no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

P.stanek1 píše:ahoj přátelé
tak po několika měsícich patrani na netu sem nasel SPINTIRES UPDATE 22.07.15 pribyly nejake auta, tusim zil 130, kamaz, 6520 s koly jen na silnice, a par osobaku, je tam tusim Ford Mondeo v barvach policie ale ve spintires je na hovno jelikoz nema ani diferak ani 4x4 pak ten Kirovec, tomu pribyla ochrana kabiny, a majacky. JE TO DEV verze tkze by melo jit davat mody, bohuzel stále jich jeste velmi málo existuje na tuto presnou verzi hry. na netu je par aut myslim BMW M3 alá NEED FOR SPEED MOST WANTED, dale pak UAZ s policejnimy a FUNKCNIMY majacky, a nejakej 2 napravovej MAN.

jeste zajimvejsi ale je CELKOVE PODIVNE ZVUKY AUT ZEJMENA KIROVEC, KRAZ, A TEN KAMAZ, JINAK OSTATNI ASI MAZ AZ NA PAR DETAILU ZUSTALY STEJNE. TROCHU SE I ZAPRACOVALO NA PREVODOVCE KDYZ SE CHCES ROZJET, TAK NEJEDES OKAMZITE JAKO TOMU BYLO VE VERZI 2014.

dale ve hre prybyl test mapa s lokatory pro testovani auta na ruznych povrsich.

TADY JE VIDEO na youtube a pod ním je par odkazu odtamtud to stahnete.
https://www.youtube.com/watch?v=n-BW5P8VDlo

A JEDNA RADA VE HRE SI NEZVOLTE CZ I KDYZ TAM JE ANI JINEJ JAZYK NEZ AJ PO PAR MINUTACH NEBO KDYZ CHCU KLIKNOUT MAPU SE HRA NA CHVILI ZASEKNE A VYSKOCI CHYBA JESTLI CHCETE HRU UKONCIT ASI 3 TABULKY POKUD CHCETE POKRACOVAT V HRANI MUZETE ALE DELA TO KDYZ CHCI TREBA NA MAPU NEBO ZMENIT VOZIDLO.

ZVUKY JSOU NA NEJVYŠE FAKT DIVNE NEREALNE ZVLAST KIROVEC KRAZ A KAMAZ
ALE MUSIM VELMI POCHVALIT AUTORA ZA PAR NOVYCH AUT A NASTAVEB A TRAILERU A SKVELOU TEST MAPU S RUZNYMY TERENY

to už je celkem starší verze ... viděl jsem někde screeny, novější dev verze kde by toho mělo být víc, například ne jen maz 535 ale i maz 537 plus modré uraly atd ... a ten focus je tam podle mě jen na testování auta pouze s předním náhonem bez uzávěrky a ten suburban jako suv 4x4 ale bez uzávěrky. Je to prostě dev verze takže je tam pár bugů ... ale už se nemůžu dočkat na ofiko verzi, doufám, že tam půjdou neorigo mapy, protože ty upravený original mi příjdou příliš jednoduché ...
Felicia23
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2015 17:18

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

nazdar hosi mam problem, ked spustim hru a chcem otestovat mapu co som spravil (este ju nemam celu) tak mi to nacita starsiu verziu ako keby sa to neulozi v tom subore prebuilt iba ten xml. uklada co s tysm ? Aj ked pozriem tie "mapy" v prebuilde dirt...atd. tak je to este ta starsia verzia dufam ze som daco neposral lebo som spravil dost vela odvtedy.
no107064
Častý přispěvatel
Příspěvky: 671
Registrován: 01.09.2014 13:52

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Felicia23 píše:nazdar hosi mam problem, ked spustim hru a chcem otestovat mapu co som spravil (este ju nemam celu) tak mi to nacita starsiu verziu ako keby sa to neulozi v tom subore prebuilt iba ten xml. uklada co s tysm ? Aj ked pozriem tie "mapy" v prebuilde dirt...atd. tak je to este ta starsia verzia dufam ze som daco neposral lebo som spravil dost vela odvtedy.

moc jsem nepochopil jak to myslíš ... kopíruješ jenom ze složky levels do složky levels v aktuální verzi a mezitím ještě to překonvertuješ na nejnovější verzi a mělo by to valit.
Felicia23
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2015 17:18

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

no107064 nemyslím samotnú verziu hry, ale myslím samotnú mapu, akoby by mi to neukladalo postup v mape čo som spravil nové na mape, ked spustim tu moju rozrobenu mapu tak mi to nenacita posledne zmeny ako keby som za posledny tyzden nic nespravil, spusti mi tu mapu ale proste jej starsiu verziu co som posledne spustal v hre ked som testoval. Pri ulozeni v mapeditore to ako keby neprepisalo zlozky v priecinku prebuilt, prepisuje to iba xml subor ktory ukladas nechapem neviem sa pohnut dalej.
Ked idem odskusat to co som spravil nove priamo v hre tak to spustam len v tej starej verzii 3.12.14 proste iba ulozim v combinetools a spustim, nekonvertujem ani nic zatial pretoze to este ani z daleka nemam hotove.Prvý obrázok je posledná zmena a druhý obrázok je to co mi spusti proste starý progress co s tym ? Ako to aktualizovat da sa to ? Uz asi tyzden robim zakladny teren mapy, ten mam hotovy asi na 75% bola to fuska ale aj tak sa to neda spravit presne podla realu bude to lepsie...rastlinky materialy a detaily ciest modely si necham na koniec to bude uz zabavka.
http://i60.tinypic.com/2a66mwo.jpg
http://i62.tinypic.com/2r7y62t.jpg
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Obecně. Samo se nic neuloží. Tedy končím-li v editoru, dám uložit. Být si jist názvem pod jakým to ukládám. (zde to vypadá, že v tom máš chaos a natahuješ pak do hry něco jiného) Máš tedy uloženo třeba level_němce. V adresáři editoru najdeš myslím Media/levels a zde je to tvoje aktuální level_nemce.stg Tento soubor zkonvertuješ pod nejnovější verzi a při konverzi ho opět nějak pojmenuješ. (třeba stejně anebo ne...) a takto vzniklý soubor typu level_tvůjnázev.stg nakopíruješ do příslušného adresáře steam verze Spintires. Zároveň s tím můžeš řešit doprovodný obrázek mapy, který se zobrazuje v menu hry.
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Jasně, sorry - nepoužíváš steam verzi. Ale je to stejné. Pokud chceš vidět změny z editoru ve hře, tak musíš pokaždé ručně překopírovat příslušný .stg soubor z adresáře editoru do adresáře hry. Jinak hraješ pořád to stejné.
Uživatelský avatar
mech1
Nově příchozí
Příspěvky: 16
Registrován: 05.12.2009 0:00

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Ahoj,

chtel bych poprosit o pomoc s upravou prevodovky pro MOD TAM-110.

Mym srdcovym nakladakem je Pinzgauer
Obrázek Obrázek

Bohuzel se to auto libi zrejme jen me, tak jako MOD pro Spintires neni. Nedavno ovsem LetsRockAndRoll udelal model TAM-110 http://spintires.nl/tam-110/, ktery spis ale ve ST spis vypada jako Pinzgauer.
Necitim se na to udelat vlastni MOD a hodne sveho volneho casu venuju detem a zbyly cas venuju hrani. I kdyz TAM neni Pinzgauer, ve hre se mi strasne libi a rad s nim jezdim.

Na muj vkus, i s porovanim skutecne predlohy, ma ale na 1 strasne vysokou rychlost a podle me maly kroutak, takze se hodne casto musim tahat lanem, protoze zapichnu predek nebo kolo o sutr a ani plny plyn, 4x4 a zavrenej diferak nedokaze roztocit kola a prekazku "vysplhat" (tak jako treba u SIDovo International Scouta II).
Psal jsem si s autorem modelu a je presvedcen, ze odpovida realu a nebude to menit jen aby to bylo lehci.
Domnivam se, ze se v XML jedna o tuto sekci

Kód: Vybrat vše

<Gear   
         Torque="32954"
         AngVelMin="-5.31"
         AngVelOpt="2.65"
         AngVelMax="10.05"
         AutoNextLinVel="3.1"
         MaxDeltaAngVel="0.1"
      />

a byt jen odhaduji co co znamena, tak jsem zmenil hodnoty na

Kód: Vybrat vše

<Gear   
         Torque="52954"
         AngVelMin="-7.31"
         AngVelOpt="0.65"
      />   

Je to samozrejme lepsi, ale nejsem si jist co vsechno jsem ovlivnil :-D
Neprozradil by mi prosim nekdo, co ktere hodnoty znamenaji, co dalsiho ovlivnuji a predevsim! jestli je nejak nutne pracovat i na vzorku gum, aby to cele davalo uceleny smysl?

Moc dik!
Felicia23
Nově příchozí
Příspěvky: 41
Registrován: 27.01.2015 17:18

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Hosi dik za reakcie uz to jede, mohol som si zato sam pretoze som si spravil este jednu kopiu celeho adresara SP ako zalohu a pokracoval som v nej, zistil som vsak ze mi to ukladalo len do pôvodnej verzie cize vsetko je OK vcera som na tom opäť mákol, dúfam ze s novým updatom pôjdu custom mapy. Tuto moju mapu dokoncim tak za dva tyzdne tymto tempom potom to sem hodim bude tam vela doladovania.
Uživatelský avatar
Patholog
Uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: 27.05.2015 19:28
Bydliště: Ostrava

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

[quote="mech1"]Ahoj,

chtel bych poprosit o pomoc s upravou prevodovky pro MOD TAM-110.

Podívej se do PM
Jinak stručně, síla motoru,velikost poměru převodu minimální, optimální a maximální,pak hodnota kdy přeřadí při jaké hodnotě převodu , a max delta angle netuším.
DO toho bych nerýpal, jinak pozor v převodovce se píší tečky a né čárky, to by jsi stál na místě a nehnul by jsi se.O pár stránek předtím jsem dal ke stažení generátor převodovky, ale je potřeba znát hodnoty auta, točivý moment, max otáčky a převodové stupně.
Uživatelský avatar
Patholog
Uživatel
Příspěvky: 274
Registrován: 27.05.2015 19:28
Bydliště: Ostrava

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

mech1 píše:Ahoj,

chtel bych poprosit o pomoc s upravou prevodovky pro MOD TAM-110.


Tady máš i moto na zvuky.
http://www.youtube.com/watch?v=QYl1C74tcq8
annuvin
Nově příchozí
Příspěvky: 5
Registrován: 06.11.2011 0:00

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Kdyby někdo chtěl, mají teď Spintires ve slevě... http://www.muve.cz/letohrani :)
TATA007007
Nově příchozí
Příspěvky: 88
Registrován: 04.05.2015 10:59

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Málem týden bez příspěvku... Mohl by mi někdo ze zkušenějších poslat emailový kontakt na spintires.nl a případně sdělit i něco více k podmínkám/zvyklostem zveřejňování módů/map na tomto serveru? Díky předem.
JáPes
Nově příchozí
Příspěvky: 1
Registrován: 07.09.2015 18:15

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Nazdar pánové,prosím o radu,při spuštění hry se mi neukazuje ve hře kurzor myši,kurzor tam je ale jako by nevyditelný,už nevím co s tím,hru jsem asi 6x stáhnul a přeinstaloval ale nic nepomáhá,mám bezdrátovou herní myš,dokonce jsem dával i starou drátovku ale pořád nic,jsem zoufalý.
Uživatelský avatar
V12
Píšu hodně
Příspěvky: 1575
Registrován: 25.02.2013 20:34

Re: "SPiNTiRES" -offroad nakladaky a auta;LAKATOŠ str.196 :)

Otazka na tvorcov aut :
Ako pridat kolizny box do XML auta, ked je CDT v modeli zbabrane ? Vystiznym prikladom je jedna celkom pekna T815 8x8, kolizie ale funguju otrasne - vpredu je to nejake uzke a auto sa tretinou kabiny zabori do prekazky. Skusal som menit SHAPE tag, konkretne Box HalfExtents nefunguje :(
Diky.

Zpět na „Počítače, hry a jiné virtuální světy“