Uživatelský avatar
tabbert
Častý přispěvatel
Příspěvky: 797
Registrován: 27.08.2010 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Je tu někdo ze Severní Moravy, kdo máte přeprogramovanou FlySkynu ?
RcCarsOstrava
Uživatelský avatar
Kubik
Nově příchozí
Příspěvky: 39
Registrován: 17.08.2012 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

tabbert píše:Je tu někdo ze Severní Moravy, kdo máte přeprogramovanou FlySkynu ?

jo
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Ahoj, potřeboval bych pomoci. Mám GT3B i C a na obou bych chtěl dát do třetího kanálu http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... vo-60g-360 Nemám upravený software. Pokud dám servo (klasické) do třetího kanálu teď, mohu ho zapnout a vypnout. Na chod vpřed - O - Vzad budu potřebovat přeprogramování. No a teď babo raď. Potřeboval bych s tím trošičku pomoct. Nenašla by se nějaká dobrá duše? Díky :BYE:
Uživatelský avatar
Kubik
Nově příchozí
Příspěvky: 39
Registrován: 17.08.2012 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

plutoone84 píše:Ahoj, potřeboval bych pomoci. Mám GT3B i C a na obou bych chtěl dát do třetího kanálu http://www.bighobby.cz/www-bighobby-cz/ ... vo-60g-360 Nemám upravený software. Pokud dám servo (klasické) do třetího kanálu teď, mohu ho zapnout a vypnout. Na chod vpřed - O - Vzad budu potřebovat přeprogramování. No a teď babo raď. Potřeboval bych s tím trošičku pomoct. Nenašla by se nějaká dobrá duše? Díky :BYE:


Ahoj,
po přeprogramování se na vysílačce dá namapovat třetí kanál na ty přepínače na rukojeti, které mohou dělat přesně to co potřebuješ (-100 . 0 . 100).
S čím konkrétně potřebuješ pomoct?

Kuba
Uživatelský avatar
Peter BT
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 07.02.2015 21:31

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

ahoj chlapci,
pred časom som ako uplný neznalec podľa návodov tu a na RC305 v pohode preprogramoval FS-GT3C pomocou USB programátora ST-linkV2 z jedného tunajšieho odkazu na e-bay...

chcel som to zopakovať na kamarátovej novej vysielačke - spravil som do nej rovnaký konektor, zapojil, stiahol a uložil origo software a chcel som nahrať rovnako ako sebe "prerelease-0.6.2.s19" ST visual programmer soft natiahol a keď som ho chcel nahrať - vypísal že nemá kontakt swim a poslal ma do hajan.... pri ďalśích pokusoch už len písal že nemá spojenie a keď nastrčím ST-link do noťasu tak vypíše že zariadenie nebolo rozoznané a nie je nainštalované... a jediné čo sa ešte viem dozvedieť v popise problému je "Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)"

neviete čo s tým? mohol sa za behu pokaziť ST-link?
(pre úplnosť - pouźil som komplet to isté ako na mojej vysielačke - ten istý ST-link, kábel aj noťas)
ďakujem
Uživatelský avatar
Kubik
Nově příchozí
Příspěvky: 39
Registrován: 17.08.2012 0:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Ahoj,
napadá mne jen, jestli jsi použil zapojení napájené z PC, nebo z baterie, protože pokud jsi použil napájení z PC a nevytáhl baterku, tak jsi pravděpodobně zničil programátor a možná i vysílačku, nechci strašit, ale z toho jak jsi to popsal, to vypadá, že je ten programátor zničený.

Zkus zapojit programátor do PC bez připojené vysílačky, pokud ho nerozpozná ani tak, tak je z největší pravděpodobností zničený programátor.

Asi jsem tě nepotěšil...
Uživatelský avatar
Peter BT
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 07.02.2015 21:31

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

no ja dúfam źe len programátor... lebo soft z vysielačky načítal len pri pokuse o nahratie nového skapal...
programátor noťas nerozozná ani bez pripojenej vysielačky, preto typujem aj ja na vadný programátor...
baterku som nemal vo vysielaći, takže to by nemal byť problém... idem na 4 káblikoch....
len som dúfal, že som mohol dačo ešte zanedbať, čo viem dať do poriadku... ale asi nie...
a vysielačka sa tvári že žije, takže aspoň jedno pozitívum :-)

ďakujem zatiaľ
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Ahoj, doufám, že neudělám Kubíkovi medvědí službu.
Ale co se týče přeprogramování vysílačky, doporučuji než se v tom šťourat a něco pokazit, poproste jeho.
Nastavil přesně to co jsem chtěl. Ceny super. V pondělí jsem poslal 2ks a myslím,že už ve čtvrtek jezdil.
Ještě jednou díky moc :BYE:
Uživatelský avatar
Peter BT
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 07.02.2015 21:31

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

no joo.... ale cez hranice by to bolo kostrbaté.... a prvý pokus bol bezproblémový hneď... a teraz toto...
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Jednou se mi také stalo, že programátor ST-link se začal tvářit, že neexistuje. Různě jsem laboroval, nakonec jsem přeinstaloval ten software ST Toolset a od tý doby to šlape. A také od té doby, co jsem přestal používat jako programátor tu destičku 8), nyní výhradně tohle - http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=usb-programator-st-link-v2-pro-vysilacku-flysky-fs-gt3bgt3c&cisloclanku=2014030001, existují i další - http://rc.305.cz/view.php?nazevclanku=usb-programator-st-link-v2-mini-stm8-stm32-emulator-downloader&cisloclanku=2014040006.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz
Uživatelský avatar
Peter BT
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 07.02.2015 21:31

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

hmmm.... tiež moźnosť.... takže kým príde nový programátor, spravím ešte tento pokus....
dík za tip
Uživatelský avatar
Peter BT
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 07.02.2015 21:31

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

takže mám asi čierne obdobie... preprogramovanie nezabralo.... a došiel nový programátor ale ani sa nerozsvieti, keď ho dám do usb..... do pr.... 8(
Uživatelský avatar
Bandolik
Píšu hodně
Příspěvky: 1056
Registrován: 19.06.2012 0:00
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

A nemáš problém spíše v PC?
CC-01Mitsubishi Pajero
Axial Dingo
:-)

http://bandolik01.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Peter BT
Nově příchozí
Příspěvky: 64
Registrován: 07.02.2015 21:31

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

neviem posúdiť... je to môj pracovný noťas.... môj vysielač som na ňom prehral na prvý raz a v pohode... šlape dodnes...
a teraz som chcel spraviť kamarátovi, soft som stiahol z vysielača a keď som chcel nahrať ...stratil spojenie....
a odvtedy keď aj zastrčím programátor tak ho nespozná....neznáme zariadenie zahlási.... a objednal som nové ale to ani neblikne po zastrčení... je mrtvy....
Uživatelský avatar
minotaur
Veterán fóra
Příspěvky: 4477
Registrován: 06.09.2009 0:00
Bydliště: Lázně Toušeň
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Přeprogramování firmware vysílačky Flysky GT3B / GT3C

Asi blbá otázka, fungujou ti USB porty, zkoušel jsi je třeba fleškou? Dále, nepoužíváš nějaký SW pro starší telefon, který používá taky virtuální sériový port přes USB? Nebo vůbec nějaký soft pro telefony přes USB, zkus je vypnout, aby se nestartovaly po spuštění noťase. Můžeš také zkusit vlézt do Ovladače zařízení - Řadiče USB, zasunout programátor desku nebo dongle do USB, měl by se objevit ve správci jako ST-link něco, klepnout na něj myší - Vlastnosti - Ovladač, zde dát Aktualizovat ovladač.
Michal Nováček - RC.305 - http://rc.305.cz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“