Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4835
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Scorpův projekt Dodge M37

Osobně se mi líběj DUKW,když už jedeš v takovejch detailech na kastli.Stompry taky dobrý,ale víc mi sedí DUKW.
Uživatelský avatar
sprocha
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.12.2011 0:00
Bydliště: Brno

Re: Scorpův projekt Dodge M37

Jaký jsou ty DUKW v terénu?
Uživatelský avatar
Scorpion
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 09.11.2011 0:00

Re: Scorpův projekt Dodge M37

Chlapi, vy mě nakonec asi překecáte :lol:
Jsou originální to je fakt, nikde jinde jsem je neviděl. A ať jsem hledal, jak jsem hledal, tak nikde na netu jsem je nenašel na RC modelu (kromě malé fotky přímo od rc4wd), takže pokud je někdo úspěšnější v hledání, sem s odkazy prosím. Vlastnosti v terénu asi taky nikdo nezná... Je to prostě ještě skoro novinka. Zbývá už jen se pro ně finálně rozhodnout a pak napsat Žílovi, jestli by byl ochoten mi je sehnat.
honzix
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 11.08.2009 0:00

Re: Scorpův projekt Dodge M37

Vlastnosti v terénu jsou krásný vlastnosti, ale uvědom si, že Tvoje auto bude hodně přesná maketa a když se budeš snažit projet i maketovej terén, tak nebudeš mít problém ani na CéCéčkových pukách (když to hodně přeženu) takže pokud jsi chtěl Crawlera, tak jsi neměl volit tohle auto. Dle mého nevýznamného názoru bych se díval po pneumatikách který celej Tvůj výtvor nepokazí. A až to dokončíš, tak se můžeme domluvit, najdeme patřičný pozadí a vyfotím Tě s tím tak, že budete vypadat jako by jste byli v jednom měřítku.
Uživatelský avatar
Scorpion
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 09.11.2011 0:00

Re: Scorpův projekt Dodge M37

Tak přecejen jsem našel pár fotek na modelu Jeep Willys 1/8:
Obrázek
na tomto fóru: http://rc4wdforum.com/showthread.php?p=31191.
Musím uznat, že nevypadají až tak zle.
O Crawlera mi nikdy nešlo, ale nerad bych se zadrhnul na každým kořínku :-) Rock Stompery by to podle mě nepokazily, ale s těmahle pukama to bude asi fakt ještě o level lepší a věrnější.
Když už jsme u té historické věrnosti - doufám, že přežijete, že to nebude olive drab, bylo by to fakt hrozně tmavý (kvůli patinnování).
Udělám zřejmě nějakou pískovou verzi:
Obrázek
nebo hóódně vyšisovanou olive drab:
Obrázek
Uživatelský avatar
Scorpion
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 09.11.2011 0:00

Re: Scorpův projekt Dodge M37

Dnes jsem objednal DUKWy přes pana Žilku, takže se těším, že skvěle padnou.
Uživatelský avatar
Scorpion
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 09.11.2011 0:00

Re: Scorpův projekt Dodge M37

Poslední dobou nebyl na model moc času, takže jsem zvládl jen upravit kapotu. Připadala mi příliš hranatá, takže jsem se ji snažil víc zaoblit a přiblížit předloze:
Obrázek
Bude to chtít krapet zatmelit.
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Scorpův projekt Dodge M37

sakryš chlape jak ty s tím dokážeš pracovat je naprosto neskutečné, nechces mne vzít do učení rád bych si postavil autičko aby vypadalo jako autíčko ale nějak se mi nedaří přijít na to jak donutit PSH aby mně poslouchalo. Chtěl bych znát ten figl 8o

Fakt suprová práce klaním se až k zemi jako Ivan medvědovi ( i když on zprvu nechtěl žejo no snad to nikdo neví :-D )
:FINE: :hura: :HOPS: :hura: :FINE:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Scorpion
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 09.11.2011 0:00

Re: Scorpův projekt Dodge M37

Díky, ale u mě v tom žádný fígl není (to jurda zná jinačí fígle) :wink:

Mně to zatím taky moc nejde, takže jsem první pokus musel předělat.
1. pokus: Horní strana kapoty byla příliš rovná, tak jsem na to nalepil asi 5 půlmilimetrových vrstev, aby vytvořily pěknou oblinu. Doprostřed kapoty nejmenší plochu lichoběžníku a každou další vrstvu nahoru větší a větší až by se ta poslední pátá přesně setkala s vnějšíma obloukama kapoty (po stranách by tudíž byla jen jedna vrstva) a směrem k prostředku by byla pěkně postupně vypouklá (tady by bylo těch 5 vrstev na sobě).
Zpočátku to vypadalo, že by to i mohlo fungovat, ale tolik tenkých vrstev na sobě prostě nedělá dobrotu :-(
Po proschnutí jsem druhý den zjistil, že kde mohlo, tam se to propadlo nebo naleptalo. Taky to divně křupalo. Snažil jsem se to zachránit přelitím rozpuštěnýho psh na problémová místa. Nicméně tyhle kaluže nikdy pořádně neproschly, tak jsem se naštval a všech 5 vrstev v kuse strhnul/odříznul (naštěstí to šlo).
2. pokus: Už jsem se s tím neštval a nalepil navrch kapoty 2mm desku seříznutou do správného tvaru. Pak už následovala pouze metoda brutal-force, kdy jsem s pomocí hrubého šmirglu ztenčil a zaoblil desku tak, že u stran kapoty plynule přechází v oblouky. Takže v tom žádné ohýbání nehledej, to je pro mě zatím moc vysoký level.
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Scorpův projekt Dodge M37

No i tak je to velmi krásné a to ti nechci lichotit stačí kouknout co píší ostatní ja jen koukám jak to přibývá a kdyby mohla tak mi pokažde upadne čelist.
Držím palce aby se ti to povedlo dle tvých představ.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
UFO
Častý přispěvatel
Příspěvky: 823
Registrován: 29.09.2010 0:00
Bydliště: Praha 2, podskalí
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Scorpův projekt Dodge M37

... ono brutál broušení nahrubo má taky svý klady, já ,,brousil'' bočnici u UAZe rašplí...

Jinak ohýbání takovýhlech ohybů za studena je celkem parádní příležitost pro masochysty, už nikdy více...

Fakt se ale těším na výsledek, klube se to krásně 8)
Pajero
ÚŽAS

,,Hledáš-li šikovnou ruku, najdeš ji u svýho ramene..."
Uživatelský avatar
jurda
Častý přispěvatel
Příspěvky: 605
Registrován: 10.09.2010 0:00
Bydliště: Tanvald,Albrechtice v Jizerských horách
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Scorpův projekt Dodge M37

já se také přidám... a,moc pěkný.Také jsem zvědavej na hotovej pěknej zelenej kousek pěkné historie.A máš to moc pěkné. :FINE:
Já si snad postavím také něco zeleného a oplachtováného a přidám se do kolektívu vojenské techniky. muj sen je gazik.štábní z rezervou na boku. :YOP:

a fígl na psh? jeden z deseti se povede ohnout tak jak chceš ale matroš to je zlatej. :-)
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Scorpův projekt Dodge M37

Tak díky uvidíme co mi z toho vyleze :-) ale když koukám jak vám to jde nevím jestli nemám zústat u skládání labutí :-D to už mi docela jde :-D
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Scorpion
Uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 09.11.2011 0:00

Re: Scorpův projekt Dodge M37

Díky všem za podporu. Taky se sám těším, až to konečně dotáhnu do konce 8)
Bandoliku, nenech se odradit. Každý nějak začíná. PSH je fakt supr matroš, ale je potřeba z něj pořád něco sochat, aby člověk věděl, co si s ním může dovolit.
Jurdo, jestli máš na mysli GAZe 69A, tak to máš můj obdiv a podporu. Je to krásnej kousek. Ty máš obě ruce pravý, takže to určitě zmákneš a bude to skvost!

Dneska jsem si odskočil od náklaďáčku k jeho hlavní výzbroji (když půjde vzhledem k objednaným gumám téměř čistě o armádní verzi):
Obrázek
Obrázek
Kulomet Browning M2HB ještě není hotov, ale už se začíná pěkně rýsovat. Vím, že dělám na autě dost nesystematicky, ale člověka to musí hlavně bavit :wink:
Uživatelský avatar
sprocha
Nově příchozí
Příspěvky: 69
Registrován: 09.12.2011 0:00
Bydliště: Brno

Re: Scorpův projekt Dodge M37

Tak to je mazec.

Zpět na „Scale projekty“