Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

Všiml jsem si, že množství filmů, které mají SK dabing velmi progresivně stoupá. Dřív na všech možných markýzách, joj a podobně byla spousta filmů česky, dneska už to tak není a přiznám se, že ač "Husákovo dítě" normálně zažitou slovenštinu a nemám s ní problém, tak s odstupem času mě už musí pořad setsakra bavit, abych ho slovensky zvládnul.

Nicméně předabovat Filipovského by bylo opravdu šílenství. Říká se, že vtipné to začalo být až právě po dabingu.
Uživatelský avatar
calvin
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 28.11.2012 10:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

myslim, ze sme mali aj historicky celkom dobry dabing na rozpravky, dobre su nadabovane aj serialy napr. Poirot. ako pises, tiez si myslim, ze sa to zlepsuje.

priznam sa, ze tuto jazykovu otazku prilis neriesim, kedze som tiez vyrastol v spolocnom state. napr.ČS komedie mi tak nejako viacej rezali cesky, SK dabing takej "Vesničky" alebo expedice Apaluche :NO: . nastastie to nikoho nenapadlo riesit.... aj ked sa priznam, ze cestinu mam tak zazitu, ze neviem povedat, ci som film pozeral s ceskym alebo slovenskym dabingom ;-)

P.S. ale tusim sme trochu odbocili, hadam ma minotaur "nezmázne"
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

Čo to tu trepete za somariny, zabanujem vás oboch, doparoma! ;-)
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

Choť topiče :-)

Btw je toto název hudební skupiny. Ale jen když hrají prý pro přátele, jinak se prezentují nějak jinak a přiznám se, že nevím jak...
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

Dobrodruzi, a Ventura s Delonem, ve své době výborný film, jen trochu smutný...
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

Trošku tu Minotaurovi zafušuju do řemesla. Dneska 22:00 na ČT2 Vlčí bouda. Jako mlaďoch jsem se docela bál. 8o
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

Ming píše:Trošku tu Minotaurovi zafušuju do řemesla. Dneska 22:00 na ČT2 Vlčí bouda. Jako mlaďoch jsem se docela bál. 8o


Ci woe, bych se bál ještě dneska. To je fakt krutej film...
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

Vlčí bouda dobrej film, dnes jsem ho nestihl, ale myslím, že ho mám někde na dývku - možná dám o víkendu.
Viděl jsem Elysium a není to špatný. Je to od autorů District 9 - Sharlto Copley, co hrál v Districtu hlavní figuru toho Fíkuse van de Nerváka, hraje v Elysiu pěkně hnusnou svini. Pěkně udělaný, jako District, trochu to doplácí na děj, ten je takovou lidskou variací na District, takže žádný wow nebo překvápko, ale nebudu mít problém se na to zase někdy podívat.
Už jste byl někdo na Enderově hře?
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

TV Pá-Ne české a slovenské kanály:
Seroše (i v týdnu): Na věky věků; Záblesk budoucnosti; Hvězdná brána; Skladiště 13; Titanic - krev a ocel; Jak vycvičit draky.
Si-fi, fantasy, horory, atd.: Řetězová reakce; Planeta opic (2001); Temný rytíř.
Ostatní: Hadí oči; Gone, Baby, Gone; Wimbledon; Alexandr Veliký; Apocalypto; Bourneovo ultimátum; Příběh rytíře; Když se čas naplnil; Thunderball (Bond); Ozbrojení a nebezpeční; Mr. Bean: Největší filmová katastrofa; Zastav a nepřežiješ 2 - Vysoké napětí; 12 kol; Real Men Cry; Dům snů; Safe; L. A. Přísně tajné; Smrtonosná zbraň 4; Centurion.
Francouzský/Italský: Hedvábná cesta; Melodie podzemí (Gabin, Delon); Nezkrotná Angelika; Četník a četnice; Pompeje.
Český: Ve stínu; Jak svět přichází o básníky.
Válečný: Oáza; Síla odvahy; Velký flám; Tucet špinavců.
Western: Adios Django + Keoma (Nero).

Míro, dávají ti Žandár a žandárka... :lol: Za mne jasná volba Velký flám, ten můžu pořád, dále Thunderball a Temný rytíř (snad ho konečně uvidím celýho).
Zemřel Bodie (Lewis Collins) z Profesošů, nezapomenutelný seriál.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

TV Pá-Ne české a slovenské kanály:
Seroše (i v týdnu): Na věky věků; Záblesk budoucnosti; Skladiště 13; Titanic - krev a ocel; Jak vycvičit draky.
Si-fi, fantasy, horory, atd.: X-Men; Transformers 3; Kronika mutantů; Spider-Man; Muž bez stínu;
Ostatní: Smrtící epidemie; Vykoupení z věznice Shawshank; Serpentiny; Mean Machine; Velký závod; Útěk ze Sibiře; Vycházející slunce; Žiješ jenom dvakrát (Bond); Mogadišu; Dům u jezera; Úhel pohledu; Statečné srdce; Na ostří nože; Město; Sedm;
Francouzský/Italský: Ve službách krále (Marais); Nenapravitelní; Samotář (Belmondo); Mlčenlivý (Ventura);
Český: Zapomenuté světlo; Smrt stopařek; Velká policejní pohádka; Normal; Jak básníci přicházejí o iluze;
Válečný: Nejdelší den (1/2); Příliš pozdní hrdina;
Western: Ať žije Django!; Nesmiřitelní; Geronimo;
Animák: Shrek;

Kronika mutantů je béčko jak vyšitý, ale krásně stylizovaný a korporace Bauhaus nemá chybu :lol: Bond - Žiješ jenom dvakrát je sázka na jistotu. Doporučuji Mlčenlivý s Venturou. Výborný německý Mogadišu. Dva klasické válečné filmy Nejdelší den (1/2) a Příliš pozdní hrdina.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4835
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

Šoušenk se dá vidět pořád,to samý Na ostří nože.

Kroniku mutantů neznám,tak jestli jí vychytám skouknu jí.Díky za tipy. :OK:
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

přesně Corís,šaušenk je moc dobrej film :-)
ted skoukávám starý Tarantinovky :-) miluju palp fikšn nebo od soumraku do úsvitu :-)
a Grindhouse: auto zabiják je taky moc dobrej film :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

cores píše:Kroniku mutantů neznám,tak jestli jí vychytám skouknu jí.Díky za tipy. :OK:

Kroniku doporučuji , je to výborný film a graficky hodně zajímavě udělaný
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

magor-no1 píše:Kroniku doporučuji, je to výborný film a graficky hodně zajímavě udělaný

Ta stylizace na hranici steampunku (s tou párou doslova :lol: ) tomu hodně pomáhá, navíc i herci dobře vybraný - Thomas Jane (titl.), Benno Fürmann (Bauhaus 8) ) a samo Ron Perlman. Je to ten typ filmu, který buďto máte rádi, nebo ne...

cores píše:Šoušenk se dá vidět pořád

Jasan, proto jsem ho ani nezmínil. Jeden z nejlepších filmů.

Wendis píše:...a Grindhouse: auto zabiják...

Pěkný Tarantinův kousek. Ve středu jsem zase neodolal a dal v TV Desperáda. I přes další nášup filmů to považuju za zatím nejlepší Rodriguezův film. Machette je taky výborný, ale Machette Kills je slabota a už se bojím, co vyleze z Machette Kills Again... In Space.

Škoda Paula Walkera (Fast & Furious), byl to sympaťák.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
magor-no1
Uživatel
Příspěvky: 279
Registrován: 06.03.2010 0:00
Bydliště: Horní Stakory

Re: Sci-Fi lovers room + TV program Pá-Ne

jen by mě zajímalo jak moc se inspirovaly karetní hrou doomtrooper , minimálně ty strany které proti sobě bojují jsou z této hry obšlehnuté :-) :-)

Zpět na „FreeKec“