Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: FreeKec

Ahoj všem,

Stepixi - ten plastovej vozík bude opravdu (snad) vypadat líp. Potřeboval jsem to nejdřív otestovat, než se začnu zabývat barvou, protože co kdyby se to pak ve finále chovalo špatně? Myslím kdyby podvozek nevyhovoval? Musel bych to předělat a zbytečně bych při tom přišel o nástřik. Proto jsem jel na expedici v takovém stavu. :-)

A teď pro všechny:
Možná se pro vás po tomto příspěvku stanu "nevhodným" kolegou pro expedice, ale řeknu to tak, jak si myslím. Sdílím názor Fandy a ostatních kolegů, se kterými chodím jezdit.
Kolik týdnů, ba i dokonce měsíců dozadu, jsme se domlouvali na ježdění v sekci "domlouvání ježdění" a upřímně řečeno se z našich kolegů velice sporadicky ozvalo jen několik perliček (jako např. Martin Poschl, Kawalski), pak se přidal jednou někdo z Prachatic a tím to v podstatě skončilo. Jinak jsme chodili s železnou pravidelností cca ve 4 lidech. :-p
No a co si budeme nalhávat - chodit pořád ve stejné partě, když víme že ostatní sedí doma, čtou výzvy k ježdění a nemají zájem si jít zajezdit, je pruda. Pokaždé jsme sem psali pravidelně termíny a stejně jsme se sešli ve 4 (max 5) lidech. No a pro urychlení procesu domlouvání a pro "zjištění" co se stane, jsme přestali přidávat příspěvky na fórum.

Nešlo nám o to, že bychom se na vás ostatní "vysrali" (omlouvám se :-) ), ale chtěli jsme vědět, jestli bude někoho zajímat, že už se nejezdí...

Podle nás se ani nic moc totiž nezměnilo - S Kawalskim jsem se domlouval (nebo se alespoň snažil) v práci a z vás ostatních, kteří se také řadí do kategorie "Jihočeský Ortolez", se ozval akorát Tom60105, takže se nic moc nezměnilo a ježdění asi nikomu nechybí... :-(
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

Taky jsme s casem na stiru, ale obcas si clovek rika, v nedeli po obede - coz provetrat autaky nekde mezi lidma (byt treba jen jednou za mesic), ne jen chvilkovky mezi srnky, divocaky a kravy... Ale jede nekdo nekde? Treba konkretne tato nedele. Rally v sobotu neklaplo, cas se najde, baterky nabite... Mrknu dopo na ortolez a je fakt ze kdyz nic tady, proste nic! Tim hovorim za externisty kteri realne potrebuji i nekolik hodin na dostaveni se na misto jezdeni (obed, zbavit se nekam manzelky aby nesedela doma a dojet...)
Uživatelský avatar
Stepix
Uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: 19.11.2012 14:17
Bydliště: Č. Budějovice

Re: FreeKec

wolff - jojo, od března jsem nejezdil s váma jsem se neviděl určitě přes rok... holt je to se mnou špatýnka, přes léto jsou jiné zájmy a povinnosti a teď když pro mne začíná sezona ježdění (už dávám auto do pucu) se s Vámi asi sejdu na Wotokabi a pak asi jen už někde náhodou...
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

To Bowl:Pravdu mate oba i Fanda, klidne se domluvte po tel ale pak jen do domlouvani napiste Jdeme cca4 v 13h sobota kamsi a hotovo kdo chce se prida kdo ne ma smulu.Ja ted makam kazdej den od rana do vecera soboty nedele uz 3tyden a dalsi budu makat taky,ale jsou tu i jini kteri by mohli a nejdou proc to nevim....
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Bifi13
Častý přispěvatel
Příspěvky: 556
Registrován: 25.10.2009 0:00
Bydliště: Rudolfov City
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

Chlapci, chlapci čumím jak puk, když jsme kdysi zakládaly ortolez šlo o pohodovou bandu lidí. Něco se ale podělalo. Řeší se tu s prominutím hovna.
Domluvte se po telefonu na "expedici", ale potom by se to mohlo do sekce jen oznámit a bud se někdo přidá nebo ne. Vždyt je to jedno jestli jdou dva nebo deset lidí ne?
Už toho pojďme nechat a bejt zase v pohodě. :-)

Howg domluvil jsem
Axial SCX10 Oshkos M-ATV
Axial nápravy Oshkosh Hemmt 6x6
http://bifi13cz.rajce.idnes.cz/Oshkosh_M-ATV_na_SCXu/
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

K něčemu to bylo na domlouvání už to frčí!!
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: FreeKec

pro ty co nečtou celý forum tady jedna novinka od gmade https://www.youtube.com/watch?v=oj4iG4-FQ6g
Uživatelský avatar
Stepix
Uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: 19.11.2012 14:17
Bydliště: Č. Budějovice

Re: FreeKec

kdysi byl taky ortolez o železné pravidelnosti, v neděli dopoledne se sešlo u ort a jelo se (člověk si podle toho taky mohl naplánovat víkend)... ale orty už dnes nikomu nevoní...
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

jjj Step,Orty moc okoukane,ale ja myslim ze ok, kdyz se zvoli jine cesty a semtam neco upravi je to pecka
To Wolf: uz jsi vydel ten podvozek nazivo??zpracovani material naprav atd??je to srovnatelne s axial material zpracovani??Pac to nevypada hrozne,ale cumim na mobilu.....a cena docela dost
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: FreeKec

už se tady jeden mezi námi pohybuje ale zatím je v krabici jako vánoční dárek :-D upozorňuju není můj :-D :-D ale je to podvozkově sawback bez listů a sawback projede kuwa hodně tak po vánocích uvidíme naživo jak to asi funguje ale co jsem viděl na videu tak to asi bude chtít normální tlumiče :-p :FINE:
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: FreeKec

Co jsem četl já recenze,tak tlumiče jsou naprostá tragedie,a řízení prý zatáčí ještě mín než Axial 8o Ale chválili kovový linky,pěknej vzhled,menší rozvor než Axík,i když se nelíbí bouda,údajne proto,že není podle reálné předlohy,ale ta je zrovna docela hezká.Jen to vypadá jako Hilux na Axial podvozku,nudle karoserie na extra přesahujících kolech.Ale pěkný,zase trochu změna :OK:
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

ok tak se uvidi az to nekdo koupi a ozkousi..
Jinak nemate nekdo snuru ze zaluzii na snuru pro navijak?? stale jsme kratil az je kratkej....
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
kali99
Uživatel
Příspěvky: 139
Registrován: 31.03.2014 10:27
Bydliště: České Budějovice

Re: FreeKec

kup v Uni hoby nebo v bauhausu stoji par korun ;-)
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: FreeKec

Wolffe,

přesně o tomhle jsem mluvil, když jsem říkal, že to "nekříží"...

Dokonce to v tom videu sám popisuje. Říká, že je lepší když mají auta trochu tužší chod tlumičů, protože se pak nestane to, že by při každé sebemenší díře zapadlo kolo a zbytek auta se pak naklonil v jeho směru. Ono to Komodo ve finále kříží sice líp, než Axial, ale chová se na oko trochu "neskejlově", tedy poskakuje na nerovnostech stejně, jako tvůj Sawback...

Popravdě nevím, co je lepší.
Výhody a nevýhody mají obě nastavení tlumičů - při měkkém se propadne při každé nerovnosti kolo do díry a auto se dost nakloní, ale zase zabírají stále všechna 4 kola a auto je stabilnější (má 4 opěrné body). Při tvrdém nastavení tlumičů je z auta vratká koza a zabírají jen 3 kola, ale na druhou stranu máš možnost překážky přeplout, jako třeba vznášedla apod. :-)

Podle mě ale líp vypadají podvozky, které mají měkké nastavení. Reálná auta taky kříží. A to dost! ;-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

... Jak tam najizdel na ten sutr na kterym hned uvizl a mlel tam ty moudra o tom jak nechce aby se mu to kolo propadalo do diry je preci blbost. Kolo kopiruje teren, vyvesi se tlumic a kastle je preci rovne, dyt to je logika veci. Kdyz to mas takhle tvrdy tak zadny tlumice nepotrebujes, muzes si koupit NIKKO ofrouda v tescu. Desetina za patnact stovaku. A bude se to chovat jako borcovo komodo.. Tohle nastaveni tlumicu neni k nicemu ani v realu ani u RC. Copak nekdo stavime auta proto, aby to schvalne nekrizilo? Ja kdyz jedu rychleji pres roletu tak se tezka kastle trochu pohupuje ci je uplne rovne a kola skacou na pruzinach jako divy. Vypada to skvele. Stejne tak kdyz mam pod kolem diru, tak se naprava hezky vykrizi, kastle je stale rovne a kolo stylove vymete diru. Pak zadni a jedem dal. V zivote by me nenapadlo udelat takhle tvrdy tlumice a mlit neco o tom, jak je bezva ze to nekrizi. Nemuzete brat vazne vsechny kokoty ze statu, co maj rc a kameru. Zenskou jiste nema :-D ...

Zpět na „Jihočeský "Ortolez"“