Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Halóóóó .... Milo, ozvi se, pošli zase fotku .... už jsi se měsíc neozval a doufám, že jsi na nás nezanevřel. :BYE:
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Boříku neruš ho. Třeba zrovna vyrábí kompresor. :-D :-D

Jejda, to jsem ale drzý :-p , velmi se stydím 8o
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
zdendys
Uživatel
Příspěvky: 242
Registrován: 27.02.2013 19:11
Bydliště: Mor. Třebová

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Po víkendu nafotím milovi ten kompresor z ledničky náklaďáku na 24V
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1445
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Nakonec tam skončí servomotory přes pákové ovládání a bude to.

Kvalitní stavitele modelu mezi které patří i Mila198 těm se klaním.Ale jak jsem našel na netu jisté lidi co jen kupují a dál prodávají za nehorázné peníze to je prostě verbež.

Proto Mila198 pěkně pokračuj a nenech se vyhodit z rovnováhy.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4835
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Dnes jsme dělaly u dealera a servisáka kompresorů ORLIK. Nabízí ORLIK AS18 mini za 1500kč. Je to ale na 220,což by vyžadovalo měnič napětí.
Pokud tě to zajímá,dej vědět.
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Chlapci u mě se stále nic neděje, :NO: protože jak už jsem psal, uvědomil jsem si, že mi ostatní věci stárnou, a že potřebujou údržbu. :-I Už jsem s tím chtěl skončit, ale vzhledem k tomu pěknému počasí se dá ještě pokračovat venku. Ale už si myslím, že mě to brzy zažene zpátky do garáže.....
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Vzhledem k tomu, že je to už hodně dávno, co jsem tu "pracoval", tak vložím fotografie pro upřesnění posledního stavu.

Obrázek

Obrázek

Když už tedy byl rám a zatáčení hotové, tak jsem se pustil do výroby nájezdů. Základem jsou jekly 30x30.

Obrázek

Pak bylo nutné vyfrézovat díl na zakončení.

Obrázek

Obrázek

Sešroubovat a opracovat do finální podoby.

Obrázek

No a nakonec jsem ještě vyfrézoval patky pod nájezdy z Alkamidu.

Obrázek
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Paráda že je náš guru zpátky :tleskam: Mě by spíš ale zajímaly fotky co jsi dělal na baráku když si nás tak zanedbával :-D Taky jsem pořídil jen kvůli tobě jeden komprsor ale moc se mi nechce rozebírat :-p Nemysli si že je to něco vela, spíš taková mrdka co jsem našel v Lídlu a řekl si že když se nehodí tobě tak si hold tu půl hoďku počkám než dofoukám :-D
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Já si myslím, že ty fotky by sem neměly patřit, :NO: to bych si to tu zasíral ještě víc, jak s tou diskuzí o kompresoru, :-I ale to už považuji za uzavřené!!! Toť na srozuměnou. :-I
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

VAU ty fotky jsou paráda :OK: :OK: :OK: :OK:
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Litleanimal
Nově příchozí
Příspěvky: 67
Registrován: 03.08.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Mílo, Ty jsi stejně "šílenec" ,po novém roce bude kompletní ? :hura: :FINE: ,tak čistá krásná práce je protě bomba
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

No tak chlapci, že by to bylo po novém roce kompletní, :-( tak to se stoprocentní jistotou můžu zavrhnout! :NO: Ono se to nezdá, ale je na tom ještě hromada práce! :-I Teď jsem sehnal nějaký melouch, tak musím zase vydělat pár korun, abych je mohl do toho návěsu vrazit. :YOP: Ale abych opět pokročil. Bylo nutné vyrobit závěsná oka na nájezdy. Jako materiál jsem opět zvolil svůj oblíbený umatex, nařezal jsem si přesné pásky, do kterých jsem udělal na každé straně otvory pro hřídele zakoupenou vyvrtávací hlavou.

Obrázek

Potom jsem je nasadil na kulatinu a udělal rádius. Trochu nebezpečné, :-I ale pokud jedete správným směrem, tak o prsty nepřijdete. :NO:

Obrázek

Obrázek

Pak jsem je na pile rozříznul, a frézou zarovnal na stejnou velikost.

Obrázek

Obrázek

Pak udělat zadní plech na ta závěsná oka a nájezdy.

Obrázek

Některé věci jsem v tom fofru zapomněl fotografovat, ale takto to potom vypadá smontované dohromady. :BYE:

Obrázek

Obrázek
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Tak jsem opět doma :YOP: a pokračuji na nájezdech výrobou a montáží příčníků. Nařezat, ofrézovat a vyvrtat je nebyl problém.

Obrázek

Ale jak je přidělat tak, aby to nebylo nakřivo. :NO: Nařezal jsem si proto pásky, mezi které jsem to narovnal, stáhnul svěrkama a svrtal.

Obrázek

A tady je výsledek, za který se nemusím stydět.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Aby bylo možné tyto nájezdy ovládat na dálku, i když v originále je to ručně, ale asi by to nebylo pěkné, :-( kdybych šel k návěsu a ručně je sklápěl a zvedal, musel jsem vytvořit odlehčovač na nájezdy, :-I aby to nějaký servopohon dokázal spustit a hlavně zvednout. :-I Chtěl jsem to jako v originále pomocí dlouhé pružiny a páky, která by měla tu sílu usměrňovat podle polohy nájezdů. Jako obvykle jsem pro páku zvolil umatex.

Obrázek

Pracoval jsem zase systémem vytištění a přilepení šablony na materiál, abych nemusel kreslit.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Namontoval jsem páky, ale nebylo to v poloze, co jsem chtěl. :-( Zkusil jsem vyšroubovat regulační šroub, tím jsem dostal páku víc dozadu, ale zase mi vylezla moc vysoko, takže neodlehčovala správně nájezd ve sklopené poloze... :-( :-( :-( Asi zřejmě soudruzi z NDR... synovec trochu nepochopil, jak jsem chtěl aby to fungovalo, ta páka byla krátká, potřebovala dozadu a dolu!
Obrázek

Obrázek

Abych nemusel dělat celou páku znovu, protože nebylo jasné, jestli další pokus bude úspěšný, :-I tak jsem ji prostě nastavil. :YOP:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pokračování příště. :CIAO:
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
Mila198
Častý přispěvatel
Příspěvky: 630
Registrován: 17.02.2012 0:00
Bydliště: LIBEREC
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

Když už jsem měl demontované nájezdy, tak jsem se rozhodl, že tam namontuju také madla. :-) Abych dokázal provrtat trojku měď uprostřed, :-I tak jsem si musel vyrobit přípravek.

Obrázek

Na přišroubování jsem si musel upravit šroub M2, který jsem osoustružil na průměr 2,4 mm 8o a hlavu stál na výšku o 0,5 mm.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pak jsem namontoval nájezdy s novými pákami, a byl jsem velice spokojen s funkcí.

Obrázek

Chodí to opravdu velice lehce, :YOP: dá se to sklopit a zvednout prstem za přírubu u otočného čepu, takže bude stačit slabý servopohon, který to utáhne. Díky provizorním dřevěným tyčkám :-I to má trochu větší tření, takže se to dá zastavit téměř v kterékoli poloze, a to díky jen slabé pružině z drátu 1 mm! :-I Představoval jsem si, že tam bude muset přijít mnohem silnější pružina.

Obrázek

Obrázek

:BYE:
Miloš - ČUŘILL TEAM
http://www.rc-tanky.com

Nesnáším blbce, a navíc typu doktora Cvacha!
Uživatelský avatar
andrzej w
Nově příchozí
Příspěvky: 93
Registrován: 27.10.2012 12:20
Bydliště: Hrádek nad Nisou

Re: Milovo stroje ve velkém měřítku

:tleskam:

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“