Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Taky jsem přepóloval DSYS. Zrovna se vrátil z opravy BECu a první zapojení a fůůů. Poslal jsem ho zpátky, zdali by nešel orpavit, ale verdikt byl nemilosrdný. Pan David mi ale nabídl nový regl se slevou, takže abych se vrátil k názvu topicu. Mé zkušenosti s DSYS jsou jen a jen dobré, spíše výborné :OK:
Uživatelský avatar
mesany
Častý přispěvatel
Příspěvky: 654
Registrován: 19.04.2010 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

cores píše:Také se mi bohužel povedlo DSYS na předloňským Sokolčí odpálit přepólováním.Pospíchal jsem a bylo vymalováno.Mám totiž dvě baterky kde je plus vpravo a další kde je vlevo.Od té doby mám u plusu červený puntík :-D


Totéž se mi stalo loni na podzim na expedici na Praděd. Dojeli jsme na Barborku, půjčil jsem si baterku, zapojil jeden kabel, zapojil druhej , objevily se čmoudíky a už jsem nejel. A jak píše Catar, se Z. Davidem mám jen ty nejlepší zkušenosti, i s jeho výrobky. A to mám v lodi 2 regulátory a v autech 3 regulátory a 3 světelné moduly.
LR Defender 110 USW - CC01
LR Defender 110 HCPU - CC01
LR Defender 90 pick-up - CC01- ten je dcery
Wrangfender na Axialu- ten je syna
užofka Samurai made by Balů - JAPANES RUM trial tým
v sezóně 2016 celkové 3. místo!!!
Uživatelský avatar
Petr3
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 10.10.2012 22:44
Bydliště: Zlín- Lužkovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Když už tady je to téma s DSYS tak nevíte náhodou jestli regulator MDD32 bude stacit na motorek 27T popripade 21T ?
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Hele spíš ne...
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

JA ho utavil s 27T takze opravdu ne....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Petr3 píše:Když už tady je to téma s DSYS tak nevíte náhodou jestli regulator MDD32 bude stacit na motorek 27T popripade 21T ?

Velmi záleží na způsobu použití - pokud má být v expedičním autě a nebo třeba v bugyně, tak je otázkou času, kdy vyhoří. Pokud by tam byl převod hodně do pomala, tak by vydržel, ale je to riziko. Rozhodně bych neriskoval a raději koupil 56A.
Uživatelský avatar
Petr3
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 10.10.2012 22:44
Bydliště: Zlín- Lužkovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Právěže ho mám na mém CCcku MDD32, kde mám motorek 70T , ale chtel bych tam hodit převodovku a motorek 27T ale s největší pravěpodoností s 21T aby to bylo rychlejší na expedice. Takže budu muset pořídit silnější pokud pujdu do DSYS. Děkuji za odpověd :FINE:
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

V Plážovce mám MDD32 s motorem 20T a při záběru na koberci vypíná.Při prokluzu na písku no problem.Rozhodně raději silnější verzi.
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

DSYS : pro pomalou jízdu terénem i s motory více jak 35T je lépe uvažovat s řadou MDD90, která má rezervu v pokytí krátkodobých špiček odběru proudu při "lezení" přes překážky..je dobré použít i externí BEC, protože serva, která mají více síly (v kg) většinou berou také více proudu. S DSYS perfektně funguje třeba FOXY UBEC 3A ,6A. Pak také odpadnou potíže v zimě..... :CIAO:
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Používat externí BEC je prostě SKVĚLÝ!!!
Obzvláště v době HiVoltage serv je to nejlepší řešení!
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ano, to můžu také potvrdit. s DSYS jsem neměl nikdy problém co se týče zimy. Je pravda, že používám externí BEC.
BEC, který je v regulátoru používám jen a pouze na světla :wink:
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

"S potěšením" sleduji, kolika z nás se již povedlo přepólovat vstupní napětí z baterie a odpálit si tak elektro ve voze. Jelikož nechci přijít o "výhodu" zapojení přímo do baterie přes banánky, laicky přemýšlím :-p jak elektro před přepólováním ochránit. Proto se ptám, nedumal tu už nad tím někdo povolanější? (moje znalosti elektra končí při rozsvícení baterky, výměně baterií v DO k TV apod :-D, příp podle obrázku zbastlím nějaké ty LEDky). Tak vážně. Nešla by použít nějaká závěrná dioda případně takovej ten čtyřdiodovej usměrňovač? Nebo je ten proud z baterie tak extrémní, že by byly velké proudové či napěťové úbytky (což by asi znamenalo tepelné ztráty)?
Díky.
Naposledy upravil(a) Ming dne 30.01.2013 11:22, celkem upraveno 1 x.
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Myslím, že nejjednodušší je použít konektory v pouzdře. Tzn. jestli používáš dutinky, tak je dát do toho plastového, červeného obalu. Oni ty obaly nejsou jen tak, přeci jen při použití se přepólovává těžko :mrgreen:
Uživatelský avatar
raun
Uživatel
Příspěvky: 253
Registrován: 22.01.2013 18:01
Bydliště: Praha

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Zjednodušil bych to : vytvoř si jasný systém konektorů, třeba XT 60 nebo DEANS, pokud používáš baterie LiPoly s banánkovým výstupem ,doporučuji udělej si redukce mezi-banánky a XT 60 a tuto dej na baterii vždy v klidu doma a v terénu už jenom spoj konektory, které nedovolí přepolovat.. :mrgreen:
#RTR.CZ member and driver
Uživatelský avatar
Robert
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 7

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Na každý diodě máš úbytek napětí a při těch malých napětích co používáme je 0,5V dost znát.
Man SX2000 1:10

malé práce na soustruhu, unašeče, spojky, hřídele, nebojte se napsat

Zpět na „Pohony a regulátory“