Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Hele a koukal jsi na tu novou Ladu nivu bronto? Nebo AMC? To jsou super upravený nivy z výroby, mají pevnosťáky a naviják a jsou zvedlý o dalších asi 5 cm a mají slušný MT gumy - Bontyre Stalker III, ale především mají samosvor jak vzadu tak vpředu, což to auto zase posune trošku dál.
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

koukal, ale jako nedostudovanýmu člověku je to peněžně nereálný :-D ale spíš se mi líbí limitka 40th anniversary, metalický laky, kožený interiéry, ale chcou za to víc jak půl mega, jako ale ty bronto nivy vypadaj hezky jednu urban nivu s výbavou a úpravama z bronto nivy si objednal i fanánek hagen na chatu. Ale já si stejně myslim že niva by měla patřit na tuhý aby to fungovalo. Ale to zas nedostaneš legální cestou na silnice žejo. Nicméně to mě čeká, takže nakoupit nějakej hutní matroš a jdu na to. Holt modelařit s malejma mě nebaví :-D
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Jakýkoliv terénní auto, který má dobře fungovat v terénu, by mělo mít obě tuhý nápravy a hlavně rám a ne samonosnou kastli - ta zkrátka na offroad auto nepatří, protože způsobuje spousty komplikací, počínaje prostorovou tuhostí kastle-nosníky integrovaný v kastli, liftováním vozu konče. Kdyby nivka měla šasi a přední tuhou nápravu, rázem by to byl mnohem větší zabiják do terénu, ale dal bych do ní potom i nějakej silnější motor, něco jako 1.9 tdi 81kw rotačka, co byla v oktávce a muselo by to jezdit výborně.
Holt modelaření s malejma je pro malý a ty už jsi velkej kluk, tak budeš modelařit s velkejma :-D koukal jsem, žes koupil nápravy ze 160tky na nivu? To pak vznikne něco jako "Ladissan Nivatrol"? :-D
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Nojo, tak nejak, pojmenovali jsme to Niva K160 takze ve volnym čase většinou přes noc makáme na tomhle.
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2405
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

petajsb píše:Tak myslím, že si dám s úpravami na chvíli pokoj :-)) Na patrolu je hromada věcí nových ;-) No a první postřeh ohledně nových MT - docela dost hučej na asfaltu...Maj velký mezery mezi figurama, takže snad by i mohly dobře brát ;-)
Obrázek


Mas to pekny cece :OK: - vonavej mazlik :mrgreen: ( ikdyz teda ja osobne nemusim styl tech disku, ale to je podle chuti kazdeho soudruha, ze .... ;) )
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Děkuju Zdendo ;-) a to je taky dost, že jsi se vyjádřil:-D už jsem myslel, že se na vyjádření názoru vyprdneš :-D
Tenhle patrol je dělaný jako takový universální voják - na tahání vleků, na offroad, na expedice do Rumunska a aby taky vypadal trochu hezky. Dá se s tím i docela pohodlně cestovat díky anatomickým sedačkám a jezdí to za deset litrů nafty. Nechtěl jsem jen brutálně zvedlého patrola na 35"-37" jako to má hodně lidí, pak to auto není vůbec multifunkční a Y60 je na 37" hnus prostě. I ta 35"ka je hraniční. Preferuji praktičnost ;-) a tak si myslím, že se úprava povedla ;-)
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

švihnu vám sem kraťoučký video ze sněhu :-D

Bohužel teď už to vše roztálo a není tu ani centimetr.

https://www.youtube.com/watch?v=5AS6LVI ... ebelsvideo
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Jako patrol to dává statečně ;-) ale ta Nivka chudák jakoby mlela z posledních sil :-D vidím to na jinej agregát do nivy:-D a kór když bude na patrolích nápravách:-D
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Patrol jo no,

Nivka opravdu mele z posledniho :-D videl bych to na tu pežoťáckou ropu 1.9
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

XU9D se do Nivky dával rok, tuším, že to byl komůrkáč a měl rotačku-nesmrtelnej motor, dával se i do osobáku 205, 309 a 405. V nivce po tom roce pak skončil, protože s tím motorem byla Nivka drahá. Slabinou tohohle motoru v nivce je převodovka, ty se v těch dieselových nivách serou strašně. Ale tak nevím, jestli si měl zrovna tenhle motor na mysli :-D
Uživatelský avatar
jirka.813
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 05.11.2012 18:01
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Tahle Nivuška byla dravec, to tak mít v garáži. ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=xb-SOcRTeAY
RC OFF ROAD PLZEŇ
youtube
kečup


,,Je lepší mířit ke hvězdám a minout, než do hromady hnoje a trefit se."

Mercedes Unimog 1350L 1:8
Land Rover Defender Trophy
Horri Bull
Jeep Wrangler JK
Jeep Cherokee
Tamiya CC-01 - doprovoďák

Tiger I, Panther Ausf.G
Uživatelský avatar
zidon155
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2405
Registrován: 28.12.2008 0:00
Bydliště: Pelhřimov

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

nivak: Pekne jste zablbli ve snehu ;)

petajsb: Jojo - mas to pekne poskladany, vsechna cest ;) :OK:

My planujeme projizdku na zitra odpoledne - tak sem pak prdnu nejaky fotky a tak jestli se nam to vydari :mrgreen:
CC-01 UNIMOG ;-)
EX: CC-01 Suzuki Samurai Long :-)
http://zidon155.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Jojo XU9D
Nebo pak me napadlo šlohnout kamaradoj z béčkový Vectry 1.8 benzin.
Je tam doloženej německej chip na 110kw jen už je tam moc elektriky. Radsi bych nejakyho staryho dvoulitra s karbcem :-D zatim na to seru zejo. Uvidime jak dopadnou ty napravy.
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

No mně by do tý Nivky pasoval nejlíp právě motor ve stylu ASV z ofce, má to 81kw a 235 nm krouťák a je to spolehlivej motour.
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Jako spolehlivost je docela bezkonkurenční, jen mě na těch dieselech nebaví že rozsah otaček je od nejakejch 1000-3500 kde to končí a benzín můžeš bez řazení točit ještě jednou tolik. Jednou se to resilo na ladaforu. Nafta je fajn spotrebou, kroutakem v malejch ale v nejakym hardcore terenu ji o moc neroztocis. Je jasny ze srovnavat 1.9 v octe a tu uchrchlanou 1.6 v nive je blbost.
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...

Zpět na „FreeKec“