Uživatelský avatar
v-ocko
Uživatel
Příspěvky: 154
Registrován: 28.08.2012 13:27
Bydliště: Děčín

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Já taky musím připojit pár slov. Mám Dsys 56W jezdím s ním testuji nikdy jsem nehlídal stupně takže zažil teploty nad nulou i pod a to i -15 stupňů . Nezlobil mně. Ale respektuji elektroniku zatím jsem ho nepotopil a autí pořád dodělávám dle mých představ.Snad ho taky potopím . ;-)

Asi bych těm stěžovatelům přál stát na druhý straně pultu. Nebo to možná přijde s svěkem nebo taky nikdy. Nejdřív musím hodnotit možné příčiny a okolnosti a když si nevím rady ptám se na zkušenosti a upřímně. Popíšu jezdil jsem stalo se to a to a tak a tak.
Prosím o radu

Jenže spíš je to takhle
Bohužel poslední dobou nic jsem neudělal a ono to odešlo samo bez příčiny.

Nějak mi chybí přiznat si i svoji chybu ----

ANO je možná a chyba regulátoru nebo jiných komponentů určitě se dá vše řešit, ale moc lidí říká nepravdu a špatně se věci posuzují.

Nebudme zlý neupřimní, Doba je zlá a tak nějak se to na nás tlačí budmě na sebe hodní a ctěme pravdu nepovyšujme se a druhé neponižujme.

:-p ;-)
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

borisa160 píše:Nemá cenu s někým zatvrzelým komunikovat, slovy klasika: "pánové já se směji". Ať Vám to funguje, mě to prostě nefungovalo. AHOJ KLUCI !!!



Nechci ti kazit radost, ale z tvého chování a vyjadřování jsme si už udělali velmi přesný obrázek proč to nefungovalo...
Uživatelský avatar
Petr3
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 10.10.2012 22:44
Bydliště: Zlín- Lužkovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Já sem přidám taky zkušenosti s DSYS , byl jsem spokojeny, měl sem MDD32 a motorek 70t , jj brodival sem s tim , měl sem to v krabičce , po čase mi prestal posilat signal opačným směrem, jednoduše řečeno mi to jezdilo jenom jedním směrem. Volal jsem do DSYS jestli by to šlo opravit, bylo mi řečeno že ho mam poslat i s motorkem aby přeměřili špičky, regl byl opraven , lepe řečeno prehraty software , a k motor sem dostal kondenzatory , cena si myslím rozumna , rozhodně lepší než kupovat nový regl , a jěště jsem jim poslal přepolovaný světelný modul , zakouřilo se z něj , a ten byl taky opraven, takže jsem s DSYS spokojeý :FINE:
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

No možná to sem nepatří ale už několikrát to zaznělo....Jasně když se Dsys rozbije je bez problémů opraven....ale nejhorší je když si večer před Ještědem zkontrolujete auto a vše funguje....no a ráno na parkovišti NIC....koho v té chvíli zajímá super servis....Nikdy sem neviděl svého syna (stiifii)tak smutnýho když svůj první Ještěd šel pěšky bez auta....
Ano regl byl opraven...a pak myslim že ještě jednou....No a uzavřel bych to perličkou , včera mu v Mrakolendu přestal jezdit dopředu...a když řikám z ničeho nic tak z ničeho nic....no vydal ho a dal tam jinej...a auto jezdilo a jezdit bude a je to tim že tam už nedal Dsys....Vlastně jedno musim uzat...večer byla díky tomu rozbitýmu reglu docela slušná zábava....
Tak že na co super regl když sebou pro jistotu musim nosit ještě jede náhradní..... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
borisa160
Uživatel
Příspěvky: 194
Registrován: 31.03.2012 0:00
Bydliště: Kladensko

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

cendab píše:No možná to sem nepatří ale už několikrát to zaznělo....Jasně když se Dsys rozbije je bez problémů opraven....ale nejhorší je když si večer před Ještědem zkontrolujete auto a vše funguje....no a ráno na parkovišti NIC....koho v té chvíli zajímá super servis....Nikdy sem neviděl svého syna (stiifii)tak smutnýho když svůj první Ještěd šel pěšky bez auta....
Ano regl byl opraven...a pak myslim že ještě jednou....No a uzavřel bych to perličkou , včera mu v Mrakolendu přestal jezdit dopředu...a když řikám z ničeho nic tak z ničeho nic....no vydal ho a dal tam jinej...a auto jezdilo a jezdit bude a je to tim že tam už nedal Dsys....Vlastně jedno musim uzat...večer byla díky tomu rozbitýmu reglu docela slušná zábava....
Tak že na co super regl když sebou pro jistotu musim nosit ještě jede náhradní..... 8)


Na 100% souhlasím, je to skoro jako z kopíráku...
Tamiya TA-02 Dirt Trasher
Tamiya NDF 01 Nitro Thunder 2,5 ccm
Tamiya CC-01 Mitsubishi Pajero
Trail Finder 02 Toyota Hilux
http://borisa160.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/stanekrent1?feature=watch
http://www.stanekrent.cz
Uživatelský avatar
Petr3
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 10.10.2012 22:44
Bydliště: Zlín- Lužkovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

cendab píše:No možná to sem nepatří ale už několikrát to zaznělo....Jasně když se Dsys rozbije je bez problémů opraven....ale nejhorší je když si večer před Ještědem zkontrolujete auto a vše funguje....no a ráno na parkovišti NIC....koho v té chvíli zajímá super servis....Nikdy sem neviděl svého syna (stiifii)tak smutnýho když svůj první Ještěd šel pěšky bez auta....
Ano regl byl opraven...a pak myslim že ještě jednou....No a uzavřel bych to perličkou , včera mu v Mrakolendu přestal jezdit dopředu...a když řikám z ničeho nic tak z ničeho nic....no vydal ho a dal tam jinej...a auto jezdilo a jezdit bude a je to tim že tam už nedal Dsys....Vlastně jedno musim uzat...večer byla díky tomu rozbitýmu reglu docela slušná zábava....
Tak že na co super regl když sebou pro jistotu musim nosit ještě jede náhradní..... 8)


Nic ve zlém ale to tak bývá že věc funguje a pak prestane, to se může stát a čehokoliv, a to že to byl ještěd tak je neštastná shoda náhod , taky by me to zamrzelo.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Pokazit se může cokoli a kdykoli a věřte, že výrobce dost mrzí, že k takovénu nějakému problému dojde a má opravdu velkou snahu problém vyřešit a udělat takové opatření, aby k tomu už nedošlo - pokud možno. Jenže je velký problém s těmi, kteří se k tomu postaví tak, že to nefunguje a tudíž je to křáp bez ohledu na to, aby hledali příčinu a dokonce ( !! ) chybu i u sebe. Je strašně jednoduché a poslední době bohužel velmi populární, že nikdo za nic nemůže, vše se pokazilo úplně samo nebo zásadně cizí vinou. Lidí ( a je to všude stejné - ne jen mezi modeláři ), kteří dokážou přiznat svou chybu, znatelně ubývá a něco, čemu se říká charakter, se stává cizím pojmem. Je to škoda a nakonec na to doplatíme všichni.
Díky všem, kteří ještě mají v sobě kus poctivosti a na rovinu řeknou, jak se věci mají.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

ono je taky někdy problém že lidi chtěj od malé věci velké výsledky, když sem si kupoval DSYS tak sem si vzal rovnou 90A a snad nebudu mít nikdy takovej problém jako zde někteří píšou. Minule sem u GM ještě za pár korun dokoupil odrušováky a Transil tak to snad bude podle doporučení výrobce vpohodě.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Hele mám dotaz, koupil jsem dys 56W a ted přemýšlím jak to správně nastavit takže otázka zní : má někdo s Ostravy a okolí programovací kartu ? Za 1) má to byt jednodušší za 2) i tak bych to rád viděl ať vím na co si dávat pozor a do čeho třeba nerejpat :-) a tak vůbec

Díka za info a pomoc.
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

No Boriku já už pár věcí včetně regulátorů zničil vlastní vinou a nikdy mě nenapadlo to řešit reklamací....protože se z toho většinou zakouřilo na základě jasného přetížení...nebo sem to utopil nebo přepóloval(i když to se mi vlastně ještě nepovedlo)...Ale u těch Dsysů je to bohužel většinou tak jak jsem popisoval...Funguje bez problémů k plné spokojenosti majitele a pak aniž by něco změnil nebo upravil fungovat přestane...dá se tam jinej regl a auto zase funguje....Tak že otázka je....Můžu se dnes po pročtení a vlastních zkušeností z mého okolí na Dsys spolehnout ????????
Na super servis výrobce určitě ,vo tom žádná ale na regulátor nikoliv.... :?

V sobotu sme řešili že být výrobcem tak začnu znovu vyrábět první sérii kterou mnoho z nás jezdí léta a nikdy s ní nebyl problém...a novinku nechat do ponorek.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ono degradovat tu poslední sérii na ty předchozí je velice snadné, ale otázkou je, proč to udělat. Nová série má lepší technické parametry, především nižší vnitřní odpor. Díky tomu regulátorem projde mnohem větší proud a méně se zahřívá. Jenže bohužel tato vlastnost je kontraproduktivní právě u těch zařízení, které mají prudké střídání směru a akcelerace. Pokud bychom ten nový regulátor degradovali na tu starší verzi, určitě by ubylo problémů, protože by zkrátka tak velké proudy neprošly a tím pádem by se tolik regulátorů nepálilo. Od toho je tam ale ta možnost naprogramovat si pomalejší rozběhy a to věci hodně pomůže. Ostatním modelářům ( hlavně lodním a i leteckým ) ty zlepšené parametry vyhovují a jsou s tím spokojeni. Takže není vhodné kvůli pár jedincům zhoršovat parametry všem ostatním.
Že regulátor odejde jakoby nečekaně je dáno tím, že neustálé přetěžování vede k pomalému vypalování výkonových fetů a tím pádem se vlastnosti neustále pomalu zhoršují až se prostě jednou ucho utrhne. Proto se v poslední sérii regulátorů objevila verze 90A, která je přece jenom o dost odolnější, než ta 56A verze a je hlavně určená pro autíčkáře, kteří mají nejtvrdší požadavky.
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ja se nebudu oparkovat jednou uz sem sem vse psal....me by vazne nevadilo kdyby mi ten regl umrel byt kvuli jediny kapce vody , kdyby umrel po minutach trapeni v blate... ani by mi nevadilo kdyby s nej vylitl plamen kdyby zcernal ale to ze ten regl funguje.... zkousim ho... zkousim programovat vse funguje bez problemu ulozim ho do krabicky a dam na bazar....nastesti ho nikdo nekoupil tak sem ho dal do auta.... a ten regl popojel asi 10cm na kulecnikovym stole na desetinu plynu kdyz sem zkousel jestli je vse ok.... jestli pri tom se tam neco pripalilo a utrhlo se to ucho tak je mi to liito... ale regl nezasmrdi nevyhori jen se proste rozhodne ze se stane jednosmernym.... a je mi uplne jedno ze by sel opravit ty nervy na to nemam.... takze rakvicka a dustojne ho pohrbim....
Obrázek

Pokud mate dsys kteremu se utrhlo ucho poslete nam ho do mrakolendu...
Neberte to jako zadnou provokaci sme jen srandisti:)
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
mrak03
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2034
Registrován: 07.02.2010 0:00
Bydliště: Louny

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

tak taky řeknu můj názor
zatím my DSYS nechcíp, ALE nechápu to co hlásá Borik, byl sem u toho když chcípnul Stifiho DSYS ,fakt z ničeho nic, bez zátěže,na malé otáčky, v teple........ , prostě stará řada DSYS byla super,jednoduchá,spolehlivá , zato nová řada výrazně zklamala a asi je zbytečně složitá a vyžaduje se strašně moc dalších komponentů k provozu,sice se my líbí že si můžu různě nastavit regl,ale to že si chcípne jen tak a HLAVNĚ dost často nechápu ,proto nevím proč výrobce nenabízí i starou řadu,jasně ,z nás autíčkářů by ten novej už nikdo nekoupil, takže až si půjdu kupovat další regl, DSYS to nebude a to sem zastánce DSYSu

pro zájemce o pohřeb mrtvýho DSYSu si napište o adresu buď Stifimu nebo mě kam poslat
budou řádně pohřbeny do společnýho hrobečku
MRAKOLEND-rc park
Hitec-2,4GHz
OT64-SKOT
LIAZ-plachta
MITSUBISHI PAJERO-CC01 trial
Holídajka by MRAK
MITSUBISHI PAJERO WAGON-CC-01
HAJZLTEAM -patřím k nim
http://rc-listany.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/user/DOLUBOBO
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

To nové hranaté balení doporučím výrobci - je to hezčí než v nějakým pytlíku. Akorát ten design je třeba nepatrně změnit. :OK:
Bylo by moc fajn, kdyby se Stiffiho reglec dostal k výrobci, aby se přišlo na to, co je za tím, že reglec odešel i při tak malé zátěži na kulečníkovém stole při desetině plynu. Příčina může být různá a hodně by pomohlo, kdyby byla zpětná vazba a přišlo se na to. Ta rakvička je sice moc hezká, ale bohužel ničemu nepomůže. Reglec se nestane jen tak jednosměrným o své vlastní vůli a pokud nic nezasmrdělo a nevyhořelo, tak je to opravdu velmi podivné a o to víc by se o tom měl dovědět výrobce a nejlépe zahájit oživovací pokusy, popř. plynule přejít na pitvu. Ale i ta pitva je velmi důležitá. :-I
p.s.: do té rakvičky bych prosil - pokud to bude možné - dát jako výstelku toaletní papír, nejlépe parfémovaný, růžový a třívrstvý. A v místě procesoru trochu načechrané vaty. Chápu, že k zesnulému nemáte moc úcty, ale ať odpočívá v pokoji a v rádiovém klidu.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Bořík má pravdu. Stiffi, pošli to s jednoduchým popisem problému do Brna.

Zpět na „Pohony a regulátory“