Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

banjo píše:....Možno pred tým ako začali pribalovať tie kond. bola nešťastná séria kedže mi zhorel. .....

Není to otázkou série, ale pouze jednotlivých kusů. Každé takové elektronické zařízení, od jakéhokoliv výrobce, může mít vadnou součástku, na kterou se i přes pečlivou výstupní kontrolu nepřijde a může se bohužel pokazit. V drtivé většině případů lze docela snadno poznat, zda-li je chyba u zákazníka nebo u výrobce. Pokud má výrobce pochyby, co bylo vlastní příčinou závady, tak zákazník dostane nový regulátor zdarma. To přidávání kondenzátorů do balíčku se děje proto, že je lepší problémům předcházet, než ho pak řešit. Pro výrobce ( a nakonec i pro zákazníka ) je levnější si motor pořádně odrušit, než pak následně posílat "nemocný" regulátor zpět výrobci. Proto je v současnosti do sáčku přidáván nejen pár kondenzátorů, ale i transil. ( viz pár příspěvků dříve ).
rtomecek
Nově příchozí
Příspěvky: 75
Registrován: 03.04.2011 0:00
Bydliště: Sokolov
Kontaktovat uživatele: WWW

Re:

Borik píše:Pokud má výrobce pochyby, co bylo vlastní příčinou závady, tak zákazník dostane nový regulátor zdarma.

Tohle neni tak uplne pravda. Prestoze na mem regulatoru nebyla zjistena pricina, platil jsem za opravu a postovne.

Borik píše:To přidávání kondenzátorů do balíčku se děje proto, že je lepší problémům předcházet, než ho pak řešit. Pro výrobce ( a nakonec i pro zákazníka ) je levnější si motor pořádně odrušit, než pak následně posílat "nemocný" regulátor zpět výrobci. Proto je v současnosti do sáčku přidáván nejen pár kondenzátorů, ale i transil. ( viz pár příspěvků dříve ).

Za chvili bude pribalen cely dalsi regulator v soucastkach. :lol: Sry, mozna to nekomu prijde jako OT, ale zacina to byt DoDo (dodelej doma) univerzalni regulator.
Jinak jsem zkusil jine regly na stejnych motorech, na kterych odesly DSYS udajne kvuli spatnym motorum. Jak Axial AE-2, tak Tekin FX-R na "spatnych" motorech bezi naprosto bez problemu. Nicmene ocenuju snahu pana Davida...

Tot vse, vic se radsi vyjadrovat nebudu...
Traxxas E-Revo VXL, Axial Wraith, Axial SCX10
www.mojemodely.cz, CalcRC
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re:

Borik píše:Chtěl bych upozornit na doplněný článek o odrušení motoru ( odstranění napěťových špiček při brzdě ) pomocí transilu. Mnohým by to mohlo pomoct od zničení regulátoru. Zkoušky na "zlobivých" motorech dopadly dobře.
viz: http://www.dsys.cz/downloads/Odstraneni_ruseni.pdf
Pro úpnost: V současnosti je do všech nových balení regulátorů tato součástka přiložena. Pokud má někdo zájem, tak napište výrobci, pošle ji dopisem. Ohledně ceny: Jde o korunovou záležitost.


Možná se vám bude zdát, že s tím pořád otravuju, ale přijde mi ten doplněk v návodu o odstranění "velkého rušení" na některých motorech transilem, poněkud nešťastně zavádějící. Už jsem to tu před časem psal, nejde totiž v pravém slova smyslu o odrušení motoru, -na běžné komutátorové rušení opravdu z větší části stačí kondíky, nýbrž o ochranu proti indukční zátěži o napětí vyšším, než maximální závěrné napětí koncových CMOSů. Transil má podobnou voltampérovou charakteristiku jako zenerka, v našem "obousměrném" případě transil bipolární, jako dvě antisériově zapojené zenerky. Navíc je dimenzován na vysoký ztrátový výkon, takže snese i relativně vysokou proudovou zátěž.
Úplně laicky řečeno, kondíky "naakumulují" a vyhladí krátké napěťové špičky o malých proudech, které vznikají jiskřením na komutátoru a způsobují převážně rušení řídící elektroniky, ale transil svede, -dalo by se říct "uzemní", proudové impulzy nad svým nominálním prahovým napětím a to v obou polaritách, vznikající dynamikou motoru, např. při odpojení, nebo brždění.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti z DSYS

Máš pravdu, technicky jsi se vyjádřil určitě lépe, než je v návodu, ale drtivá většina uživatelů pochopí výraz "odstranění rušení" mnohem lépe, než "uzemní proudové impulzy nad svým nominálním prahovým napětím a to v obou polaritách, vznikající dynamikou motoru ..."
Už tak si více modelářů stěžuje, že je návod příliš složitý a proto ho raději ani nečtou a je tedy snahou popsat věci a děje co nejsrozumitelněji - i když někdy bohužel na úkor technické přesnosti.
I to samotné "odstranění rušení" je velkým problémem - dnešní trend je takový, že chci auto koupit a hned jezdit a i to blbé nabíjení baterek jen obtěžuje a zdržuje - natož pak dělat kejkle s nějakou pájkou a těmi drobnými čuramenty .... :-(
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kdo máte zkušenosti z DSYS

Jasně. Taky mě nenapadá, jak by se to dalo do návodu napsat nějak stručně, jednoduše a výstižně i pro laika. Snad možná jen: "Funguje to podle očekávání? Buďte rádi a nehrabte do toho. Myslíte, že je něco špatně? Nabastlete tam podle obrázku všechny ty čudlíky z pytlíku a doufejte."
Proto to taky ale píšu sem, kde se potuluje celkem dost lidí, co to už nějakou dobu řeší a kterým může být užitečné jakékoli info, směřující k identifikaci, pochopení, nebo ideálně odstranění konkrétního problému.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti z DSYS

Promluvím s výrobcem, aby na svých stránkách rozšířil rubriku "Rady a tipy". Tam by se měly psát základní a třeba i pokročilejší nastavení - rozepsat to krok po kroku, tak, aby i méně technicky zdatný modelář si mohl snadněji nastavit regulátor nebo osvětlovač do letadla, lodičky, autíčka a nebo třeba tanku. V návodu by mělo být to nejzákladnější a kdo chce nebo potřebuje víc, tak další informace by si měl najít na webu.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti z DSYS

Poslal jsem před nedávnem p. Davidovi 7 motorů na vyzkoušení, dnes mi poslal tabulku s výsledky nejen těch mých. Ještě si tam s ním musím pár detailů osvětlit, pak to přešrotuju a hodím sem a bude to i u mne ke stažení.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti z DSYS

Jeden motor prý docela hodně vybočoval z řady - Himoto 540, skoro 4A naprázdno, 13 tisíc otáček při 4V ... to musí být nějaký hodně málo závitový motor vinutý menší kolejnicí. Jinak si lze těžko vysvětlit tak obrovské proudy.
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti z DSYS

Ten mne taky zaujal :wink: Válel se mi v šuplíku, nikdy jsem ho nepoužil, měl by to být 23z. No asi není nebo je "nějakej divnej". Ony ty výsledky jsou docela zajímavý, hlavně rozptyl parametrů i u zdánlivě stejných motorů.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Re: Kdo máte zkušenosti z DSYS

Tak mi konečně dorazil nový regl od DSYSu, konkrétně MDD90.
Avšak do této doby jsem se považoval za gramotného člověka, co umí používat návod :D
Při programování se mi podařilo regl tak krásně rozházet, že necouvá, ale jede jen dopředu :D
Prosím někoho z Prahy, kdo by byl ochoten zapůjčit redukci USB, samozřejmě za ouplatu ;-)
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti z DSYS

Odkud jsi?
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Re: Kdo máte zkušenosti z DSYS

z Prahy. Přesněji z Proseka (Praha 9)
Uživatelský avatar
rakpavel
Častý přispěvatel
Příspěvky: 681
Registrován: 19.05.2011 0:00
Bydliště: Senohraby
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti z DSYS

Já jsem z druhé strany....kousek po D1 na brno
Jeep Wrangler YJ home made absolutely, Tekin FXR
Axial SCX 10 Deadbolt
Futaba 4PK

bylo:
XR10 bj4v bwd FXR by Pavel
Toyota Tundra na SCX 10
SCX 10 Dingo
Axial wraith
Kyosho MP9e
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4835
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Kdo máte zkušenosti z DSYS

Budu v so i ne na Modelhobby a vemu kartu.Můžem se na to mrknout.
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Re: Kdo máte zkušenosti z DSYS

cores: od kolika tam budeš? Taky se tam chystám na kukačku. Rozhodoval jsem se jestli dnes nebo zítra.

rakpavel: zkusím to s coresem přes kartu a když se nezadaří, tak se ozvu

Děkuji moc pánové :FINE:

Zpět na „Pohony a regulátory“