Uživatelský avatar
Joseph_Breaker
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 30.05.2011 0:00
Bydliště: Severní Morava

Re: Vaše auta 1:1

JOM :-( Pak musiš poreferovat jak to funguje, a s těmi narazníky to je pravda, do barvýýý :tleskam: teda pokud máš šikovnýho Lakyrníka co se umí trefit 8)
Pes který štěká...
...je nedovařený.
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Re: Vaše auta 1:1

Jak by to mělo fungovat? Uplně normalně, nechápu zakomplexovaný lidi podle kterých vše laciné musí být nahovno, přitom nemaj žádnou vlastní zkušenost... :idea:
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

VW produkty jsou kostitrasy uz v serii. Myslis, ze kdyz tomu das kratsi a jeste tvrdsi pruziny, tak ze to bude pohodlnejsi?
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Re: Vaše auta 1:1

Pro normálního člověka bude kostitřas sportovní podvozek na jakemkoliv autě. Ostatně stím se musí počítat. Ale reagoval jsem nato jak každej haní levný podvozky...
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Vaše auta 1:1

Cores: Pěkně si mě rozesmál, díky ! :lol: :wink: Jinak dolů už nepůjde a to z jednoho pro mě dost důležitýho a podstatnýho důvodu a to, že bych nezajel na parcelu (do garáže - nyní cca 2 - 3 mm od podlahy) a před domem na ulici to určitě nechávat nehodlám. :P O "retardérech" po Berouně ani nemluvím, rád bych si ještě zajel na náměstí ... :idea:

Jinak opticky, na fotkách, to zas až tak nízko nevypadá ale od vany už moc místa k zemi nezbývá ... :oops:

Pro představu, podle "lemů" je to cca -100/-90 ... :lol: :wink: Je to přeci jen "static" a né vzduch !

Obrázek

Obrázek

Ano, je tam JOM. A jak funguje ? Naprosto parádně ! Jsem s ním (nejen já) nadmíru spokojenej a navíc za tu cenu ? Nemám slov. :wink:

Co se týče barvy tak se bude dělat "celolak", takže není problém a samozřejmě ještě přibude přední lízo - "Cupra R" a prahy z R32 (popř. Jubi 25th), kola vyleštit a středy do gun metalu ... :twisted:

Jinak souhlas s Adamem, kostitřas je relativní pojem a komu přijde VW v serii jako kostiřas, ať tohle ani nezkouší ... Jen mě baví, jak každej řeší JOMy, TAčka apod. A ten kdo je neřeší tak je jezdí, spokojenej a jednou za 2 - 3 roky koupí za čtyřku jinej a je vysmátej. A komu to přijde "drahý" kupovat za 3 sezony (80 - 100 tis. km) jinej ať jezdí na koloběžce ! :lol: :lol: :lol:

Každej, myšlenkově alespoň průměrně vyspělej jedinec, chápe, že sportovní (čti "tvrdej") podvozek ve spojení s gumou s bokem 35 (225/35 R19) nikdy, opakuji NIKDY nevykouzlí komfort jízdy jako série na gumě s bokem 55 - 60% (205/55 R16) ... :!:

btw. Znám(e) s Adamem osobně člověka co mu do 10 tis. km padlo KW čko (podvozek za 25 tis. "modrejch") - prdla pružina a vychcal tlumič. No jo no ... :idea:
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
Joseph_Breaker
Uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 30.05.2011 0:00
Bydliště: Severní Morava

Re: Vaše auta 1:1

Mě šlo jen o to že všude čtu jak na to všichni nadávají, všichni to házejí do popelnic a litujou že to koupili. Tak proto se tak ptám, jaký je tvuj názor na Jom. Já osobní zkušenost nemám. a -100 je už celkem fest :D to aby jsis pod vanu přivrtal šusplech 8)
Pes který štěká...
...je nedovařený.
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Vaše auta 1:1

Asi nejsem ani já ani Adam ty "všichní" ... :lol:
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
Alindur
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 09.01.2011 0:00
Bydliště: Liberec

Re: Vaše auta 1:1

na fauve nejsem ale je to pěkně čistý a žádný hovadiny na tom. A k tomu "všichni" tak si uvědomte že ten komu to funguje nemá čas psát recenze nebo brečet na fórech protože si to užívá a jezdí takže to potom vypadá že se to jen kurví když napíše z tisíce lidí jen těch 10 vadnejch kousků :D
Uživatelský avatar
pepito
Uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: 06.03.2013 16:11

Re: Vaše auta 1:1

Řešíte pi*oviny když stavítko stojí 4500 Kč tak v případě GIV ikdyby se vysral každej rok tak to je fut levnější než kupovat origo tlumiče ....... a to že to je nepohodlný záleží jakej je jestli červenej nebo modrej .... Kamarád měl Seata toledo 1l a měl modrýho joma sešroubovanýho témeř na doraz a bylo to použitelný ....
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Vaše auta 1:1

Tak tak. :wink: Souhlas.

Jinak podle týhle tabulky:

http://www.apm.cz/link_files/mensi_svetla_vyska.pdf

Mi to vychází asi takhle: od středu disku po lem (měřeno střed disku tedy i střed blatníku) 320 mm (382 mm série) a zadní 330 mm (390 mm série) tudíž by to mělo vycházet na snížení -60/-60 ... :wink: Samozřejmě na rovině ! :twisted:
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
matbre
Píšu hodně
Příspěvky: 1759
Registrován: 02.07.2010 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Při tom měření máš ten žlutej a bílej metr položený na zemi, nebo odkud je to měřené?
Trial Freeder -- Trial speciál -- Modrásek
Pajero Wagon -- CC-01 prodloužené -- Anežka
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Vaše auta 1:1

No pár let zpět jsme brali Octu I na kšeft po jednom divočákovi a měl na tom nevím jak staré JOMy a byly total, ale total na sračku ... když s tím člověk vzal díru u pošty na náměstí, tak to ještě skákalo u benzínky na kraji města. Tlumič v ruce chodil jako totální bláto bez odporu. Prostě podvozek po smrti ... no ale za ty love .. jsme ho tam koupili znova :-) nevím kolik toho odjezdí, ale za tu cenu nic lepšího prostě nebylo a ještě vypadala dobře :lol:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Vaše auta 1:1

Při měření je metr na zemi. :wink:
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Vaše auta 1:1

Obrázek

:?: :arrow: :!:

:twisted:

No a menší dárek pro Fávíka ... Continental 185/55 R14 ...

Obrázek
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
flateric
Častý přispěvatel
Příspěvky: 578
Registrován: 18.05.2011 0:00
Bydliště: Stupava

Re: Vaše auta 1:1

Otestoval som terenne schopnosti mojho offroadu:-)

Obrázek
Axial scx10 jeep rubicon
Vaterra slickrock
TF2 hilux by mrak
Vaterra ascender Marauder (d90 v štýle Tomb Raider)
Jeep YJ na TF2 swb v plane
Hardbody rubicon v pláne

Zpět na „FreeKec“