Uživatelský avatar
sten25
Uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: 18.12.2009 0:00
Bydliště: Klatovy
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

salvatore píše:
Tom60105 píše:Od tebe Admine bych cekal jiny pristup a k tematu...


Hele měl jsem DSYS v Mini Infernu, měl jsem DSYS v desetině v závodním nasazení v kategorii Hobby. Měl jsem ho v expedičním CCčku, v trialovým AX10, v přestavěným AX10, v High Liftu, v SCX, v přestavěným SCX... prostě jsem jich měl hodně a hodně mi jich prošlo rukama. Mám zákazníka, kterej ve Wraithu jezdí Speed 600 ECO s DSYS 32A!!! Jednou jsem zažil jeden co si nepamatoval nastavení a jednou jsem si ho já přepólováním odprásknul. Proč mě nikdy žádnej neodešel?

EDIT: Jo ještě ho mám v jednom kamionu.



Můžu se zeptat kolik z nich bylo nový generace?
Já sám jezdim DSYS přes dva roky, ale starou verzi...kombinoval jsem různý motory a jezdí pořád bez problémů, proto proti DSYSu nemůžu říct křivýho slova.
Ale když jsem si přečet tohle téma tak asi budu hodně opatrnej až budu pořizovat novej regl...
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

salvatore píše:
Tom60105 píše:Od tebe Admine bych cekal jiny pristup a k tematu...


Hele měl jsem DSYS v Mini Infernu, měl jsem DSYS v desetině v závodním nasazení v kategorii Hobby. Měl jsem ho v expedičním CCčku, v trialovým AX10, v přestavěným AX10, v High Liftu, v SCX, v přestavěným SCX... prostě jsem jich měl hodně a hodně mi jich prošlo rukama. Mám zákazníka, kterej ve Wraithu jezdí Speed 600 ECO s DSYS 32A!!! Jednou jsem zažil jeden co si nepamatoval nastavení a jednou jsem si ho já přepólováním odprásknul. Proč mě nikdy žádnej neodešel?

EDIT: Jo ještě ho mám v jednom kamionu.


Nu mel jsi dost aut a sestav, ale rekni kolik z toho byla ta nova serie Dsys??pac moji kamaradi take vsichni maji, ale tu starou dobrou serii..aspon tak to rikaji..
s nikym se nechci dohadovat jen chci vedet, kde je chyba a aby se to resilo ne jen o tom kecat.. Zatim za vse muze jen motor a servo atd, ale ani zminka ze chraneni dsysu je slabe ci neco podobneho..nic.. taky se mi nezda ze Speed 600eco je smejd jak pise...maji ho snad vsichni z okoli co znam
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

speed 600 je uplne low motor... se podivej na cenu... s dsysem si uzil svy nekde to tu je napsany ... nakonec co sem ho mel na oprave a prodal.... koupil sem znova jetej silnejsi ... ale do expe uz sem ho nikdy nedal a jezdim ho v holidajce kde ocividne problemy nema pac tam funguje uz hodne dlouho... asi nema takovou zatez no....
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Taky znám lidi, co se Speedem 600 jezděj, ale to ještě neznamená, že to není šmejd. Obecně je Speed jedna z nejlevnějších a logicky nejhorších řad klasickejch plechovek, na kterou se už před lety Mabuchi styděl dát svou značku. Jenže my jsme holt příznivci levných řešení typu "čím víc pruhy, tím víc adidas"
Fakt je, že jaký spotřebák zvolit k neodvratný likvidaci v bahně, je prostě dilema.
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Já mám starýho DSYS 32 a mám tam Speed eco a servo Tower Pro MG 995 a bez jediného problému. V téhle sestavě jezdím cca rok a naprosto bez problémů.
Ale do nové verze nevím jestli bych šel a to má jedno auto bez el. a rád bych ho oživil.

Edit: Ještě jsem zapoměl že do toho mám zapojenej světelnej modul DSS1
Naposledy upravil(a) Langos dne 14.02.2013 21:46, celkem upraveno 1 x.
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
catar
Uživatel
Příspěvky: 496
Registrován: 04.06.2010 0:00
Bydliště: Žibřidice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Inu, toto téma pročítám pravidelně, ne proto abych zjistil jaký je DSYS krám, ale proto, že se tu dozvídám spoustu informací (proudové a napěťové špičky, k čemu slouží transil, atd.).
Pořád se tu píše o chybách a poruchách DSYSu, tak přispěji svou zkušeností.
Začal jsem s DSYS 32A , u toho jsem odpálil BEC vlastní vinou. V té době jsem neměl ponětí k čemu vlastně BEC slouží a na regl jsem vesele připojil servo na řízení, servo na řazení, servo na DIG, zvukový modul, světelný modul a ještě jsem jezdil na 3S LiPol. No chvíli to fungovalo, i v terénu, a jednou při zkoušce doma se regl zastavil. Zlobil podobně jak se tu píše, jel kupředu, dozadu ne, atd.
Byl to přetížený BEC, takže oprava a hurá do auta znovu. Po pár radách a vysvětleních jsem zakoupil externí BEC 3A a bylo bez problémů.
Tento regl jsem nakonec odpálil vlastní vinou, když se mi při zapojování a zkoušení překřížily kabely a opět jsem (vlivem zkratu) odpálil BEC v reglu. Opět oprava, ale do auta už se nedostal. Když mi přišel poštou zpátky, tak jsem při zapojování koukal na TV a přepóloval jsem ho. Tentokrát byl totálně KO. P. David ho zkontroloval a napsal, že je neopravitelný. Celou dobu jezdím s motorem ECO 600 9,6V a používám 3S baterie, p. David mě upozornil, že tento motor odebírá 38A (pokud se pamatuji dobře) a v zátěži sebere až 59A (nejsem si jistý těmi proudy, ale překračovali limit 32 a 56A reglu).
Chtěl jsem tím říct, že na 32A regl jsem používal mnohem silnější motor a drželo to v pohodě (možná tím, že mám 2st. převodovku a motor v terénu na jedničku tedy nebere takový proud). Veškeré poruchy byly mou vinou. Při posledním kiksu, kdy byl regl neopravitelný jsem na doporučení koupil MDD90 (už nechci poddimenzovaný regulátor). Je větší než původní regl co jsem měl, ale není tak veliký, abych ho v Defu neschoval.

Má nynější konfigurace, která funguje (mě) v teple i v zimě:
Motor ECO 600 9,6V, servo MGG996, světla od Badgera, druhé servo na řazení MGG996, třetí servo na volant turnigy, externi BEC 5A Turnigy a jezdím na 3S baterie.

K reglu MDD90 jsem dostal 25% slevu, čehož jsem využil. Má zkušenost s p. Davidem je jen a jen kladná a s DSYS taktéž. Veškeré opravy byly způsobeny mou vinou.
Při montáži jsem připájel veškeré serepetičky na motor podle schématu, který byl u reglu. Až teprve nyní (díky Borikovi) jsem pochopil, k čemu tam jsou (díky!).

Třeba má konfigurace někomu pomůže :)
Peter
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 10.11.2012 10:40

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Mam jednu konkretnu otazku.

Ake mosfety su pouzite v dsys56. Konkretny typ.
V mojom starom regulatore za 28 EUR su pozite paralelne zapojene dva 100 A mosfety na chod vpred a jeden 100A mosfet na chod vzad. teda spolu 6 ks mosfet ranzistorov. Samozrejme ze trvala zatazitelnost je dana ich chladenim a nie maximalnym prudom.

S touto low cost konfiguraciou som odpalil nejeden uhlikovy motor s poctom zavitov pod 12 na 2S lipol a regulator nikdy neodysiel. Mozno to bola iba nahoda.

Prosim o udaj o tych fetoch ak to nieje tajomstvo.

Pre striedavy regulator HOBBY KING za 100EUR aj s motorom su pouzite fety na 560 A pricom trvali prud je dovoleny 100A. Je mi jasne ze 560A je cisto teoreticka hodnota, ktoru neprenesu ani kable a ani plosny spoj.

Som len zvvedavy aku rezervu na kremiku ma DSYS. Prave tato rezerva robi regler spolahlivy voci spickam.

DAKUJEM za odpoved
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Už tam někde víc vepředu se někdo ptal, kolik jich má těch nových. Osobně tři a kolem mě jich jezdí asi další tři, nebo čtyři. Včetně tý 32ky ve Wraithu...
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Peter píše:Mam jednu konkretnu otazku.

Ake mosfety su pouzite v dsys56. Konkretny typ.
V mojom starom regulatore za 28 EUR su pozite paralelne zapojene dva 100 A mosfety na chod vpred a jeden 100A mosfet na chod vzad. teda spolu 6 ks mosfet ranzistorov. Samozrejme ze trvala zatazitelnost je dana ich chladenim a nie maximalnym prudom.

S touto low cost konfiguraciou som odpalil nejeden uhlikovy motor s poctom zavitov pod 12 na 2S lipol a regulator nikdy neodysiel. Mozno to bola iba nahoda.

Prosim o udaj o tych fetoch ak to nieje tajomstvo.

Pre striedavy regulator HOBBY KING za 100EUR aj s motorom su pouzite fety na 560 A pricom trvali prud je dovoleny 100A. Je mi jasne ze 560A je cisto teoreticka hodnota, ktoru neprenesu ani kable a ani plosny spoj.

Som len zvvedavy aku rezervu na kremiku ma DSYS. Prave tato rezerva robi regler spolahlivy voci spickam.

DAKUJEM za odpoved

S touto otázkou se prosím obrať přímo na výrobce - za prvé to nevím a za druhé i kdybych to věděl, tak bych nerad zasahoval do cizího know-how. Jinak nepředpokládám, že to bude nějaké tajemství, protože stačí se podívat na nějaký regulátor a tam na těch součástkách je označení. Pokud vím, tak ta rezerva má velký vliv na přetížitelnost regulátoru, ale rozhodujícím faktorem je schopnost přenosu tepla a tím "uchladitelnost" toho výkonového prvku.
Uživatelský avatar
peterrc
Uživatel
Příspěvky: 278
Registrován: 10.08.2011 0:00
Bydliště: Kraslice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Tom60105 píše:
salvatore píše:Tom60105: Doporučuju si koupit i do expedice sračku za 50USD. Nebo ještě lépe balón na plácek za barákem ;-)


Od tebe Admine bych cekal jiny pristup a k tematu...


od něj ale nemůžeš čekat jinej přístup když ty regly prodává.. skutečnost je ale bohužel taková,že ta "sračka" za 50usd by ti Tome asi vydržela
Peter
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 10.11.2012 10:40

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Pani, ja osobne Dsys urcite sancu dam. Bude vybaveny externym bec, motor je komplet odruseny vratane transilu. Novy regulator s 25% zlavou by mi mal dorazit v priebehu buduceho tyzdna, takze sa svami urcite podelim o svoje skusenosti.

Napriek vsetkym problemom som uprimne rad ze sa nasiel niekto z CZ kto sa snazi ponuknut alternativu cinskym vyrobkom ci uz originalom alebo ich kopiam.

Dsys drzim palce aby mal co najviac spokojnych zakaznikov a dufam ze aj ja budem patrit knim.
Peter
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 10.11.2012 10:40

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Tak dnes mi dorazil nový dsys 56. Namontovany, naprogramovany a kratko otestovany. Vsetko slape ako ma (dufam ze este dlho bude). Kto by chcel vediet viac o pouzitych vykonovych mosfetoch, tak si dajte do googla: irfh5300 datasheet. Zaujimava je najmä tabulka dovolenych bespecnych oblasti (maximalny prud pri danom napati) V 56 ke su pozite 4 paralelne radene fety, takze hodnoty v tabulke pre dovolene prudy treba nasobit x 4.

Taktiez je zrejme, ze prudova odolnost tranzistorov vyrazne klesa pri napatiach nad 10V.

Pri pouziti reglu do 10V teda 2S LiPol by mal podla datasheetu (kratkodobo - do prehriatia) zniest az 80 A.

Ak sa mylim prosim opravte ma.

Dakujem
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Peter píše:... Pri pouziti reglu do 10V teda 2S LiPol by mal podla datasheetu (kratkodobo - do prehriatia) zniest az 80 A....

No to je právě ten zásadní problém, kdy dobrý výrobce neudává krátkodobý proud. Nikdo totiž přesně neví, co to znamená krátkodobě. Může to být setina vteřiny, desetina, vteřina, 5 vteřin .... a už jen z těchto hodnot je jasné, že se ta hodnota může lišit klidně i o ten pětisetnásobek a to je naprosto zásadní rozdíl. Dříve, když byly výkonové fety v pouzdrech např. TO220 ( známá kovová deska trčící ze součástky, na které se ještě dávaly chladiče ), tak 20A regulátor se dal přetížit 40A na poměrně dost dlouhou dobu ( několik vteřin ), než se ta chladicí deska pořádně zahřála. Dnešní FETy mají chladící plochu mnohonásobně menší a tepelná kapacita toho materiálu je i stonásobně menší. Takže doba, kdy se FET zahřeje, je řádově kratší a proto spoléhat se na údaje o přetížitelnosti jsou naprosto liché a hlavně pro život regulátoru velmi nebezpečné. Proto jsou v těch regulátorech HW a SW ochrany, které ale mají také svou dobu aktivace a někdy bohužel ten krátký a silný proudový náraz i přes tyto ochrany pošle reglec do kytek. Z hlediska rezervy a přetížitelnosti je v tomto směru předimenzování regulátoru velmi výhodné, protože ty dvě až tři stovky navíc se dost často velmi rychle vrátí.
Peter
Nově příchozí
Příspěvky: 14
Registrován: 10.11.2012 10:40

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Bohuzial miniaturizacia vykonovych prvkov si vybera svoju dan. Ako pises v starom regli som mal v puzdre TO 220 po dva Fety s prudovou zatazitelnostou 100A a bol to neznicitelny regler. Spalil som nim vynutia na niekolkych 13 zavitovych racingovych DC motoroch a vzdy to prezil bez ujmy. Taktiez vyvoj bateriek LiPol dava reglum dost zabrat, kedze su schopne pustit takmer neobmedzeny prud do zataze. Radovo v stovkach amperov bez vyraznejsieho poklesu napätia.
Uživatelský avatar
prysk
Častý přispěvatel
Příspěvky: 646
Registrován: 16.03.2012 0:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Moje nová zkušenost s DSYS MDD56 :NO:
Poprvé mi regl zamrzl v Dábličáku,že prej kuli staršímu software.Včera v mrakolendu jsem jezdil ještě dýl a v pohodě,a když jsem chtěl před barákam dojezdit baterku, tak to dopadlo takhle a to bylo -3°C. takže jsetli mu byla zima a chtěl se nějak zabít, tak se asi zapálil a vzal sebou ještě přijámač :OK: . Každopádně pouze díky ochotě jednoho člena z fora budu mít MDD90 v 4.4 ,takže jsem zvědav, co se mi stane tentokrát a příště už to bude jiná značka.

Obrázek
->Defender 90<- Speedstar Robitronic - graupner speed - Hk 2.4.Ghz 4Ch

Videa na trubce -> https://www.youtube.com/channel/UCgj3hr ... Ko5WJ4nZgA

Zpět na „Pohony a regulátory“