Uživatelský avatar
Motor_Home
Uživatel
Příspěvky: 326
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Nytrak píše:Projekt nezemřel, my taky vymejšlíme co a jak. Světla podle tabulky funkcí, něco ovládatelný vypínačem ana modelu, něco kanálama. Plus lipostop a lehce koketujeme s volbou módu na infra ovládání. Až budeme mít prototyp tak ho testnu a uvidíme co a jak.

Infra ovládání by se mi moc líbilo :tleskam: ...
Tamiya Ford F-350 High-Lift
Jun Fac Light Weight chassis
Team Novak Rooster Crawler + Rock Climber 70
Orion (Kokam) Graphite Edition LiPo 3400 mAh/7,4 V
Integy Alloy 5-Spoke Wheel + Rock Crusher X/T 1.9 Tires
Thunder Tiger Digital Servo DS1015
klon
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 27.12.2009 0:00
Bydliště: Valteřice

Shodou okolností jsem se při prohledávání onformací o osvětlovacích modulech dostal až sem a koukám že máme něco podobného. Hlavní světla, brzdy, couvačky. Modul byl vytvořen pro podvozek TT-01. Zatím mi to vyhovuje, ještě máme v plánu zkulturnit paraboly a malinko vychytat elektroniku, hlavně zmenšit velikost.

více na:
http://www.youtube.com/watch?v=m5SCmJ9pv8g
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

A ty to jako prodáváš??? pokud ano tak bych měl zájem kdyby byla přijatelná cena... s toho videa sem nějak nepochopil proč tam máš takovejch poloh na tom tlačítku nebo jak je to udělaný
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
klon
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 27.12.2009 0:00
Bydliště: Valteřice

No tak zatím je jeden exemplář, ale nejspíš se bude vyrábět tak tři-čtyři kusy pro známé, jen to musíme trošku doladit a chtěl bych to udělat v SMD provedení. Je to připojeno na 3. kanál, funkce lze sice né zatím uživatelsky, ale programem procesoru odladit. Teď je to jak na videu. 3.kanál mám na vysílači Graupner XR-6 nastaven na lineární režim a poloha udává funkci.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Tak mr. David představil a pravděpodobně začal distribuovat MDL8 - funkcí to má jako prase... :-)
Návod ZDE
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

salvatore píše:Tak mr. David představil...

Už máš vzorek? Šup šup a recenzi...
Vypadá to dobře, podle manuálu. Cena jsem koukal cca 800,-.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
SirUp
Uživatel
Příspěvky: 226
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Žižkow
Kontaktovat uživatele: WWW

Hele kluci a to bude umět klaksom jo ... _??_ kdž se k tomu připojí neco jako je v těch otevíracích hracích přáníčkách _?nebo malý repro.._?- no já abych si vzal skype na Davida a nějak to snad zvládnem ..už jste někdy pájeli po skypu _?--
*RC4WD Bruiser HILUX vprocesu
*MEX-1 Defender 90
*LOSI Desert Truck
*Traxxas Slash
Uživatelský avatar
lused
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 26.11.2009 0:00

k sem se chtel zeptat jak to vypada s tim zakaznickym modulem. zkousel se na to nekdo poptat? bo vam staci md8L? podle mne je idealne programovatelnej, ALE uvital bych kdyby mel ovladani ze dvou ruznych kanalu. jeden treba na regul na potkavaci predni / obrysovy zadni s polovicnim svitem, brzdu na obrysovy zadni s plnym svitem [bo dalsi par LED], zpatecku a druhy kanal na pripojeni 3ch na zapinani rampy, vystraznejch blikacek, pripadne kompletni zhasnuti, silovy vystup na navijak to ma taky. jen na tom md8L chybi ten dalsi kanal, jinak vsechno ostatni se da nastavit.
SCX10 Honcho ve vystavbe, vetsina uz je, delam ho rovnou brodivej a louzi uz mam taky vyhlidnutou - sel tam az po strechu, po louzi test rybnikem, 2,4GHz pod vodou nic moc
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

lused píše:k sem se chtel zeptat jak to vypada s tim zakaznickym modulem...

Nekal nám tu vodu, skútráci mají fórum jinde! :mrgreen: Tak tě tu konečně vítám. Tohle je člověk, kterej do mne furt rejpe, kdy budu mít postavený auta, a sám ho přitom rok kupoval...
K MD8L - no, žádný modul halt není takový, aby nás pořádně uspokojil, bohužel. Aspoň duševně nezakrníme.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
lused
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 26.11.2009 0:00

minotaur píše:
lused píše:k sem se chtel zeptat jak to vypada s tim zakaznickym modulem...

Nekal nám tu vodu, skútráci mají fórum jinde! :mrgreen: Tak tě tu konečně vítám. Tohle je člověk, kterej do mne furt rejpe, kdy budu mít postavený auta, a sám ho přitom rok kupoval...
K MD8L - no, žádný modul halt není takový, aby nás pořádně uspokojil, bohužel. Aspoň duševně nezakrníme.

koupil bych driv kdyby prodejce mel zajem o kseft. ten md8L je fakt dobrej, jen ho nakombinovat se spinacem z dalsiho kanalu. abysme se drzeli tematu :lol:
SCX10 Honcho ve vystavbe, vetsina uz je, delam ho rovnou brodivej a louzi uz mam taky vyhlidnutou - sel tam az po strechu, po louzi test rybnikem, 2,4GHz pod vodou nic moc
Uživatelský avatar
buggycz
Uživatel
Příspěvky: 260
Registrován: 24.10.2009 0:00
Bydliště: Jilemnicko
Kontaktovat uživatele: WWW

co me na tom modulu MD8L chybi je to, aby sel pripojit jak na regulator tak i na servo najednou, to by pak byla parada.........
MEX-II Land Rover Defender 110, MEX Defender 90 Equipe, SCX 10 Defender 90, AX 10 Scorpion, Jeep Wrangler - ve vystavbe
DX3R, DX3S, DX2.0
http://buggycz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
JiriBenes
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 22.08.2011 0:00
Bydliště: Chomutov

Tak jsem dnes hledal něco ohledně osvětlení vozu a světelných modulech vůbec. Rád bych oprášil toto rok staré vlákno a tak přidávám svůj pohled na "ideální modul pro expedice".

Vstupy modulu:
  • 1. vstup (plynová páka)
  • 2. vstup (3 kanál)

Výstupy modulu:
  • potkávací světla (přední i zadní)
  • dálková světla
  • mlhová světla
  • směrová světla (blinkry)
  • sv. rampa
  • sv. rampa2
  • brzda
  • zpátečka

Funkce
  • potkávací světla stále svítí
  • dálková světla - možno sepnout samostatně pomocí 3 kanálu
  • mlhová světla - možno sepnout samostatně pomocí 3 kanálu
  • směrová světla (blinkry) - automatické sepnutí výstražný světel po cca 15s nečinnosti vozu (čas by měl být programovatelný) -- co se týká klasických směrovek, ty bych osobně vůbec neřešil
  • sv. rampa - možno sepnout samostatně pomocí 3 kanálu
  • sv. rampa2 - možno sepnout samostatně pomocí 3 kanálu
  • brzda - automatické sepnutí při zpomalování (zůstává viset i v neutrálu pokud je tak nastaveno)
  • zpátečka - automatické sepnutí při couvání

Možnosti nastavení
  • kalibrace kanálů (minimum, neutrál, maximum)
  • oblast neutrálu
  • možnost zpoždění brzdy, zpátečky


Otázkou zůstává jak nastavit ovládání pomocí 3 kanálu. Teoreticky by to šlo pomocí opakované výchylky páky kanálů - postupné přepínání režimu (dálky, dálky + mlha, mlha, sv. rampa, sv. rampa + sv rampa2, sv. rampa + sv rampa2 + dálky, apod.). Nevýhodou je nutno proklikání se k požadovánému režimu a tudíž efekt vánočního stromečku.

Celé by to mohlo běžet na procesoru PICAXE, pokud tedy nejsme nějak hardwarově limitováni. Komplet článek o programování PICAXE viz. seriál v RC Revue PICAXE - procesor pro neprogramátor http://www.dusoft.cz/RC/picaxe.rar

Postupem času by se to z toho mohl stát pěkný světelný modul.

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“