, a ty by jsi to chtěl mít na talíři podané, na kritiku reaguješ také podivným způsobem... :cry:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

milan008 píše:Nu, já když jsem s RC offroudama začínal, přelouskal jsem asi 800 stránek, trvalo mi to 6 měsíců a dozvěděl jsem se téměř vše, a ty by jsi to chtěl mít na talíři podané, na kritiku reaguješ také podivným způsobem... :cry:


tak nejak i ja, skoro rok predtim nez sem poridil model sem procital forum a zjistoval jakej co do toho .....
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

No když můžu pomůžu,ale sdílím stejnej názor s Radiohedem,Tommysem a Milanem.Ještě bych některý otázky pochopil kdybys byl malý děcko což asi nejsi.A s arogantním odpovídáním to tady asi daleko nedotáhneš.Takže čus už sem nelezu.
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Alindur
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 09.01.2011 0:00
Bydliště: Liberec

Pred koupi sem toho moc necet ale na co jsem neprisel behem stavby sam sem si dohledal, na netu toho je dost,youtube je plnej videi o stavbach a ruznych problemech.
Obcas se zeptat je v pohode,ptat se na vsechno se taky da ,ale pak takhle reagovat to ti tu lidi za chvili prestanou radit.
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 646
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Omlovám se Vám a chápu ale na druhu stranu je to forum a je pro všechny, i začátečníky a já nejsem typ co by chtěl vše na talíři ale zase to neni sranda za pár stovek, tak si přece nepudu koupit zajíce v pytli,pročítám vždycky, co zrovna dělám a stejně je to každej pes jiná ves,takže si stejně pak vyberu to co má nejvíc +. To že se mi to líbí přece neznamená,abych si nemohl auto stavit postupně a musel před tim pul roku studovat všechno. Kdybych to tak chtěl, koupil jsem si hotový rtr. Ale nechtěl jsem,protože bych pak třeba někam vyjel a něco se mi rozbije,upadne a já budu koukat co že mi to upadlo a odkud vlastně.? Přijde mi to logický a spíš se budu ptát teď, než pak někde v lese a koukat jak si profici klepou na čelo že ani nevim z čeho se mé auto skládá. Toť vše co bych k tomu dodal. A ještě jednou se pro jistotu omlouvám těm kterých se to dotklo a znova děkuju těm, co s mejma dotazama nemaj problem. Nemám žádené nepřátele a rád bych je neměl i zde.
Díky :sad:

@Balu: No promin,ale na arogantní posměšky o 15ti stranách jinak reagovat neumim. Btw. nemam nejvíc stránek :)
A Milane nepleť si kritiku s posmívánim.
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
3000HP
Častý přispěvatel
Příspěvky: 913
Registrován: 18.09.2010 0:00
Bydliště: Praha10 / Frýdlant nad ostravicí

hele, já to tu tak průběžně pročítal a zklidni trochu :-) vše není hned, a stojí to moře peněz (v tom tě chápu, jsem bídný student a taky se snažím vše sehnat levně a někdy se taky trochu blbě ptám)... ale zase pokud už máš děti tak je třeba přijít na něco sám a být trochu samostatnější, budeš z toho mít pak i mnohem lepší pocit, že si na to sám přišel nebo sis to našel :-) 15 stranek o tom, že máš postavený podvozek a z toho 2 stránky o tom, že ti přichází výpisy z dodávky zásilky je prostě trochu moc :-)... je to tvé vlákno, ale zase na druhou stranu se zamysli jak chceš, aby se na tebe lidi dívali :-)

není to nic ve zlém, taky bojuju s neznalosti elektroniky... ale snažím se a jde to i jinak (viz tommys, milan, balu atd...):-)
Axial SCX10 Jeep JK (Speed Eco 600;4-link;HK GT3B 2,4 GHz;RC4WD Gladiator 1.9, Dick Cepek Torque 1.9)
Jeep J5C, Losi Micro Rock Crawler
Tatra 162 Dakar prototyp-Reely monster truck extreme,Work In Progress
Yokomo Type C DP+; 1986 Toyota AE86 Trueno GT
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 646
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Jasně, já jsem uplně v klidu,ale jen tak se nenechám a reagovat na to co napsal kolega prostě budu,nejsem konfliktní povahy. No ale to jsem psal ze začátku, nepotřebuju aby mi někdo kontroloval utažený šroubky,ale když si mám něco co nestojí 20korun koupit,tak se zaptám.
Hlavně mi tu chybí tlačítko delete,tudíž ani nemůžu zpětně promazat vlákno,aby zůstali jen věci ostatním nápomocné. A když jsem psal, že smažu, tak mi napsalo pár lidí, že ne, že jsou to užitečné info. i pro jiné začátečníky. Ano ptám se na poštu,protože jsem si "sám" kuli tomu založil paypal,ebay apod. A ochotní mi vysvětlili, jak se to s poštou z hong kongu má a tim je to uzavřený. Admin at klidně promaže co uzná za vhodné a k ničemu,bohužel ta možnost tady neni.
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

Já bych se Pryska zastal.
Je pravda, že v podstatě vše bylo již na foru řešeno, ale mnohdy je to řešeno v něčím vlákně a stává se tudíž nenaleznutelné. Sám mám občas problém najít věc o které na 100% vím, že tu je, ale nevím kde jí hledat. A to jsem na foru už hodně dlouho a troufnu si říct, že jsem četl 99% toho co tu je.
Dál je pravda, že některé Pryskovo dotazy jsou z kategorie "blbé" , ale myslím, že ani to není důvod proč mu je nezodpovědět.
Forum je už dost rozsáhlý, takže pročíst vše se začíná stávat nadlidským úkolem. A pokud máte doma rodinu s děckem, tak má člověk prostě mín času na nějaké pročítání hromady balastu, než někdo kdo nemá večer co dělat.

Asi by bylo dobré dodržovat zásadu, že pokud se mi dotaz/příspěvek zdá blbý tak na něj prostě nereaguju. Bud odpoví někdo jiný nebo si dotyčný poradí nějak sám.
Zkuste si každý hrábnout do svědomí jestli jste zde nikdy nepoložili otázku, která byla blbá (nebo už tu byla řešená) nebo nenapsali příspěvek kterej byl absolutně o ničem....dost často ti kteří nejvíc křičí mají sami máslo na hlavě :wink:


Tímhle plkáním o prdu jsme tu přidali další 2 stránky. Ono kdyby se z tohohle vlákna odmáznul balast, tak tu zůstane pár vyřešených začátečnických dotazů a mohlo by sloužit jako vodítko pro další nováčky.
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 646
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Nemam co dodat Pedro, shrnul jsi to vše co jsem se tu snažil obhájit a ještě slušně. Díky Ti

Pokud admin může, at promaže a nechá co uzná za vhodné.

Jinak mam nový 2 věcičky, spacák a lopatku. :)

Obrázek
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
dandyddt
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: Praha, Prosek

vidím to uplně stejně jako Pedro. Hodně z Vás modelářů se tu k tomu stavíte ze své strany. Trochu empatie supermani ..... :-) zvláště pokud to je jeho vlákno.
Uživatelský avatar
dandyddt
Uživatel
Příspěvky: 113
Registrován: 09.06.2009 0:00
Bydliště: Praha, Prosek

dandyddt píše:vidím to uplně stejně jako Pedro. Hodně z Vás modelářů se tu k tomu stavíte ze své strany ( příjde Vám to banální, vždyť tohle přece každý ví ) Trochu empatie supermani ..... :-)zvláště pokud to je jeho vlákno.
Jo a Prysku je pravda teda jak tu píší kluci, že si to musíš sám osahat, vyzkoušet a párkrát něco zkazit..... zkrátka chybama se člověk učí, ale jen blbec se učí ze Svých :-D
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 646
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

no jasně, dyt proto jsem si koupil kit a samo sebou jsem už neco pokazil a dělal znova,s tim jsem počítal, mě jde spíš o výběr komponentů,protože zbytečně vyhozený prachy mi nikdo nevrátí. :)
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 646
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Tak jsem dneska zavolal na balíkovou službu a můj balíček už je prej na celnici od 16.4 :tleskam: ,takže kdybych nezavolal, asi by tam ještě dlouho byl.
Tak jsem si pro to zajel. A ted na to čumim jak puk .
Kdo by měl nervy a byl ochotnej pomoct,tak budu moc vděčnej.Tak jenom z toho co jsem provedl.
Motor jsem připojil k ESC a ESC do přijímače channel 1 a servo do channelu 3.(foto 1)

Zajímaví je,že přijímač je 6ti kanál i když jsem objednal 4 kanal a i vysíláčka má na sobě 4 kanál. Na baterce je taky konektůrek,ale ten se jestli se nepletu píchá někam do nabíječky když se nabíjí.?
A dále nevim, kam s tim malinkym co je na fotce pod baterkou (to bylo taky u přijímače)(foto 2)Na youtube jsem viděl jak to týpek píchne do přijímače do kolonky bat,něco pošolichá na vysílačce a pak to vyndá ?:o

Nabíječka
Tam nevim, je tam + -,jasný,pak takovýdle 2 placičky, jedna EH a druhá XH (viz. foto 3.) Nevim jakou použít. Jinak pak do jedný z nich asi píchnu ten konektůrek z baterky.? Pak je na baterii několik druhů voltáže,já mám zaškrtlou 3 cell 11.1V.



Obrázek

Obrázek

Obrázek
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA

Zpět na „SCX10“