Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Foto z našich jízd

Hele ta bedna na druhe foto to je fanda???opravdu to bude mit sedivou barvu???Tak ja uz nevim jakou barvu mam dat kdyz mi je vsichni berete..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Foto z našich jízd

JJ Tome to je vše,šedej polomat :OK: ještě zahrada černá se stříbrnýma doplnkama :tleskam: Ten výběr barvy nějak neprožívej,každej má nějákou,a totožný to auto nikdy vypadat nebude!Topící fotky jsou super,některý se povedly.(jen je vidět že bordel kryt zůstal doma a skrz zadek to někde prosvítá)
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Foto z našich jízd

Včerejší noční expedice na Složišti níže.

Klucí,
pošlete mi nějaké připomínky a náměty na zlepšení - testuju Ježíškovskou kamerku a pořád se učím ;-)

Z mé strany pro příště:
1) střešní rampa může klidně svítit pořád
2) 1. část je točena v nižším rozlišení - 720p, než ostatní 2 části (1080p). Stačí těch 720p?
3) vymyslet úchyt na auto, aby byla kamera i z boku auta ;-)


[youtube]UVOKIWSh0BU[/youtube]

[youtube]n-putGFd1vs[/youtube]

[youtube]IFoHztNlRbM[/youtube]
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Foto z našich jízd

To sloziste je na tech nocnich zaberech naprosto skvely!!

Kamera dobra, rybi voko je rybi voko. Jsou z toho pekny zabery, jen musis jeste vymyslet nejakej libovej tlumic, mozna to zaveseni vedle auta by mohlo mit nejakej, tezko rict, kudy do toho... Neni to marny, ale peknym klidnym zaberem bys to dostal este o krok dal. Ted jen naucit se strihat a je to (chapu jednoduchost jednoduchych video studii, ale doporucuji opatrit si Sony Vegas, bude ti booooooohate stacit verze 6.0 - funkci, stabilni, stara - dobre se krade, ..ostatni novejsi verze (uz 12..) jsou bud za moc desitek tisic nebo to pada a funkce navic ani nenajdes. Ovladani si rychle osvojis a videa pak budou mit koule, zadny pinaakly a podobny srajdy pro decka do skolky...
romansis
Uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 18.06.2012 0:00

Re: Foto z našich jízd

Co je to za kameru a jak je přichycená? Na videu to vypadá,jako by měla nějaký stabilizátor.
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Foto z našich jízd

Ahoj oběma,

byl to první testovací den, takže se s tím pořád ještě učím, ale na první pokus to nevypadá špatně ;-)

Ta kamera má i gyroskop, takže je schopná sama o sobě vyrovnávat obraz, ale včera jsem měl gyro vypnuté, protože kamera pak hodně "žere" a já nevěděl, jak dlouho se na Složišti zdržíme. Mám objednané baterky z Číny, ale ještě nedorazily, takže zatím jsem použil jenom stabilizaci kterou nabízí sám Youtube.
Stříhat video se chystám, ale jak jsem se zmiňoval už někdy dřív - nemám na to zatím techniku (PC), takže ještě chvíli budu nahrávat videa nesestříhaná :-(

Ta kamera je SJCAM SJ5000X Elite. Zatím se po Vánocích seznamujeme ;-)
Kamera umí i měnit úhel záběru 170°-140°-110°-70°, takže si možná pohraju i s tímhle. Navíc, celkem pravidelně na ní vycházejí aktualizace Firmware, takže čekám na nejnovější, který bude umět efekt rybího oka odstranit.
Abych se ale přiznal, tak mě osobně to nijak nevadí. Jestli si mám vybrat mezi rybím okem a zbytečně úzkým zorným polem pohledu, volím možnost a).

Míro,
upřímně, na ten tlumič kašlu. Ona je ta kamera totiž v mém případě uchycená takovým "divným" plechem na zahrádce auta a ta montáž s držáky, vodotěsným pouzdrem a kamerou má dohromady 240g (váženo), takže když dáš na střechu auta čtvrt kila, tak je to docela znát!
Kdyby tam byl ještě tlumič, tak to bude mít půl kila a to fakt nee ;-)
A mimo to, ten plech trochu tlumí sám o sobě, protože je to celkem dlouhá páka, která se hmotností kmery rozhýbe, takže to trochu vibrací "pochytá"...
Ale budu dál zlepšovat, protože je to fakt hnusný na pohled, tak vydrž, třeba se něco vyvrbí ;-)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Foto z našich jízd

No me prave priijde rybi voko dobry a vubec bych ho neodstranoval. Uhel je zasadni, snaz do zaberu pochytas auta. Navoc se mi i celkem libi ten efekt ty prehnany perspektivy kdyz je predmet bliz, to bych neresil.
Sony vegas 6 spustis i na gigovym celeronu s 500 ramkama. Klido starej notas, ci lepsi kalkulacka... To asi mas lepsi, no ne?
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Foto z našich jízd

Bowle pěkný,jen by to chtělo nějak ten sestřih,je to ho moc.Škoda že zadní červený světla nejsou červený,a na předku není moc poznat jaký ledky jsou žlutý,jaký bílý...Ale ty couvací-sjížděcí pasáže jsou super :OK: Já hodím pár fotek co se vyvedly.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Foto z našich jízd

jo ta technika pěkně kecá fotí to jen bílou :-D :-D hele a lepší to bude za bílýho dne bude víc detailů tohle je spíš pro ty co nebyli u toho :OK:
Uživatelský avatar
bowl
Uživatel
Příspěvky: 470
Registrován: 27.11.2010 0:00
Bydliště: České Budějovice

Re: Foto z našich jízd

Hoj,

Míro, díky, to by měl i ten můj verk zvládnout ;-) Zkusím se po něm kouknout a sehnat ho. Hlavně mi tu nepište, že ho máte k dispozici - taky si ho seženu k dispozici :-D

Hele klucí, asi takhle - na to sestříhávání se samozřejmě časem chystám, ale upřímně řečeno, budu (i do budoucna) sestříhávat hlavně takový ty větší akce, jako Sokolčí, Wotokabi apod.
Nechci, neplánuju, se dostat do situace, kdy se vrátím z ježdění a budu ř hodin stříhat videa. Jednak tomu koníčku nechci věnovat zas až tolik času a jednak jsem na štíru s PC.
Třeba se to do budoucna zlepší tou koupí nového PC a pak se tomu budu věnovat důkladněji, ale pro tuto chvíli to nemám v úmyslu :-I
Myslím si, že vám by se taky nechtělo trávit u střihu videa místo 1 hodiny s novým PC těch hodin třeba 5, protože zatím jsem v takovéhle situaci...

No a konečně ke světlu - kamera byla nastavena na automatiku, takže si příště zkusím pohrát s nastavením světelných podmínek. Kdo ví, třeba bude mít další aktualizace FW v sobě možnost "nočního videa", uvidíme.
Hele, berte to s rezervou, je to kamerka za pár peněz, žádné GoPRO a ani jiné špičkové kamery, takže kvalita videa i do budoucna nebude možná zas až taková pecka, ale na druhou stranu zatím jsem toho na kameře moc nezkoušel nastavit, tak uvidíme příště ;-)
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Foto z našich jízd

dneska to bylo fajné,nebýt tak studený vítr.Bahnění bylo pecka,škoda že nedošlo na tahání(byly zmrzlý prsty :-D ).Asi se pustím do větší káry a budete mě tahat na špagátu přes bordel :-p
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Foto z našich jízd

Fando krásný fotky tak příště Vimperk :tleskam: :tleskam:
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Foto z našich jízd

Pecka.. to abych jeste zacal delat karu :hura: :YOP:
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Foto z našich jízd

Super. Ja navstevuju pripadne skladam uhli, se mnou nic neni. Kdybych auto uz kuchnul, mohl jsem aspon stavet. Ja furt ze se este svezu....

Vlek party super, Fanda boduje - obyc agados vypada nejlip...

I auto se ti tentokrat, Fando, povedlo - na tech malejch kolech je to super..
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: Foto z našich jízd

poníženě děkuji za pochvalu,od kritika Tvých rozměrů to potěší o to víc :-D Zas Michal má pěknou expe soupravičku,o tom žádná.Ale nejvíc scale by byl Wolfův Defík s mojí károu,to by bylo nejhezčí :tleskam: Ale Bowl s Kawalskim mnohem víc projedou,jak je to na expe kára,krátká,velký kola.Je to prostě jen se projít,nebo to utopit,což se včera dařilo,žádný divočiny se s tím dělat nedají.

Zpět na „Jihočeský "Ortolez"“