Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Při nastavování to musí pípnout 4x. Vypadá to, že jsou na vysilačce nastavené malé ( nebo omezené ) výchylky plného plynu. Výchylky by měly být nastaveny na 100% ( po nastavení se zase mohou stáhnout dle libosti ). Některé čínské vysílačky mají i při 100% nastaveny malé výchylky a tam někdy pomůže i trim plynu.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

No k tomu (4xpípnutí )už nedošlo. Jinak všechno je nastavený na základní hodnoty. A rádio je LRP C3-STX
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Zkus, jestli není problém v tomhle: topic11684.html
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Mám dotaz. Vlastím regl MDD56 v kombinaci s motorem Speed 600 ECO a do reglu je rovněž zapojeno přes přijímač servo Turnigy 1501 a dále pak 16 LEDek (20mA). Bohužel nejsem schopen dohledat spotřebu toho serva ale motor by měl mít ve špičkách 50A a ledky 0,32A, takže si myslím že je snad vše ok. S reglem jsem se zatím nedostal ven ale lehce jsem s ním jezdil doma po parketách, případně přejížděl překážky jako nohu od židle a podobně. Po cca 5 minutách jízdy, nutno říct že jsme věe jezdil velmi pomalo s co nejpomalejšími rozjezdy a podobně, jsem vše vypnul a regl byl celkem teplý. Respektive jeho chladící (asi hliníková deska) část. Né že by se na tom nedala udržet ruka ale teplé to bylo. Není to po 5 minutách jízdy divné? Respektive je to normální u tohoto reglu? Jinak vše běží jako hodinky, nastavil jsem jej vysílačem a nastavil jse mmu i dlouhou akceleraci (0,6s)... Předem díky za odpovědi.
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ta teplota chladicího plechu nemusí být od spínacích tranzistorů pro řízení motoru, ale od stabilizátoru 5V - BECu. Pokud jsi dost často točil servem ( a to asi při jízdě mezi židlemi ano ) a přitom svítil LEDkama a něco malinko sežral i přijímač, tak to teplo bylo nejspíš od toho BECu. Záleží na napájení - pokud je to ze 7.2-7.4V, tak je to dost pravděpodobné. Pokud by to bylo z 11-12V, tak jisté a dost nebezpečné.
Motor je v tom s velkou pravděpodobností nevinně.
Vyzkoušej si to: motor nech zastavený a 5 minut vrť servem a sviť LEDkama a uvidíš sám.
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Jj zapomněl jsem napsat že tam mám 2S LiPo tudíž 7,4 V. Servem jsem točil hodně to je pravda, zkusím tvou radu zní to logicky. Vím že je to možná hloupý dotaz, ale ty LEDky jsou přece tak mizivý odběr že by to nemělo reglu vůbec vadit, proud 0,3A je přece jako když plivne ne? A že by to servo žralo tolik? Nemá ho třeba někdo změřené kolik to papká?:-) A kdyby ch chtěl dát externí BEC tak ten se připojuje na baterku jak?
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Wertykal píše:A kdybych chtěl dát externí BEC tak ten se připojuje na baterku jak?

Z jedné strany ext. BECu vede + a - do (resp z) baterky (7V), z druhé +a - 5V ke spotřebičům jako napájení příjmače tzn i serv(a), LEDky, sv moduly atd. Hlavně NEZAPOMENOUT odpojit +žílu (červená) ze signálového kabelu z reglu, aby se to nebilo. Dle uvážení zvolit BEC s s výst proudem 3A, 5A či kolik je třeba (já mám 3A a stačí mi).
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

s čerstvě nabitou Li-Polkou ( cca 8V ) má BEC povolený trvalý odběr kolem 1.8A, takže i ty LEDky v kombinaci se servem a trošku i přijímačem mohou být slušným zdrojem ztrátového tepla na chladiči.
Použití toho externího BECu je právě u autíček více než vhodné - hlavně při napájení dalších spotřebičů z BECu.
Zapojení externího BECu je velice jednoduché - vstup BECu napojíš stejně jako regulátor k pohonným baterkám, výstup BECu ( červený a černý drát v signálovém konektoru zapojíš do volné pozice ( kterékoli ) na přijímači. A na signálovém konektoru z regulátoru vytáhneš a zaizoluješ červený drát ( to je nutné ) a také černý drát ( to nutné není, ale je to lepší, protože nevzniká smyčka, která může být zdrojem rušení - do přijímače by totiž vedly dva mínusy - jeden přímo z BECu a druhý přes regulátor z baterky ). Pro kontrolu: z regulátoru vede do přijímače jen ten střední - oranžový vodič.
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Ok, ok... To bych pak asi pořešil, akorát to tedy znamená že budu muset mít 2 baterky? Nebo stačí té jedné rozdvojit vývody? Chápu že asi obě možnosti se dají aplikovat, ale která je lepší?
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

néééé .... vždyť jsem psal, že externí BEC zapojíš k pohonným baterkám ... takže stačí jedny baterky jak na regulátor, tak i na ten BEC.
používáme třeba tento BEC: http://www.eshop-rychle.cz/model-rozumn ... 8-26v-SBEC
Uživatelský avatar
Ming
Uživatel
Příspěvky: 484
Registrován: 02.08.2012 0:00
Bydliště: Brno-Blekfíld

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Z jedné baterky to IMHO stačí. Stejně obvykle taháš/taháme v kapse náhradní, takže by jsi musel mít jakoby dvě sady. I když kdyby jsi měl pro BEC třeba jen 6V tužkovky... :-p
Drive smoothly
SCX10 Dingo (Speed600Eco R.I.P., teď HPI Saturn 27T, Dsys56, GT3C 6.0, Pat a Mat)
CC-01 Beast (ve výstavbě)
SC Himoto, plachetnice Babetta, remorkér Grimmershörn, Dickie PistenBully 600W
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Super pánové, děkuji za vysvětlení i nápady, kamarádovi se doma válel ext. BEC z vrťasu i s 2S LiPo baterkou (malou 1000 mAh) tak jsem to pozapojoval a funguje to:) Jestli se to hřeje zjistím až za chvíli, zatím jsem nadšený že jsem nic neodpálil a vše fuguje:)
Uživatelský avatar
eos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 02.10.2011 0:00
Bydliště: Hořovice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

Boříku, seš si jistej, že se ten BEC nějak významně chladí přes chladič, co sedí na zádech koncáků na druhym konci a opačný straně desky? Vždyť mezi tím není ani žádnej slušnej kus mědi. :-(
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

No právě pořádný kus mědi tam je - jednak jsou použity desky s tlustou vrstvou mědi a hlavně deska je šestivrstvá, takže ty vrstvy, co nejsou vidět, právě slouží k rozvodu tepla do plochy. Kromě těch koncových prvků a BECu tam není nic podstatného, co by hřálo. Takže pokud jsou spínací prvky mimo provoz, nic jiného by tam hřát nemělo.
Uživatelský avatar
Wertykal
Uživatel
Příspěvky: 123
Registrován: 28.12.2013 21:44
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Kdo máte zkušenosti s DSYS

No včera jsem to prubnul jen tak lehce po přidání toho ext. BECu a myslím že už to nehřálo tolik, zkoušel jsem to sice jen chvilku ale myslím že to bude ok. Takže tam opravdu asi něco teplo vede:-D

Zpět na „Pohony a regulátory“