Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

3D Sets dodávka Max Team

Jak už jsem psal v jiném vláknu, pustili jsme se do stavby dvou dalších modelů. Tentokrát "Model 14 - MaxTeam".
https://3dsets.com/product/model-14-max-team/

Jelikož si auta stavějí mí kluci, děláme tedy dvě auta zároveň. Původní moje idea byla postavit jedno, a pak, poučeni z chyb a nedostatků postavit druhé. Protože se ale kluci nepohodnou čí se bude stavět první a zároveň každý chce skládat "to svoje", dopad to má takový, že to trvá déle, a chyby děláme občas dvakrát. Zatím sem dávám pár fotek jak vypadají nyní.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Moc pěkný, je to něco jiného neokoukaného.
Budu rád sledovat, tak ať se daří.
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: 3D Sets dodávka Max Team

To je super. Budu sledovat.

To je něco jiného než si koupit předraženou stavebnici v obchodě a tu pak ještě dolaďovat a předělávat už novou stavebnici.

Toto je jiná káva. To se mi líbí.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Krásná práce, také by se mi něco takového líbilo :) A předražené stavebnice by měli zakázat prodávat :)
bflmpsvz
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Diky. Jde to pomalu. Zvlášť když si to staví kluci sami často mají jiné priority než se pustit do další stavby :-D

Máme kromě kabiny vytištěné i složené dvě převodovky a zadní nápravy. Jsou zatím pořád trochu potíže s přední nápravou ta, co je na té fotce v prvním příspěvku. Těžko se hýbe, jde ztuha. K tomu se ještě vrátím později.

Všechny boční panely a dveře se tisknou "na výšku" tak jak jsou v autě namontované. Z toho vyplývají i možnosti barevných variant - pruhů.

Obrázek

Já jsem auto, ne jen kvůli představám o budoucím barevném provedení, poskládal do CADu a tam jsme vytvořili pár variant. Podle nich pak tiskneme. Výsledky jste už viděli na fotkách předchozích. Tady jen ukázka z CADu:

Obrázek

Obrázek

Takhle to pak vypadá na tiskárně... to jsou boční posuvné dveře:

Obrázek



Jedna i druhá kasle je složená - sešroubované přední a zadní část. I když tam spousta věcí ještě chybí. Zatím tu je fotka jen té zelené:

Obrázek

Obrázek


A ještě jsme vyhrabali pár starších fotek, na kterých je pro porovnání Defender.

Obrázek

Obrázek
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Ta dodávka vypadá krutě. Kam se na to hrabe to TRX nebo co to stojí vedle.
Ta dodávka je SUPER.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Ano, to vedle je TRX.

Už jsme zase kousek dál. Nahraju fotky a přidám je sem .
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Kluci už poskládali ke kabině dveře. Ještě ne všechny, zatím vede červenomodré auto:

Obrázek

Zelené vede s interiérem. Ten je oproti modelu Landy velmi jednoduchý. Má ale propracovanější volant, a bude mít i "budíky". Na fotce ještě nejsou, je tam jen narafičená odstávající krycí deska :

Obrázek

Palubní deska má dokonce "funkční" průduchy na ofuk okna...
Ty otvory před řidičem vedou až do "motorového prostoru". Stačilo by přidat nějaký ventilátorek a může se kabina i vytápět:

Obrázek
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Bohouš
Nově příchozí
Příspěvky: 70
Registrován: 13.11.2018 18:26
Bydliště: Skřivany (Nový Bydžov)

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Disky.
Ty mi dělaly těžkou hlavu. Stejně, jako u předchozího modelu, je jejich tvar uzpůsoben snadnému 3D tisku. Což ale znamená šikmé dosedací plochy pro patku pneumatiky.
Chtěl jsem použít postup vyzkoušený u Landyho. viewtopic.php?p=378859#p378859
Tedy včetně rozpěrného kroužku a vytvořit tak bedlock disky.
Tomu ale bránila kruhová obruč prostředního díku. Takže jsem se rozhodl je celé přemodelovat. Druhý důvod pro přemodelování bylo, že u původního disku byl problém s vůlemi mezi dvěma díly tvořící paprsky ( zasouvají se do sebe ). Dostal jsem je do sebe až po velkém zabrušování a násilím. Pak už to bylo nerozebiratelné...

Jejich disky, jsou kvůli designu, seskládány ze tří částí. Tohle jsou už upravené moje. Dosedací plochu pro patku jsem udělal kolmou, podepřenou při tisku prstencem z trojúhelníků. Ty se pak odřežou nožem :

Obrázek

Tady je zkušební výtisk originálu:

Obrázek


Obruč mimo jiné způsobovala i to, že pneu vypadalo jako přehuštěné. Na obr. v pravo je origo disk, v levo je můj bez obruče:

Obrázek

Pneumatiky jsme pořídili tyhle Positrony:
https://www.peckamodel.cz/pro825603-pro ... gy-zadni-2

Původně jsme chtěli pneu Hoosier, vypadají skvěle, ale byly už tenkrát beznadějně vyprodané i u výrobce.
https://www.peckamodel.cz/pro827403-pro ... al-zadni-2


A takhle to vypadá s nasazenou pneumatikou:

Obrázek

Obrázek


Pěnová vložka má uzavřenou strukturu. Je tím pádem docela pevná. Pneu na disku drží dost dobře, tak jsem zatím od rozpěrného kroužku, jako u bedlocku, upustil.
3D Sets Landy 4x4
TRX-4 Land Rover Defender
Latrax Teton
CR12 Ford F-150
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Úžasná práce, obdivuju každého kdo se do takové práce pustí a dokončí. Také občas něco vytisknu, jen mám tiskárnu v ložnici, tak jsem omezen dobou tisku, tak něco takového bych tiskl několik let :) Nicméně, nejsem zastánce myšlenky vytisknout kompletně celé auto. Karoserii, interiér, případně podvozek to ano. Ale nápravy či převodovku? Proč? Jen abych dokázal, že to jde? Skutečný auto také přece nemá převody z plastu. No i když, v dnešní době snad i ano :) Já si prostě myslím, že aby byl takový krásný model plně funkční a spolehlivý měl by mít některé díly s odpovídajících materiálů. Ale, je to jen můj názor :) Přeji hodně úspěchů v další práci :)
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Max
Píšu hodně
Příspěvky: 1444
Registrován: 16.10.2011 0:00

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Skvělá stavba.
Hned bych jednu kabinku koupil.
No, snad příště, zatím budu sledovat stavbu.
Max_bojovník silnic.

CC-01- verze 8x8. :OK:
Wdčko
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 27.08.2023 18:29

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Ahoj, sice zde bylo přes prázdniny mrtvo, to ale neznamená, že se nestavělo. Červená (bráchy) i zelená (moje) dodávka jsou skoro hotové (zelené chybí zadní světla, stěrače, olej v tlumičích a výplně dveří) (černé chybí výplně dveří a stěrač). Obě už jezdí.

Foto z jízdy:

Obrázek

Obrázek
Cr 12 (F150 custom)
Max team zelená Chevy van
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Jsou skvělý. Já bych to rád viděl na jiných kolech s vyšším profilem gumy... Máš doma na ukázku nějaký obvyklý, že bys na to namontoval...?

Cos tam dal nakonec za motory?
Wdčko
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 27.08.2023 18:29

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Jo, ty kola jsou menší než by tomu slušelo. Ale podle tvůrců tam větší kola nejdou, nevejdou se do podběhu. Asi hlavně u přední nápravy. Tyhle mají průměr 85mm vejít by se měly max 90mm. Ale větší kola hodící se sem už jsou 110mm. Nebo možná 105mm. Ale jiné než tyhle nemám. Jedině terénní co má táta na defovi. Ale co, original má taky malý kola vůči své velikosti.

A ty motory
Červená: Qickrun Fusion 2300kV (Hobywing)
Zelená: stejnosměrný 35z (Robitronics)
Cr 12 (F150 custom)
Max team zelená Chevy van
Wdčko
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 27.08.2023 18:29

Re: 3D Sets dodávka Max Team

Do zelené plánuju dát taky stříďák ale s pořádnejma otáčkama, alespoň 4 000kV.

PS: Nakonec jsem zjistil že ideální bude tak
2 000 - 3 500kV víc určitě ne.
Cr 12 (F150 custom)
Max team zelená Chevy van

Zpět na „Onroad, Drift a Rally“