Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

No vidíš, já věděl, že se dřív nebo později najde někdo kdo to řekne :-D
Ale já jsem na to fakt došel sám, nikde jsem to neviděl, přísahám :-I
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

:-D Kurňa a zrovna já... :oops: Já to také už nějaké roky dělám..ne k vůli mazání,ale vymezuji tím vůle.... :CIAO:
A že jsi na to přišel se nedivím...ty jsi takový modelářský puntičkář!!
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
MikeP
Sběratel
Příspěvky: 3811
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha 8

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

Něco podobnyho se pouziva od nepameti k vymezeni vuli (o mazani sem taky do ted neslysel). Akorát to nebylo tak sofistikovany, stacily krouzky z palivove hadicky. :-)
Obrázek
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

Slick7 píše:...tentokrát řízení na Wraitha dle mého návrhu pro BoZZdu...

Slicku, před časem jsem čet diskuzi o různých řešeních a tohle tam nehodnotili moc kladně. Rozdílně dlouhé páky ovlivňují Ackerman a při crawlingu to hodně zatěžuje/kroutí páku serva.
BTW Nezamýšlel ses nad držákem navijáku pro Wraitha dopředu na rám? Pořád nemůžu najít "to správné" řešení...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
boZZda
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 19.10.2013 7:32

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

virtual píše:
Slick7 píše:...tentokrát řízení na Wraitha dle mého návrhu pro BoZZdu...

Slicku, před časem jsem čet diskuzi o různých řešeních a tohle tam nehodnotili moc kladně. Rozdílně dlouhé páky ovlivňují Ackerman a při crawlingu to hodně zatěžuje/kroutí páku serva.
BTW Nezamýšlel ses nad držákem navijáku pro Wraitha dopředu na rám? Pořád nemůžu najít "to správné" řešení...

V jaké diskuzi se to řešilo? Můžeš poslat odkaz? Zajímá mě, co je na tom řešení "špatně".
Uživatelský avatar
calvin
Uživatel
Příspěvky: 262
Registrován: 28.11.2012 10:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

hm, to "špatne" bude zaujimat viacerych. ja toto riesenie jazdim na CCcku uz skoro rok. zatial ziadna vôla v klboch. servo paku mam 1 mm hlinikovy plech kvoly nedostatku miesta a vobec nie je poohybany. riadenie samotne jedna basen, pri spravnom nastaveni sa da splnit aj ackermannova podmienka (fajn riesenie pre CCcko trafil mrak).

este doplnim - servo mam zvislo v strede naprav, takze ramena su +/- 3 mm rovnake.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

boZZda píše:V jaké diskuzi se to řešilo? Můžeš poslat odkaz? Zajímá mě, co je na tom řešení "špatně".

Zkusím najít, už je to nějaká doba, bylo to tuším na rccrawler...

calvin píše:hm, to "špatne" bude zaujimat viacerych. ja toto riesenie jazdim na CCcku uz skoro rok...

Týkalo se to Wraithu nebo širokejch tuhejch náprav, jinak on bude rozdíl už jen mezi 1,9 a 2,2" kolama, pak váha, výkony pohonu atd., navíc na rccrawler to občas ženou trochu do extrémů...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

Cervikem se muzes inspirovat u vychodnich kolegu. Takhle nesklouzne.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

Woyota....o ty červíky co ukazuješ nejde....ony se povolují jiné....co drží kříž na tyčce kardanu..
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

Evidentne jsme se nepochopili.
Do tycky kardanu vyvrtat treba 2mm diru at se cerviky maji do ceho zkosenym celem zaprit. Pak nehrozi, ze by to sklouzlo.
Osoustruzit cervik a prohnat ho skrz osu na druhou stranu je dalsi moznost ale zbytecne pracna.
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

Výroba "starýho" typu kardanu by znovu zavést nešla ? Nerejpu, jen se ptám.
Naposledy upravil(a) aviaro dne 19.12.2013 22:15, celkem upraveno 1 x.
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

aviaro píše: Výroba "starýho" typu kardanu by znovu zavést nešla ? Nerejpu, jen se ptám.


Ne, nešla, ale klidně se do toho můžeš pustit ty, poskytnu ti podklady a rady k nezaplacení. :-D :-D
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

Nemusíte mít strach, k celé věci se chystám podrobně vyjádřit, ale v tématu "obnovená výroba kardanů Notyro" a né zde, kde mi to bude jen svinit zcela odlišné téma, to za prvé a za druhé až po té, co mi kardany dojdou domů na opravu. Ještě jednou a detailně je nafotím, zjistím případnou příčinu rozpadu ve spolupráci s Aviarem a pak zde budu širokou veřejnost informovat o příčinách, případně i sepsat doporučení jak pro již majitele těchto kardanů, tak pro případné další kupce, aby se podobným incidentům předešlo. Celá záležitost mě mrzí, ale to se prostě stává a vzhledem ke složitosti kardanu, který má 27 dílů je dost velká pravděpodobnost, že se to prostě jednou stane.
Rozhodně nemám zájem oprávněné negativní články mého výrobku mazat, naopak, mám zájem o vaše připomínky, ale ruku na srdce, vám se to nestalo, že jste si něco koupili a i když si myslíte, že zakoupený výrobek má být kvalitní, tak prostě dojde k poruše? Mě teda rozhodně v životě několikrát, prostě se stane. Mám za to, že za svou dobu působení na tomto fóru jsem zde získal velmi početnou řadu spokojených zákazníků, tak už by jste mohli vědět, že nemám zájem vám prodávat a vyrábět nekvalitní šunt, o to víc mě pak mrzí vaše kritika. A všem co by si do mě chtěli hodit kamenem vzkazuji jedno "dokažte udělat kardan lepší a nebo mlčte" Ta diskuze, která se tady včera rozjela nebyla hodna dospělých a rozumných lidí.

Přeji všem svým modelářským kolegům a zákazníkům, příjemné a šťastné prožití svátků vánočních. :BYE:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
boZZda
Nově příchozí
Příspěvky: 31
Registrován: 19.10.2013 7:32

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

Proc proste a jednoduse nepouzivate na srouby a cerviky do kovu Loctite 243 na zajisteni?
Sroubky a cervici se povoluji a povolovat vzdy budou!!!

Loctite 243 je osvedcene a fungujici reseni a nepouzit jej znamena jisty problem. Kdyz jej nepouzijete, tak se vztekejte jen sami na sebe ;)
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Slick7-nabídka tuning dílů,zakázková výroba

Ještě že se tu sem tam objeví někdo kdo nám včas vysvětlí že sme uplní pitomci a to co děláme děláme uplně blbě....Díky chlape ihned zítra si jdu koupit Loctite 243 protože bez něj bych už asi ani po dnešku nemohl být.... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM

Zpět na „Nabídky výroby modelářských doplňků“