Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

.. Leda by je mwl Martin obracene... :-p
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

Řešení portálů pro SCX:

Obrázek
Obrázek

Sami dobře vidíte, že zatáčení kola je i s portálem. Díky přichycení rovnou na céčka logicky kolo s portálem opisuje mnohem větší kružnici, právě proto že je kolo přichyceno o celou šíři těla portálu dál (o ten kus se náprava rozšíří na každou stranu). Při zatáčce doleva tedy levé kolo v rejdu nejen zatočí, ale i výrazněji couvá, zatímco pravé kolo výrazněji popojede dopředu. Že se mění geometrie, je u rychlosti našich aut je takřka fuk, avšak namáhání kluzných ložisek se díky "páce" zvětší, nápor na servo je mnohem větší a jakýkoli náraz do kola se násobí a o to větší silou působí na všechny ostatní prvky nápravy.
Prostě nic moc.

Je to lautr to samé, jako když jsem měl kdysi stejným způsobem rozšířené nápravy - takže chování mám vyzkoušené a takto nedořešený system předčil i mou touhu po portálech když na asiatees byli za nejakejch šestnáct stovek, což není moc.

MST podle obrázku nabízí portály zabudované v nápravě a řízení je jako u standartního modelu jen níže - a to je úplně jiné kafe!!!
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: FreeKec

Martine bud spatne koukam,nebo jsem blbej,ale nevidim rozdil mezi Gmade a MST portalovkama.Co jsem hledal na zahr.forech,tak rizeni moc zminovany neni,ale resi vsude vyssi COG.
To MST ma krasne reseny rozvod sily,motor pod kapotou,rozvodovka...
A co vubec vsichni delate?Ja zas vsechno rozebral,predelal,tady chbi disky,tady pneu,tady striknout katle,takze cekam postaka,a pak vyjedu v novem kabate :OK:
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

Fando špatně koukáš Jukni na MST Je tam portál a pak až C a naboj do kola ..Gmade je zatáčecí C a pak portál rovnou v kole..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

Martin ma pravdu :FINE:

Fanda blbe kouka :FINE:

Ja mam auto furt v krabici :FINE: nejak na to ukrutne seru.

Doma fura prace, bordel v celym baraku... Az se toho zbavim, dodelam rozdelane, vykydam prizemi abych se vubec vesel, tak se asi hecnu a podivam se na to. Ale ted nejak nemam ani chut. Potrebuju spravit traktor, zase sem na to celou sezonu nesah... A podzim na krku.. Nemam vole ani drivi, sotva dva metriky nakyho mekkyho bordelu co shori driv nez dojdes pro dalsi. Pres tejden prace, vozit dite sem tam na naky fletny a fotbaly a co ja vim, za kdejakou tetou na kafe, tak se smaze celej tejden a o vikendu zas ten bordel co je doma a nebo taky za tchanem k lipnu na pivo..... Deziluze, cerna zluc, mor, bida, utrpeni, este kobylky a zaby a jezdec bez hlavy a hotovo.


Nejak jsem mezi tim nezahlid pismena RC. Dokonce mi vytekly tuzkace v jednej vysilajde... :HOPS:
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: FreeKec

Fanda blbě nekouká,Fanda je komplet blbej.At čumím jak čumím,prostě nevidím mezi Gmade a MST rozdíl,co vidím jinak je to,že ta Martinovo zelená eloxovaná redukce je jiná,to ano.Jestli teda rozumím,tak nevýhoda je,že nezatáčí jen C hub,ale celý portál i s C hubem.Ale výše dvě uvedené mi přijdou stejné.Budiž mi omluvou počet dioptrií :-D
Snad se tedy brzy seberem,spolu i s vozovým parkem a někde se potkáme :OK:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

Tak si,Fando, rekni, zechces zatocit ma miste. Udelej si svislici, co ti namaluje bod, podle ktereho se pri zataceni otaci kola. Zjistis, ze ten bod lezi kousek od stredu pneumatiky. A ted si vem, ze ty zeleny portaly tu pneu posunou o ten centak od toho bodu!! Coz je dost, kolo, misto aby se tocilo na svy stycny plose s podkladem, se najednou musi posouvat po nejaky kruznici. Coz je dost blby, kdyz si to predstavis. U cmx reseni se ta vzdalenost mezi svislici, kudy otacime a stredem pneu nijak nezvetsuje. To, jestli cvici s kolem celej portal nebo ne, je ve finale jedno. Teoreticky by se to dalo dohnat pooooooradnym ET, kdy kolo zaleze natolik dovnitr, ze zase posune svuj stred stycne plochy s podkladem co nejbliz k te svislici otaceni...
Uživatelský avatar
poschlmartin
Píšu hodně
Příspěvky: 1223
Registrován: 14.07.2012 0:00
Bydliště: kousek od ČK

Re: FreeKec

Přesně tak to je. :tleskam:

Včera jsme konečně podrobily ty naše šorty zkouškou ohněm v Děbolíně a luxusní akce. Přijeli jsme, dali pivko, pivko, cígo, klobásku, pivko, rumy, pivka, vodky.... A najednou byl večer, začalo se stmívat, nám se nikam nechtělo, krafali jsme dál, ale nakonec jsme ty lidi s kterejma jsme celej den kecali a blbli na dráze museli opustit... Bylo to fajn.
Na baru tam stálo nové červené číro - SCX II. Je to velkej posun od klasickýho axíka, ale nejvíc jsou ty nápravy. Prostě estetický.
A ač jsme dělali co mohli, jezdili, opravovali, nabíjely - vyhráli jsme pěkný hovno...
Doporučuju, kdyby někdo někdy chtěl někam vyrazit zablbnout s čímkoli rychlým, krásná trať pohodoví lidi, lidskej přístup. Vyjel jsem tam devět baterek a pokračoval bych dál, ale čas byl neúprosnej.

Doma se toho moc neděje, makalo se na šortech, ale úplný kliud taky nebyl. Matěj už má auto i kastličku do ultimate komplet, včetně světel, ovládání navijáku a všech těch sarapatiček co jsou třeba aby na ASTu nestartoval s tisícem trestnejch. Zbývá dodělat jen řidiče do interiéru. Takže pohoda akce na jeden večer a v pátek vyrážíme do Krnova na celej víkend pod stan, na pívo s modelářema odrůznať z republiky.

Nu a dneska jsem seděl v autě, jedu a jedu, autíka v kufru, ještě tři nabytý baterky ze včera, slušnej čas kolem druhý hodiny - tak jsem to švihnul na Hliník a nikde ani noha... Že by to mrholení???
Uživatelský avatar
Tom60105
Píšu hodně
Příspěvky: 1344
Registrován: 01.02.2010 0:00
Bydliště: Česke Budějovice
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

pokračování z fotek:
Joo Fando i já měl ten sen jeepa zvednout narazniky zahradu a jízda terénem..ale ty prachy a není dílna atd to se nedá..Pokud člověk nemá musí jezdit tema prckama..proto jezdim s tím malím a je to drahé..ale to velké je nekde ještě jinde..a když je parta užijem si s tím malím ještě více srandy za málo penez..
Power Wagon Trial TRX 4 sport kit
Jeep Nukizer trx 4 sport kit
Axial scx24
Slash 2wd
Tekno 1/10 SCT410.3
LRP S10 Blast TC 2 Subaru Impreza
Traxxas Summit
Fendt 1050 Vario + Sklopka KRAMPE
http://tom60105.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: FreeKec

JJ je to přesně jak říkáš.Navíc já tady nepoznal moc lidí kolem off,a když, bohužel vetšinou bez nějáký úcty k cizímu majetku-pozemku,lesu,a pak se každej diví že je nahání myslivci a jsou různý konflikty.Jedu v rámci zákona(hlavně toho o komunikacích),kde můžu,nebo kde vím čí to je,popř jaká myslivecká jednota danou část spravuje.Ale to je story sama pro sebe.A boj lesníci-offroadisti je nekonečný a nemá vítěze,pokud se všichni nebudou chovat slušně,a každý trochu nepřivře oko a nebude mít pochopení pro aktivitu toho druhého.
Peníze jsou kapitola sama pro sebe,to dobře víš,lift kit jsou desítky tisíc,tamhle plech,tady olej a najednou jíš suchej chleba :-D Kde je pak spotřebák typu pneu a benzín.Malá autíčka jsou super,že se můžeš realizovat naplno,a ještě to vidíš z venku,o to jsi za volantem ochuzenej.A při poruše odneseš a za pár stovek v nejhorším případě,příště zas jedeš.U velkýho chroupneš poloosu a oprava = kit RCčka :-D
Jinak brzy bude Modelhobby,a vypadá to,že už jsme tří.Potkáme tam někoho z Budějc?
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

Jit zajezdit za prazakama na modelhobby.... Zauvazuju... Treba se to snese s nakou rodinnou akci :-) kerej den se chystate, od-do?

...Fanousi, sorry, ja to nemyslel zle, ironicka poznamka v psanem textu umi snaze rozplakat vidim. Uprimne, prvni co me napadlo, proc mi nezazvonil telefon ze bych se dozadu vesel (jestli bych se tam vesel).. Ja bych se i vesel :-) a rad bych vocihnul ten tvuj stroj se samolepkou. Sice jsem teda dneska betonoval desku matce na chalupe pod senkrovnu, takze cas nebyl, ale rozhodne bych se premluvil k akcnejsi fotce nez "Fanda couvnul zadkem na travu oooo" :-D :OK:
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: FreeKec

twl Míro to bylo po dveře v bahně a ještě na dvou kolech twl já jsem mokrej ještě teď :-D :-D :-D
Uživatelský avatar
Bifi13
Častý přispěvatel
Příspěvky: 556
Registrován: 25.10.2009 0:00
Bydliště: Rudolfov City
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: FreeKec

Zdarec pánové už je nějakej termín a lokace na Wotokabi 2016? Už jste někdo zadal do výroby samolepky k panu Stepixovi?
Axial SCX10 Oshkos M-ATV
Axial nápravy Oshkosh Hemmt 6x6
http://bifi13cz.rajce.idnes.cz/Oshkosh_M-ATV_na_SCXu/
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: FreeKec

Na to, ze ses to Bi (asi jako Bifi, ne jen BI...), vis koukam prd :-D

Kdybys byl treba Mi nebo Fa tak nereknu, ale takhle je to usmevny dotaz..

Ja nebyl jezdit .. Naposled na Kleti :-D ja nevim..
Uživatelský avatar
Fanda 9
Píšu hodně
Příspěvky: 1084
Registrován: 25.12.2012 19:35
Bydliště: Budějovice-East

Re: FreeKec

přední náprava"a la SCX" :-D (od 0.40s je to zajímavé) video z dílny Gas Monkey Dallas,kdo sleduje práci Richarda a Aarona,ten ví :OK:

https://www.youtube.com/watch?v=ncTgYl7P_TE

Zpět na „Jihočeský "Ortolez"“