Uživatelský avatar
Petr3
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 10.10.2012 22:44
Bydliště: Zlín- Lužkovice

Re: Vaše auta 1:1

Tož ten Nissan luxus :OK: :OK: :OK:
Uživatelský avatar
QuwinZZy-_-
Uživatel
Příspěvky: 318
Registrován: 14.11.2013 12:16
Bydliště: Osada na Sibiři

Re: Vaše auta 1:1

Protony jsem měl vždycky za sračku ale ty stím dokážeš věcí :D
Jednou Mercedes=Navždy BMW

Nanda NRX10 Fiat Abarth 124
MF-01x Suzuki Jimny- ve vývoji
MF-01x Suzuki Jimny- offroad

Z donucení si už ani podpis udělat svůj nemužu.. :(
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: Vaše auta 1:1

Mrkacky jsou prima vec. A kdyz se jim dodelaji ocicka, tak jsou jeste hezci. :)

Obrázek
uz aby byla holka doma. Proton je prima ale S13 je S13.

Tenhle Proton je vlastne Mitsubishi Colt s faceliftem. Takze poctiva japonska technika.
Sice v ponekud zprasenem vydani ale to diky cechum co to vlastnili.

Ted jsem treba resil zatekani celnim sklem. Nejakej debil sklo prilepil jen univerzalnim silikonem. Divim se, ze nevypadlo pri brzdeni.
Dale jsem z jedne zdrave dutiny vyndal 3 kyble montazni peny.
Nezaizolovanej 12v drat blizko kostry, dvoulinka k repro izolovana hlinikovou paskou (prakticky jen lepidlem),....

Takovou blbost jsem fakt necekal. Nastesti vse celkem snadno odstranitelne.

Puvodne to melo bejt auto jen na 2-3 mesice s tim, ze mozna umre na okruhu ale asi zustane dokud nas STK ci nehoda na okruhu nerozdeli.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

tak tomu rikam promena :-D husty. napis magor taky dobrej, bozi kola!!! zaklad je v rally, ne debilni plasty kolem dokola tesne nad zem. tohle se mi libi! toyotu celicu jiste znate, Auriol s ni onehda vyhral Monte, ta to vali na stejnou notu...






.. vyklapeci svetla musi zrat vsichni, ja v 18 desne chtel porsche 924. porsche pro chudy, pulka veci tam pasovala z naky audiny a druha pulka z golfa. byla i dobra nabidka ale jak se to stalo, ze vyhral favorit dodneska nevim :-D ...

ale atmosfera dvoulitr, zadek, hmotnost 50:50, Hcko razeni udelany 2 proti 3 a 4 proti 5, aby, kdyz to vedes zakrutama, slo radit rychle.... a TY VYKLAPECI SVETLA !!! Boze ja ho chci porad :-D ...
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Vaše auta 1:1

No, zas něco. Dlouho nic nebylo ... :arrow:

Se mi tak nějak zastesklo po "pořádnym" autě, čti Mercedesu - pozn. autora, no a tak jsem pro jednoho dnes vyrazil ... :twisted:

PitaW bude jistě dobře znát, je to Helmut II (brácha Helmuta prvního majitele PitaW :wink:), tedy Mercedes Benz W124 (lidově "čtyřka" neboli poslední poctivej mercedes) s 6-ti válcovým 3-litrovým Turbo dieselem OM603.960 (300 TD - 108 kW), automat z roku 1990. Poctivá kovařina bez kompromisů ! :wink:

Obrázek

Obrázek

(Blažena Škopkoic nebyla doma ... :lol: )

Obrázek

(to je "ingot" co ?)

Obrázek

[youtube_url]http://www.youtube.com/watch?v=7TuxMROyc0o[/youtube_url]

Při tomhle poslechu mi jde teplo po duši ...

Jak se říká, jednou mercedesář, navždy mercedesář. Sakra, je to ale lahoda ten "šepot" klasickýho mercedesáckýho šestiválce ... Člověk má pocit, že vedle něj klape Actros ... :oops:

Nějaká práce na něm je, ale víceméně jen plechařina. Mechanika je nezničitelná a tak i po 421 tis. km jede, jak z praku (až sem byl překvapenej v porovnání s E290 TDi v masařce) a nádherně řadí ! :twisted:

Miluju ho ! :mrgreen:
Naposledy upravil(a) aviaro dne 03.10.2014 0:27, celkem upraveno 2 x.
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Vaše auta 1:1

! pozor tenhle ctyrkvalt automat umi radit bez povsimnuti, udrzovany predci i dnesni DSG, jeden z nejlepsich automatu vubec..

Mercedes. Am besten, oder Nichts!
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Vaše auta 1:1

Nádhernej stroj Luboši :tleskam:
Macarony
Uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: 16.12.2012 20:34
Bydliště: Táborsko

Re: Vaše auta 1:1

jednou něco takového chci 8o
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Vaše auta 1:1

Pravdou je, že řadí fakt sametově, až jsem se divil s "půl míčem" na hrbu ... :lol: Žádný kopance, nebo prodlevy.

Díky ! :wink:

Ono se stačí jen podívat na to, jak je tohle auto "konstruovaný" a člověku dojde, že má čest s opravdu bytelnym téměř náklaďákem. Třeba převodka řízení je jak z patrola, nosníky (nápravy - ramena), mohlo lecjaký SUV závidět.

Škoda, že už není Mercedes to, co bejval v těhle letech. :sad:
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Gratuluji ke koupi Luboši. Se vůbec divím, že jsi ho sehnal a ještě k tomu takového krasavce :OK: Občas koukám na inzeráty a s tímto motorem nikde není a když tak za pěknej ranec. O tom, že ho miluješ zcela chápu. U mě je to že ho miluju po 3 letech víc a víc a to beze srandy :!: S tou převodovkou a zvukem motoru to máme zcela stejné. Já mám teď nalítáno 540000km a klape si nádherně a co mě fascinuje, že při takovém počtu km nesežere kapku oleje. Při výměně oleje je ryska na mm stejném místě. To auto je fakt nadčasové. Od podvozku po výbavu obdivuju němce jak si dávali záležet. Kolegové z práce až nasírá, že mají káry z 08-10 a sednou do mého a nic nevrže, neklepe a sotva otočím klíče tak si přede. Na technických nechápou, jak může být po 24 letech tak krásný podvozek. Takový příklad z praxe který už jsem tu možná kdysi psal je, že kolega s kterým dojíždíme do práce má Audi A6 Kombi 4WD 3,0 BiTurbo 240koní 09 za půl mega a když jsem mu ho jednou půjčil aby si sjel v práci do města, tak se vrátil a jelikož já měl popálenou ruku, tak na mě začel zkoušet, že to klidně odřídí domů, pokud mě to bolí a pak to přiznal, že je to fakt super pocit to řídit a že je to taková vláda, ta dlouhá haupna se znakem na konci :lol:

Co myslíš tím "brácha Helmuta prvního majitele PitaW"? A co si dělal v Hošticích? To je 20km ode mne. Si mohl přijet na dráhu ukázat bráchu :-D Nevím zda to víš, ale mají konstrukční vadu čepů spodních ramen a Mercedes doporučil každých 150000km preventivně vyměnit. Oni nemají žádnou vůli, takže se musí vědět jak na to. Můj Adolf přede mnou jezdil do original servisu v německu a 20 km od Vimperka k jednomu co dělal tyhle Mergly furt. Tento rok jsem chtěl přetěsnit vstřikovací čerpadlo a nikomu se do toho nechtělo a pro tohohle to bylo skoro na počkání, jak to zná a tím jsem se s tímto pánem seznámil a na odbornější věci jezdím k němu a vtipné na tom je že mu díly vozí z německa řidiči kamionů předchozího majitele :lol: A dokonce jsem díky seznámení zjistil celý původ a kdy bylo co děláno na Adolfu, protože on ho mimo německých servisů dělal od roku 2000 :wink:

Tady je aktuální fotka mého Adolfa. Pořád stejný :-D

Obrázek

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Vaše auta 1:1

No, asi takhle.

Brácha proto, že spolu minimálně 3 roky (nebo jak ho dlouho máš Helmuta) bydleli oba ve Vimperku (můj nahoře u Zámku), taky jsou to obá tříkilový - turbový "siláci". :twisted: :wink: Tvýho jsem tam nikde neviděl a to jsem projel celý město, byl načerpat na tom Robin Oilu s myčkou dole u hlavní a odhlásit jsme to byli rovnou na dopravce (úřadu).

Co se týče 300 TD (DT) je v ČR minimum (myslím k prodeji) a když už tak za strašnou řepu (kilo a vejš) ! Já za něj dával ve finále 15.000 Kč ... :lol: Samo, že do něj něco padne, ale hlavně práce, kterou zmáknem s Adamem. :wink:

Najeto má 420 tis. km a myslím, že je právě zajetej ... :idea: Předchozí majitel ho měl 10 let, najel s ním 200 tis. km a bez jediné závady, pouze oleje, filtry, destičky/kotouče a žhavičky (jednou za 5 let). Turbo, vstřiky, čerpadlo samozřejmě původní. Olej taky nežere, resp. naprosto zanedbatelně.

Pokud myslíš tzv. "vrzáky" tak o těch vím a chystám se na ně spolu s olejem (i v automatu s filtrem) filtrama, brzdama a ostatním co ho čeká. Je to moje třetí "čtyřka" takže už tak nějak vím. Nemáš, když už se bavíme, ke stažení servisní manuál ? Budu potřebovat pár drobností, jako kolik oleje do motoru, převodovky a jak sundat nárazníky a plasty z dveří a prahů ... Jinak jsem reglej na Mercedes classic clubu, už od doby prvního svýho "méďi" ...

Čerpadlo umí prý dobře i Přemek Doležal v Jihlavě, taky bych ho rád "zrepás" společně se vsřikama, abych měl zase na půl milionu km klid ... :lol: Né, že by teď bylo něco špatně, ale tak nějaká ta prevence, že ?

Co máš za rok ? Tohle je 1990.

Co se plánů týče, tak ho dát do kupy co se plechařiny týče, poladit drobnosti ohledně mechaniky a dát mu lak. Pak si jenom užívat polikání kilometrů s úsměvem na rtech.

PS: To žebrování (sání k turbu) na blatníku mě bere, to se jim fakt povedlo ! :twisted:

Obrázek

Bezpečnost, především ... :twisted:

Obrázek
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
jobik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 993
Registrován: 24.06.2010 0:00
Bydliště: Vysoké Mýto

Re: Vaše auta 1:1

Krásnej stroj.. :YOP:
Pepe
CC-01-Pajero fr. 2,4Ghz
http://jobik8.rajce.idnes.cz
JEEP Wrangler YJ
Stavba: Land Rover Discovery III ...
(OO=[][]=OO)
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Ty jo, tak to jsi sehnal fakt za hubičku. Předchozí majitel netušil co má doma za klenot a vědět to tak ho za ty prachy koupím sám. Přesně ty "vrzáky" myslím, ale fajn že o tom víš. Tu knihu myslíš Jak na to? Odkaz je tady http://www.uloz.to/xgnrNxB/w124-rar a já jsem si i koupil i tištěnou verzi. Jak píšeš o závadách, tak je fakt že mě zatím nikde taky nenechal a opravy jsou jen destičky, oleje, čepy. ložiska, výfuk atd. Jinak žádná mechanická závada.
Jinak já bydlím na sídlišti a možná jsem byl v práci, tak proto jsi Adolfa neobjevil. Se sáním souhlasím. Je moc pěkné, akorát v zimě se tam dostává sníh, ale to je jen prkotina.

Olej do motoru je 7,5l, převodovka 6l každých 50tis.

Zrovna nedávno jsem koukal na mobile.de a byli tam 2. Jeden za 150,- druhý 240,- :lol:, takže jak říkám. To je moje první auto u kterého cena věkem stoupá a proto se o něj starám co to jde, ale i tak bych ho neprodal. Na to ho mám fakt moc rád.

Ps. Jo a já mám tedy o rok mladší. 5/1991
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
aviaro
Častý přispěvatel
Příspěvky: 756
Registrován: 14.02.2012 0:00
Bydliště: Berounsko

Re: Vaše auta 1:1

:OK:


Díky za odkaz, mrknu na to.

No, na Bazoši měl inzerát asi 4500x shlédnutí a tak jsem ani nečekal, že bude ještě volnej, ale jak jsem se spojil s majitelem, ten mi řekl, že je volnej hned jsem pro něj vypálil ... :oops: :twisted:
Na nick kašli, jsem Luboš
... rajče: offroader4x4 ...
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Vaše auta 1:1

Ty jo já ti ho normálně závidím. To fakt vědět, tak ho koupím mladý. Mě tenkrát překvapila i ekodaň za 3000,- Koukni na tu knížku. Mě vadilo že jak je to oskenované, tak obrázky jsou dost tmavé a u něčeho jsem neviděl detaily, tak proto jsem tu knihu koupil. Takže kdybys něco potřeboval, tak písni a já ti to vyfotím.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq

Zpět na „FreeKec“