Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: Serva Finec (rcmodelex)

vcera sem si vyzvedl Fiteca a sice sem ho zatim nezapojil, ale vypada hezky, peknej hlinikovej obal (prostredni cast), dobre pristupnej vnitrek (motor neni napevno k tiskaku, ale na kabelu) a titanovy prevody, akorat zase slabina- mosaznej pastorek na motoru (ten mi nedavno odesel na savoxu a jeste sem nevidel servo, ktery by na motoru melo pastorek z nejakyho poradnyho materialu)
akorat nevim co ten motor (nejakej coreless) ma uplne jiny vnitrnosti, tak sem na nej zvedavej.
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0
Uživatelský avatar
LordMerlin
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: Serva Finec (rcmodelex)

Také jsem se rozhodl a vzal jsem tu verzi 21kg s tím že ho mám na externím BEC 6V. Rozhodnutí padlo po té co mi odešlo již čtvrté servo MG945 a to jsem měl všechny serva zadipovane. Nejdříve jsem dipoval celé servo a pak jen samotnej tišťák kde voda asi vadí nejvíce a i to nepomohlo. Podle mne elektronika levných serv typu MG945 moc nevydrží a tak jsem si řekl zkusíme něco lepšího. Servo přišlo zabalené v krabičce a ne jen v igelitu a tak jsem si říkal že se podívám co je uvnitř a po otevření víka vidím tišťák po celé ploše a do něj zapájené konektory od motoru a tím snaha o dipování tišťáku skončila a víko převodů nějak nešlo sundat ani po mírném násilí a tak jsem ho zase zavřel. Sice spodní a horní díl má kolem gumičku a to bude asi to proč je jako vodotěsné ? Nicméně tomu se věřit nedá a tak jsem zadipoval alespoň spoje kolem dokola a hurá na testy na expedici VALDEK 17.11. Při prvních lehkých průjezdech vodou jsem měl nahnáno jestli to bude OK a zatím v pohodě. Taky musím potvrdit že servo pořád cvrliká a snad to že to tak děsně pípá neznamená že je něco špatně. Sice z auta nedělám ponorku, ale občas projedu vodou tak jako reálné auta tedy maximálně utopím celé kola a tedy servo logicky utopím a navíc doma po expedici auto meju proudem vody. Takže u mne zatím dobrý : -)
DCL-100. No-007 Defender 100 - 2,4 GHz
http://lordmerlin.rajce.net
Uživatelský avatar
Balu
Píšu hodně
Příspěvky: 1629
Registrován: 22.01.2012 0:00
Bydliště: Přerov

Re: Serva Finec (rcmodelex)

Já z toho ponorku jednou udělal a zatím drží,asi mám i štěstí na tichej kousek,ve středové poloze je ticho.

http://balu67.rajce.idnes.cz/Krnov_3.11 ... 030122.jpg
Ford Bronco 1967 "Dědek" Home made šasi
Ford bronco 1973-Špenát EVO III Home made šasi
Toyota FJ 40 Home made šasi long zúžené nápravy Axial
Mitsubishi Pajero CC-by Mrak v plným tuningu
Xray T3 drift
Hpi Blitz
http://balu67.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Domca234
Častý přispěvatel
Příspěvky: 511
Registrován: 11.10.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Serva Finec (rcmodelex)

Tak denska jsem ho otestoval taky a musim říct že sílu má jako bejk a "vrčení" je tak malé až je zanetbatelné, Jinak proháněl jsem ho ledovosněhovou břečkou, vodou komplet utopený a i bahnem. A žádný problém. (Vyndal jsem z krabičky a namontoval nedělal jsem žádné úpravy) :tleskam:
(Dominik Brant) I Love You Defender
OFF- Mex-II Land Rover D110 Zebra
OFF- Axial Scx-10 Isuzu trooper truggy
ON- Xray T3 Brushless 8,5T Rally/Drift
ON- Tamája M-01 Rally
Eurgle 2,4ghz a atd. :)
Uživatelský avatar
bugfoot
Nově příchozí
Příspěvky: 50
Registrován: 10.08.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Re: Serva Finec (rcmodelex)

tak to "cvrdlikání" by mělo jít nastavit, při programování digitálního serva, jde nastavit "mrtvá" středová poloha... osobně jsem teda nezkoušel, ale jít by to mělo.... :-) pak taky záleží samozřejmě na vysílačce, kvalitě signálu, přijímači atd..... ale tím programování byto mělo bejt za jakejchkoliv okolností.

cituji:
"Hitec HPP-21 Tester a programátor digitálních serv s PC USB rozhraním je zařízení určené pro propojení digitálních serv Hitec (včetně řady HS-7xxx) a jejich snadné programování pomocí počítače. HPP-21 v režimu tester dokáže testovat parametry analogových i digitálních serv všech značek v ručním i automatickém režimu.

Programátor digitálních serv Hitec HPP-21 nabízí funkce: reset na výchozí tovární hodnoty, šířka pásma necitlivosti, smysl otáčení, rychlost otáčení, neutrál, velikost výchylky, zapnutí nebo vypnutí fail-safe, nastavení nouzové výchylky fail-safe.

Pro nová digitální serva Hitec řady HS-7xxx, HS-5055, 5056, 5065, 5082, 5085 umožňuje HPP-21 programovat výkonové omezení při přetížení serva (omezení výkonu 0-50%). Pro nová digitální serva řady HS-7xxx také umožňuje volit rozlišovací schopnost serva. Při nastavení vysokého rozlišení má servo maximální rozsah výchylky 120 stupňů, při nastavení normálního rozlišení je maximální rozsah výchylky serva 180 stupňů (vhodné např. pro extrémní 3D akrobaty).

Pro použití programátoru Hitec HPP-21 budete potřebovat: PC s operačním systémem Windows XP nebo Vista, Software HPP-21 (lze stáhnout například zde), standardní 5-pinový mini-USB kabel (doporučená maximální délka 1m; například kabel k externí čtečce paměťových karet, některým digitálním fotoaparátům nebo mobilním telefonům) a přijímačovou akumulátorovou sadu 4,8V nebo 6V (podle napětí vyžadovaného servem)"
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Serva Finec (rcmodelex)

Zdar hoši, začlo mi dos rapidně cukat tohle servo, v podstatě se s tím nedá jet. Je to high voltage, takže ho mám na baterce. Neví někdo co s tím? je to kaput?

tady je video
[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=nV5QHZ4MlmE[/youtube_url]
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
Dertus
Častý přispěvatel
Příspěvky: 543
Registrován: 16.06.2011 0:00
Bydliště: Loket
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Serva Finec (rcmodelex)

Baterky ve vysílačce. Vždycky mi takhle šíleně začalo cukat, když byly vybitý baterky. Takhle mi cukali všechny, nejenom Fitec.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Serva Finec (rcmodelex)

Voda v potenciometru..... taky mi jedno (ale cinsky) takhle pogovalo... kdyz sem to vysusil tak zas jelo....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Frenky
Častý přispěvatel
Příspěvky: 982
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Krnov

Re: Serva Finec (rcmodelex)

A je horký :?:
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Serva Finec (rcmodelex)

Horké není. Baterky v radiu mi hlásí dioda a je to ok, zkoušeno i s jinou soupravou a to samé. Jiné servo ale jede bez problémů. Ještě jsem ho nerozebíral, jelikož je zadipované, takže i ta voda by se tam teoreticky neměla dostat ... no teoreticky. Jdu to teda otevřít no :?
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Serva Finec (rcmodelex)

Hele to bude slabej BEC... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Dertus
Častý přispěvatel
Příspěvky: 543
Registrován: 16.06.2011 0:00
Bydliště: Loket
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Serva Finec (rcmodelex)

Vodu tam nenajdeš. Je to dobře zatěsněný. Topil jsem ho, co přišlo a nic v něm nebylo. A topil jsem ho dost. Ale tak stát se to může cokoliv..
Uživatelský avatar
Tommys
Píšu hodně
Příspěvky: 1094
Registrován: 16.04.2010 0:00
Bydliště: Beroun

Re: Serva Finec (rcmodelex)

tohle delalo me a nejenom me utopeny servo, u nekterejch pomohlo vysusit, jiny zanedlouho odesli
Ford F-150 Truggy - Venom creeper/Ve vystavbe
Pajero wagon - CC-01
Vaterra Twin Hammers alias KLADIVA
Impreza 2007 - LRP S10
http://tommy75.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/thomasss75/ ... rid&view=0

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“