Uživatelský avatar
patran77
Častý přispěvatel
Příspěvky: 985
Registrován: 28.07.2010 0:00

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Gratuluji ke kitu ,tak ať ti to jezdí.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

XaX píše:Akorát tlumiče - v životě jsem je sám neplnil, a překvapilo mně, že když se naplní poctivě opravdu po okraj, tak skoro nejdou stlačit, resp. dají se stlačit tak 1cm max. To se tam má nechat nahoře trocha vzduchu? Fakt nevím, přijde mně, že je to hrozně málo.


Na blogu Axialu je pěknej článek o stavbě tlumičů, doporučuju přečíst (autor tuším Bender). Existuje fígl když nechceš žádnej rebound na tlumiči, zavřít ho se stlačenou osičkou (res. v max. kompresi), pak se sám nevrací a jen tlumí průtokem oleje...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Diky za tipy na ty tlumice. Mrknu na to.

K tem parabolam - nenasel jsem nic takoveho, ale jak je to balene po malych saccich, co jsou zas ve vetsich saccich :), tak se neda vyloucit, ze tam neco bude.
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Aktualni stav - mam slozene napravy, tlumice, ramena a prevodovku s motorem.
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
rubiconCB
Uživatel
Příspěvky: 456
Registrován: 12.12.2012 21:56
Bydliště: Budějce

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

K těm parabolám.....podle fotek je tam vidím přibalené u lexanky(paraboly+blinkry) :OK:
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

jj, měli by tam stopro být, koukal jsem na unboxing na trubce a tam je měl.
Jinak už nás nenapínej a nahoď nějaké foto.
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Tak tady je první kapitola:

http://myrcmodel.wordpress.com/2013/03/ ... ontzfze-1/

moc textu ani fotek není, nějak zapomínám fotit, tak nakonec jsem vždycky vyfotil až výsledek :-)

Ale je tam aspoň pár hintů ;-)
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Ono je právě docela těžké stavět a fotit, člověk se do toho sekne a pak kouká co že postavil a nic nevyfotil :-D
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Včera jsem zvládnul akorát smontovat nápravy s ramenama, a přidělat servo na přední nápravu a spojit s řízením. Dneska snad složím konečně rám, připojím nápravy a tím bude podvozek skoro komplet. Pak mně čeká osazování elektroniky, na to jsem vážně docela zvědavý :-)

Technická otázka - u Novaka (Goat 3S, jak jsem psal) je externí BEC, v návodu je napsáno, že při použití 3S lipol je podmínkou jeho použití (stejně jako musí být namontovaný ventilátor na ESC). Ale mně spíš zajímá, pokud NEpoužiju 3S, tak může tam být, nebo ne?
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Záleží, co všechno chceš napájet. Goat má 5A BEC, takže jedno 20kg servo a osvětlení dá na 2S vpoho. U BECu je důležité o kolik musí snižovat napětí, proto se pro 3 a vice článků (u reglů co to umí) používá silnější externí.
Pokud obojí chceš použít i na 2S, vadit by to nemělo. Pozor na zapojení! Z regulátoru pak jde tuším jen signál...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Loupak83
Uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: 28.02.2012 0:00
Bydliště: Semily - Praha

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

pokud tam budeš mít hodně závitový motor tak bych větrák neřešil
já ho tam taky nemam a mam 21,5 stříďáka od robitronicku a co mam zkušenosti z Venoma tak i více jak 2 hodiny jízdy v terénu a régl měl normální venkovní teplotu
jinak pokud z toho nechceš mít sprintera tak jezdi na 2 článek
X-ray T3/2012 Stock
Durango DEX410V3, Durango DEX210
Axial SCX10 Dingo
FB: http://www.facebook.com/pages/RC-Semily/386434194776233
Uživatelský avatar
XaX
Nově příchozí
Příspěvky: 86
Registrován: 24.02.2013 22:06
Bydliště: Říčansko
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

virtual píše:Záleží, co všechno chceš napájet. Goat má 5A BEC, takže jedno 20kg servo a osvětlení dá na 2S vpoho. U BECu je důležité o kolik musí snižovat napětí, proto se pro 3 a vice článků (u reglů co to umí) používá silnější externí.
Pokud obojí chceš použít i na 2S, vadit by to nemělo. Pozor na zapojení! Z regulátoru pak jde tuším jen signál...

Takže ještě jednou pro blbé :-)

externí BEC tam namontovat můžu, ať chci používat 2S nebo 3S, asi je to důležité například kvůli chlazení. A za druhé - jsem fakt začátečník, co to znamená, že z regulátoru jde jen signál? Čeho signál? :?:
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon KIT
Axial Wraith Jeep Rubicon Poison Spyder
Axial Wraith Steel
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Taky bych se nepasoval do role odborníka, ale pokusím se napsat co vím.
BEC je obvod, který převádí napětí z baterie na napájecí napětí pro přijímač a servo. Při standardním zapojení převádí BEC integrovaný v regulátoru napětí z baterie (2S lipo cca 7,4V) na cca. 5 až 6V a těmi napájí přijímač a servo (silovými drátky z regulátoru do přijímače, bílý je signál). Pokud použiješ např. 3S baterku a ještě potřebuješ třeba dvě extra silná serva na zatáčení obou náprav, asi žádný integrovaný BEC to neutáhne a docházelo by k přetížení. Pak je nutné použít externí BEC, který se zapojí do BATT vstupu na přijímači. Musí se také přerušit jeden ze silových drátků od regulátoru.
Abych to nějak uzavřel, pokud pojedeš pouze na 2S baterku a 21z motor (?), osobně bych tam větrák nedával, ani neinstaloval externí BEC. Větráček můžeš nainstalovat, chladí regulátor pokud bys např. jezdil dlouho na plný plyn. Použití externího BEC s 2S baterií nevadí (není ale potřeba a dá se to dodělat), je ale potřeba pájení a správné zapojení všech drátů (nevím jak to má Novak připravené, já mám Goat 2S).
Snad to je trochu srozumitelné, kdyžtak se ptej...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Andersonn
Uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: 27.01.2012 0:00
Bydliště: Hradec Králové / Brno

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

virtual to popsal hezky a jen bych dodal, ten bec ti to utáhne napěťově ale ne už proudově, u interních BECů bývá největší problém v tom že mají většinou okolo 2A a ty je schopno si silnější servo sebrat pro sebe, proto je důležité použitý externího becu při silnějších servech, případně využít serva která mají vstupní napětí až 7,4V a jdou napájet přímo z baterie a přivede se k nim pouze signál, co se týče chlazení tak externí BEC odlehčí regulátoru ale je možný že se sám bude dost hřát (nemám zkušenost) ale zase spálenej bec za dvě klča je lepší než regl za dvojku :-D
Axial SCX10 Jeep Wrangler Rubicon Unlimited
Himoto Z-3
Himoto RCF 1 Rock Crusher
http://andersonn.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: SCX10 Jeep Wrangler Unlimited KIT - stavba

Pokud vím, že budu používat 2S akumulátor, je lepší použít servo na Hi-Voltage. Cenově jsou dražší, ale silnější a rychlejší. Pak se plus a minus serva propojí přímo na baterku společně s plusem a minusem regulátoru. Interní BEC regulátoru pak napájí pouze přijímač (případně třeba méně náročné servo na řazení)

Zpět na „SCX10“