Uživatelský avatar
xman69
Nově příchozí
Příspěvky: 10
Registrován: 10.01.2014 11:57
Bydliště: Plzeň

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

Vitas: mě se tvé projekty líbí a rád se koukám jak to roste :OK: nenech se odradit připomínkama některých "rejpálků"...myslim si,že nejvíc se tu obouvají kvůli tomu,žes to nazval Tatrou ikdyž v jejich SCALE slovníku to je mimo...sám stavím svůj projekt 6x6 a radši ho nikde neprezentuju,abych se vyhnul těmto zbytečným a demotyvujícím příspěvkům,který nikomu nepřidaj.Hlavu vzhůru chlape-držim palce :FINE:
Lukyno z Plzně
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

:-( Ale pánové... kolegové... kritika je potřeba, kritika nás posouvá dál, ale měla by být konstruktivní, ale psát někomu do vlákna, máš to blbě, máš to blbě, máš to blbě, stále dokola, to není konstruktivní, to je deprimující, chvílemi mi to připomíná hon na čarodějnice, prostě to staví podle sebe s nějakým záměrem, ano, řekněte, že se vám to nelíbí, ale stačí jednou, když bude chtít radu, určitě se zeptá. :oops:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

MNO, víckrát napsané" mas to blbě", nemusí byt pokaždé na to samé - teda aspoň v mém případě. Jednou jsem to napsal na podvozek, to už tu bylo vyjasněno. Pak jsem to napsal na blatníky, na kabinu. Napsat, ze se snaží přiblížit originálu a pak se dopustit tak zásadních rozmerovych chyb - a to někdo, kdo dokázal, že umí .... Přeměři si to a i pres upozorněni trvá, ze to ma v pořádku.... Co čekal jinyho než kritiku.
Jak jsem už psal, at přejmenuje vlákno a nikdo mu nebude říkat "máš to zas blbě" Na rajceti to ma nazvané mnohem líp - projekt 8x8. Pak si muže dělat bez vitek na tuhých nápravách cokoli, třeba i něco, co se bude podobat tatře a nikdo mu neřekne ani BŮ :-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Tatra 815/7 8x8 na Axialu

vitas píše:Stenly: kabina je přesně dělaná podle rozměrů skutečné Tatry(plánů z internetu) na měřítko 1:10 tak tě trochu nechápu. :-(

Tady by asi bylo vhodné ukázat ty plány z toho internetu. Protože když se ta kabina srovná s těma fotkama, tak je jasné, že je to úplně jinak a bohužel skoro všechno je jinak - své předloze to odpovídá velice zdaleka. Nevadilo by mně, že máš tatru na úplně jiném základu podvozku, stejně tak by mně nevadilo, že ta kabina je nějakou volnou parodií na tatru - i tak to může být velice zajímavý a hezký model. Budiž - děláš ho podle sebe a klidně to může být v reálu i hezčí jak originál. Ale v tom případě nepiš, že je to dělaný podle rozměrů skutečné tatry - to už si děláš z ostatních srandu a vzhledem k tomu, že se ti snaží dobře poradit, tak to není k ostatním fér.
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Projekt 8x8 na Axialu

Ano, máte pravdu, že jsem to napsal s tím přiblížením k originálu blbě.

Tak to berte jako pokus a třeba se vám to bude líbit. Název jsem změnil na projekt 8x8

A s rozměry: ano,správně by to mělo být trochu vyšší a širší ale i tak se to tomu měřítku 1:10 alespoň trochu podobá.

Nechám si to vše projít hlavou a pak sem zase třeba něco napíšu.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Projekt 8x8 na Axialu

Vito máš to pěkný , jak píše Milan stavíš to pro sebe a máš nějaké představy a cíle . Určitě je to dobře dílensky zpracované a pěkně postavené nějaká chybka se vždy vloudí. Držím palec byt můj názor na Tatrovácká auta znáš. :OK:
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Projekt 8x8 na Axialu

A nezáleží nakonec nejvíc na tom, jak to bude jezdit? Tatru v tom určitě pozná každý a přeměřovat ti to nikdo nebude, ale je škoda, když už se s tou kabinou děláš, že si ty základní rozměry a poměry trochu neohlídáš, ale jinak dobrý, pokračuj, těším se na další pokračování. :OK:
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
DT-swiss
Častý přispěvatel
Příspěvky: 710
Registrován: 31.12.2011 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Projekt 8x8 na Axialu

Fajn ze je kabina v meritku, ale kabina nema jen dva rozmery, jestli je ten naraznik s tou celni plochou presny proporcni tak jsem ocas.
nizky divny naraznik, pak vysoka svisla plocha ala jak to vyslo.
nevim kdyz nekdo dela takove projekty si neotevre aspon fotku toho auta :-) a chce 8x8 na pevnych a zvoli tatru......
Projekt MAZ 537A, Jeep WRANGLER RUBICON, In memoriam MAN KAT 6x6
http://dtswiss.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Dave
Píšu hodně
Příspěvky: 1468
Registrován: 12.10.2010 0:00
Bydliště: Kousek od Brna

Re: Projekt 8x8 na Axialu

To chce klid, stavějte dál. Sice jsem projevil svůj názor že scania nebo oskosh by bylo lepší, nicméně pokud chápu dobře, tak jen to vlastně jen pokus, kterej pak přijde stejně jako dárce orgánů na jinej projekt? Tak i tak to stavíte pro sebe a zbytek může jen kritizovat, to je tak všechno co s tím naděláme.. ;-) Furt je to hezčí než ten hnus od číňanů s lemama z dinga..
Uživatelský avatar
rc-vitek
Píšu hodně
Příspěvky: 1221
Registrován: 07.01.2012 0:00
Bydliště: solnice

Re: Projekt 8x8 na Axialu

Jasně stavějte dál, děláme to pro radost a když Vám jí to činí tak směle dále :wink: Ať se Vám daří...jen mě mrzí to že ne budkce, která je nosná část modelu (po estetický stránce) Vám uletěly ty proporce víc nic :wink:
Mitsubishi Pajero - CC-01-doladěný k obrazu mému
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Projekt 8x8 na Axialu

Slick7: Přesně tak jak píšeš.
S rozměry je to těžké, protože okna už dát dolů asi víc nejdou, je tam podlaha a něco jako palubovka. Samozřejmě podle předlohy by to mělo být jinak rozměrama, než to máme my, ale zatím se nám to tak líbí.
Ono udělat model přesně 1:10 snad ani nejde. Vždy se to musí přizpůsobit na daný podvozek a potom to dopadá tak, že defender 90 je ve skutečnosti tak 1:8 :roll:

DT-swiss: chápu tě, ale tak nám prostě vyšla ta čelní plocha. Teď už víme, že to mohlo být trochu jiné ale s tím už teď nic nejde dělat, rozebírat už to nebudeme. :oops:

Dave: tak stavět dál určitě budeme. :lol: No a tím jak to je a jak to bude: bude to plně pojízdný model, takže žádné rozebírání :NO:

Stavíme to jako takovou přípravu na jeden velmi podobný ale zároveň úplně odlišný model, který by měl zanedlouho být :-) Ale víc už fakt neřeknu. 8)

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Projekt 8x8 na Axialu

rc-vitek píše:Jasně stavějte dál, děláme to pro radost a když Vám jí to činí tak směle dále :wink: Ať se Vám daří...jen mě mrzí to že ne budkce, která je nosná část modelu (po estetický stránce) Vám uletěly ty proporce víc nic :wink:



Díky za podporu, přesně tak dělá nám radost to stavět :lol: . S tou budkou je to opravdu škoda,že to rozměrově trochu nevyšlo, jak se tak na to dívu, tak to fakt mohlo být trochu jiné. No třeba se to ještě nějak opraví. :-)

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Projekt 8x8 na Axialu

Zase se něco udělalo a kabina se chystá na lak :lol:
Došel nám také motorek, nakonec jsme zvolili 35T, aby to nebylo moc pomalé :mrgreen:

Tak tady jsou fotky celého auta:



Obrázek

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) vitas dne 28.01.2015 14:30, celkem upraveno 1 x.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz
Uživatelský avatar
Mr-Monty
Uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 21.11.2010 0:00
Bydliště: Podhostýnský region
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Projekt 8x8 na Axialu

Víto co ty šrouby to si si u mne po.... 8o
Uživatelský avatar
vitas
Častý přispěvatel
Příspěvky: 700
Registrován: 01.02.2013 14:57
Bydliště: Přerov

Re: Projekt 8x8 na Axialu

No jsou tam protože střecha se bude moct dát otevřít a do ní případně vložit nějakou elektriku.Třeba časem zvukový modul a reprák.
A také z důvodu lakování, aby se tam daly potom dát skla. :CIAO:

A ty šroubky se ještě budou vylepšovat.

TRX-4 Defender, Defender 6x6 Caravan, MB Unimog 6x6, Toyota Tundra, TATRA 815/7 8x8

a další autíčka a lodičky pro radost.. :)
FOTO VIDEO

Vše pro RC modely & expedice:

www.rc-balik.cz

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“