Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

milan008 píše:
Tomhabmw píše:
Ani ne...kdybych stavěl dakarku na závod...tak ji hodím taky na CC.. :OK:


No právě, nestavíš, nevíš, konec :NO:



A Milane, ty jsi se s tou dakarkou dostal jak daleko? ;-)
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tome, my ale mluvíme každý o něčem jiném :OK:[/quote]

Ani ne...kdybych stavěl dakarku na závod...tak ji hodím taky na CC.. :OK:[/quote]

No právě, nestavíš, nevíš, konec :NO:[/quote]

Tak ty stále stavíš...a to už víš ?? :-D Konec....
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
Ludek21214
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 29.10.2015 11:36
Bydliště: Brno

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

http://www.rcauta.cz/zbozi/10043/Tamiya ... -1-par.htm
Děti u jedné vytrhly osku z pouzdra kulového kloubu po 2 měsících skoro denního ježdění, u druhé ji vytrhly asi o 14 dnů později.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Gavius píše:
milan008 píše:
Tomhabmw píše:
Ani ne...kdybych stavěl dakarku na závod...tak ji hodím taky na CC.. :OK:


No právě, nestavíš, nevíš, konec :NO:



A Milane, ty jsi se s tou dakarkou dostal jak daleko? ;-)


Do jezdícího stavu, ale po testech jsem pochopil, že na závodění to není, tak šla z domu. :CIAO:
bflmpsvz
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Ludek21214: Díky, tak to není tak zlý, no uvidíme.. třeba ještě dojde nějáká recenze :)

milan008: Na jednu stranu Ok, ale na druhou, není to škoda? To auto na to má, možná si myslíš, že ne, ale já po letošku vím, že jo, Nemá to na špici, ale na T2 je to v pohodě :) A když se to vychytá, jezdí to slušně :)
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Na stránkách věnujících se RC rally (driftu) se čas od času objeví:
... ahoj, chci si postavit auto na rally (drift), bude mi stačit podvozek TT ?...
odpověď zkušených jezdců rally (drift) :
... nebude, nekupuj, vyhozené peníze, raději kup pořádný, třeba ojetý podvozek...
začínající jezdec:
... ale když já nemám peníze, začnu s TT a později upravím, vytuním, vylepším...
zkušení jezdci:
...nedělej to, ztráta času, vyhozené peníze...
začátečník:
... ale mě to bude stačit, budu jezdit jen za barákem...

po nějaké době dotaz začátečníka:
...hm, moc to nejezdí, co myslíte, když vyměním... kola... převodovku... kardany... zlepší se to?
zkušení:
... nezlepší, nekupuj...
po další době začátečník:
... koupil jsem to a to a tohle, co mám ještě koupit aby to pořádně jezdilo...

zkušení ... už mlčí ...

ALE RC Dakar, to je přece úplně něco jiného... jo, je, jezdí to stejně rychle jako rally (drift), akorát to více skáče, dostává to rány a je několikrát těžší, tak proč by to proboha nemohlo jezdit na hračkoidním podvozku.

Je ale pravda, že já nejsem zkušený jezdec ani modelář, tak od teď už fakt držím ústa. :OK:
bflmpsvz
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

milan008 píše:ALE RC Dakar, to je přece úplně něco jiného... jo, je, jezdí to stejně rychle jako rally (drift), akorát to více skáče, dostává to rány a je několikrát těžší, tak proč by to proboha nemohlo jezdit na hračkoidním podvozku.

Je ale pravda, že já nejsem zkušený jezdec ani modelář, tak od teď už fakt držím ústa. :OK:


Na to se nedá už nic napsat...Víme, že zkušený modelář jsi. O tom nikdo nepochybuje.
Ale zpochybňuješ něco, co v podstatě nemáš ozkoušené (v dané kategorii). Navíc já nic nepořizuji, já ten podvozek mám, a rok s ním jezdím. Tudíž, jak zmínil Rotruck, jsou některé komentáře, už mimo debatu.
Je to sice můj první rok mezi auty, ale je to rok závodění RC Dakaru, i stím "hračkoidním" podvozkem.
A nejezdím s ním sám, a v další sezoně taky nebudu sám, a vím, jak jezdím já, a jak jiní...
Není to příkladný podvozek RC Dakaru, ale když někdo chce začít, někde začít musí....
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Trochu OT na Gaviho, zkousel jsem hledat ale moc jsem nenasel, naky info ohledne RC Dakaru? Forum, pravidla, terminy zavodu, fotky? :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tak to čumím jak s tím blázníte , ale také jsem zjistil,že to není nic pro mě.To bych už neuběhl.Jó tak kdyby se jel okruh a já pěkně na tribuně a k tomu nějakýho pomocníka co mě bude stavět na kola... :-D
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Jojo, docela záhul :) Jeden závod byla sečtená délka etap myslím 8,5 km nebo tak něják :)
Mazec no :) Limity rychlosti jsou omezeny řidičem, často :)
Okruh by byl velká nuda :) :D
Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Ahoj, můj názor který nikomu necpu ;-) :

Plast vs. hliník - na jednom CC komplet plast a při vymezení vůlí je to bez problému, opakuji - po vymezení vůli všude (viz. moje rajče)... na druhém CC, které jsem koupil s kovovými těhlicemi mi neustále praskal navíc "C" HUB, a tak jsem koupil kovové "C" HUBy s ložisky.... porovnání bude časem, ale plast není špatnej, hliník kromě tjůningu, designu a ceny snad bude fungovat taky - bude určitě pevnější ale...

Zatáčení - mám dva způsoby - Mrakův a Slickův. Mrakův, kdy z trojúhelníku jde ke každému kolu jedna spojovaćka, tento způsob než jsem vychtal (každý milimetr je nějak znát), mi trvalo třeba opravdu 20hodin čisté práce a tisíc nervů (pozor minimální náklady !!!!) a v kombinaci s CVD poloosami jsem dle mého názoru dostal exkluzivní rejd, pozor na obě strany stejný (kdo ví o ćem mluvím)...druhý způsob od Slicka není špatný, součástí je i nájezdový nerezový plech - po vymezení vůli funguje velmi spolehlivě - foto nemám, rejd není tak dobrý, mladej tomu dává opravdu záhul a funguje (opět vymezit vůle !!!!)....

Převody -opět začnu vůlemi, po vymezení fungují spolehlivě nic neskáče - potřeba koupit za neskutečný peníze mraky různých podložek od 0,1 - 0,3 mm a pohrát si s tím...mám oba diferenciály zamčené na obou vozidlech, na jednom chystám přední diferenciál odemčít z důvodu rychlejší jízdy (na úkor lepší průjezdnosti)

Převodovka - měl jsem bez převodovky úplně - strašně to ujíždělo v neutrálu i narovině :-D HPI se spurem (dle Mraka) neskutečná brzda, stálo i tam kde konurence ujížděla ALE: jelo to na můj vkus pomalu 8o ..ano pro Trial a expedice luxus, ale na řádění už mě to tolik nenadchlo...pak přišla na řadu MP JETka 3,8:1 s 15T závitovým motorem a toto mám v jednom z CCčku - docela to maže, drží v neutrálu a má i sílu...přemýšlel jsem ještě o MP JETce 3,3:1, ale pokus za 500,- se mi dělat nechce. V druhém CCčku mám pak Graupner 8,4V a spokojenost, ale je to ve vozidle mírně závodním :BYE:

Vhodnost podvozku - tisíc lidí, tisíc názorů.... :-p
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

To je zase hádka, já jsem CCčko měl. Je to oproti ostatním podvozkům krumpl. Ale měl jsem ho rád a myslím, že i ostatní, co tento podvozek mají a donekonečna jej opravují k němu mají určitý nostalgický vztah. Jinak auta vypadají moc hezky. :OK:
Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Pluto mas pravdu az na to, ze to neni hadka...spis konecne trosku ozilo tema...
Uživatelský avatar
widra1
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 18.12.2011 0:00
Bydliště: Bradlecká lhota - kousek od Jičína

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

to Fire
To jsem rád že ten můj podvozek furt funguje.
Jak to řízení, nevymačkává se? Nenajel jsem s ním tolik tak mě docela zajímá životnost mého řešení.
Když by jsi potřeboval vyrobit nějaký kus znovu tak tu furt mám ještě své podklady v DWG.
Jirka
MST CMX VW BAJA
http://widra1(.)rajce(.)idnes(.)cz

Zpět na „CC-01“