Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2405
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Pekny :tleskam:

My se zejtra chystame na maly offroad pojezdeni po okoli -tak pak dam vedet jak to dopadlo ;)
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Děkuju Zdeňku :-) tak sem potom dej nějaké foto, případně video;) Těším se na to.
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

petajsb píše:nivak: Pěkný PFko! ;-) Viděl jsem Craftyho test Tvého patrola ;-) Občas tam povídal trochu nesmysly, ale na člověka, co se o tyhle auta nezajímá a nicmoc o nich neví, tak je to dobrý ;-) Jinak v následujícím roce pojedeme expedici na Moldavsko, tak jestli by ses nechtěl třeba přidat ;-) Patrolů není nikdy dost :-))


Díky. Jo craftymu jsem ho půjčoval, on o takových autech moc neví, protože upřímně...kolik těch patrolů jezdí na silnici žejo :-D většinu údajů má z wikipedie a tam to dá každej blbec.

O expedici popřemýšlím.
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Patrolů jezdí fakt jen hrstka už. Jezdíme vždycky na týden na ty expedice do Rumunska, ale klidně bych expedici o dva dny protáhnul. Letos taky byla dobrá expedice, jen mi vadily ty hodně kamenité úseky, kdy jedem třeba kamenité koryto potoku. Z toho člověk nic nemá a auto dostává na prdel.
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2405
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

No tak jsme dneska pekne pojezdili ( a zapadali :-D ) - teren byl dost zradnej - vetsinou drncacka po zmrzly pude se snehem no a pak prisel zapeklitej usek, kde bylo hluboky blato a pak byla sranda :mrgreen:
FOTO: https://www.facebook.com/zdenek.vacek.1 ... 074&type=3

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Moc pěknýýý Zdendo!!! :hura:
Ty jo, já bych tak rád s vámi pojezdil až to budu mít kompletně dostavěný ;-) Jsem na tyhle offroad akce kolem baráku jezdil jako náctiletej, byl jsem jakože tátův mitfára, když jsme měli G160ku patrola a hodně mě to bavilo. :YOP: Občas nepomáhaly ani obě špéry viď Zdeňku:-)) Já když jsem měl patrola bez špér, tak to v terénu bylo občas velký trápení, musel jsem některý úseky jezdit velkou metlou, abych projel, ale letošní Rumunsko jsem jel už jak s přední tak se zadní špérou a to byla jiná písnička ;-)
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2405
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Jojo pekny to bylo ;) Tak z Kutnej Hory to sem neni zas tak daleko ? ;)
Jo dve spery byly nahovno jak jsem se zapich v ty rece :-D vyjezd byl mekkej, ale jak jsem do nej vjel takl jsem se vzadu zapich cubou o soutr - dozadu to nepustilo ani centak a v kopci jsem to hned zahrab .... tak to kluci objeli asi 10km .. atahali me dva a nevytahli ... pak az dynamicka kurta asi az na patej pokus - a to byla tohle nasi prvni prekazka :mrgreen:
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Teda, Ty jsi se takhle hned na první překážce zakopal jo :-) Mně v Rumunsku letos asi třikrát obě špéry zachránily :-) Naštěstí nám nepršelo, tak se dalo leccos vyjet, ale byly úseky, kde jsem toho měl i s oběma špérama plnou prdel teda. No tak, jestli to k vám nemám daleko, tak bych pojezdil, bydlím u Uhlířských Janovic. Čoveče a tu kinetickou kurtu bych si měl koupit taky:-D budu mít naviják a klasický lano, ale kinetická kurta je super věc.
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2405
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Tak tady jeste video ;)

[youtube]613JwlYoJsY[/youtube]
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

zidon155 píše:No tak jsme dneska pekne pojezdili ( a zapadali :-D )


Fotky z téhle vyjížďky mi připoměly akci "Poslední obtisklá stopa" kousek od Domažlic. Nevinně vypadající tráva skrývala dokonalou past. 8o
Obrázek

A opravdu to byla poslední obtisklá stopa :-D , tam odtud byla pouze cesta zpět a ještě jenom na navijáku.
Obrázek

Trochu víc fotek je zde:
http://jirka-813.rajce.idnes.cz/Posledn ... topa_2017/
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2405
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

No to je presne to samy :tleskam: :-D
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

No kdyžtak koukám na Petajse, tak já se svým samosvorem vzadu, to bych se v rumunsku trápil :-D Jasné že terénní pneu jsou podmínkou.

Expedice mě docela lákají. Ale momentálně je to pro mně finančně asi trochu jinde.

Jezdíme tady v okolí, jsou tu moc pěkný trasy, ale je to tak na poježdění dvou až tří aut, je to trošku ilegál, všude CHKO. Dříve jsem jezdil hodně na kole, takže to tu znám. Spousta cest tipu redukce za jedna a na volnoběh lezení po pískovci nahoru, tam je to mnohdy na navigaci druhýho, aby ses vešel a neorval to zespod uplně.
Takže tak. Ať vám to hoši jezdí.
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Nivak: Neboj, se samosvorem by ses netrápil, jezdí s námi defender 110 a ten má jen uzávěrku mezinápravovýho difu a taky vyjede dost a že by se vyloženě někde trápil se říct nedá, až když jde do extrému, tak buď musí jet neskutečnou metlu(pokud je to možný), aby projel a nebo maximálně zapadne a my ho vytáhneme :-) I wrangler 2.8 crd co s náma jel nemá špéru, ten to ale dohání výkonem 200 koní a je lehkej na svojí velikost, tudíž využívá hbitosti. Jela s náma i Discovery a taky měla jen uzávěrku mezinápravy jako defík a taky vyjela dost, ale bylo docela sucho a to jela na AT gumách, kdyby bylo mokro, tak si ani neusere na ATčkách.
Expedice jsou moc fajn, člověk je pořád na čerstvým vzduchu v přírodě, užije se tam kopec srandy, nikdo neobjíždí terén jako nějakej poseroutek, všichni jsme sehraní, navzájem si pomáháme ;-) Za tu expedici najedeme asi 2300-2500 km celkově. Já jsem tam jedinej, kdo nemá turbo :-D, Všichni maj turbomotory, jen já mám astmatika :-D

Já jsem třeba Rumunsko 2016 jel úplně bez špér a ani samosvor jsem neměl. Mám verzi výbavy DX pro oblast Middle East - střední východ a ta neměla žádnou špéru ani LSD, takže ty občasný hardcorovější úseky jsem musel jet metlou a občas dosti ostrou a někdy mi to bylo prd platný :-) Míň vybavený patrol než mám já už neexistuje. Nemám ani uzavíratelný výdechy topení- je to natvrdo otevřené.
Na expedici 2017 jsem měl jako jedinej obě špéry, jinak někdo měl jen zadní, někdo samosvor a někdo nic jako já v roce 2016 a všichni jsme si parádně pojezdili.

Je to taky samozřejmě dost o řidiči, neboli hlavně o tom mezičlánku co sedí na sedačce :-) Na expedici 2016, kdy jsem neměl žádnou špéru ani LSD, byly pasáže, kde jsem se totálně zakopal a terrano II s LSD projelo a pak byly i opačné chvíle :-) Jinak spotřeba se za celou expedici motá kolem 11ti litrů na 100 km tuším.

S uzávěrkama se auto posunulo o dost výše co se průjezdnosti terénu týče.
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Ještě jsem vyhrabal dvě fotky, kde tahám zakopaný UNCčko....lehlo si na břicho, tak jsem došel pro patrola, že ho vyškubnu... Měl jsem na patrolu malý hladký kola, žádnou špéru jsem nedával, v naprostý pohodě jsem ho vytáhl na redukovanou jedna ;-) a to to UNC má se lžící 2,8 tuny - tedy víc jak patrol :-)


Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2405
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

No pekny! :O :D
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/

Zpět na „FreeKec“