Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Carlos já Ti nevím čoveče... otázka je, za jak dlouho se to začne nevyplácet na shořelých servech. Už bych takové rádio asi nebral. Je to pro letadla a jak víme 90% dnešních letadel je zběsilej kus polystyrenu. Tam jsou výchylky fakt u prdele a nestane se Ti, že by servo tlačilo někam kam to nejde. Já to jednou z ryze výzkumných důvodů udělal a odběr serva se z nějakých Xset milířů najednou vyhoupnul na půldruhou ampéru. Cena je to sice lákavá... ale...
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

No já bych taky do takovéhle noneim soupravy taky nešel. Přece jenom alespoň Specktrum radio je určitě spolehlivější a má servis atd. A co se týká letadel tak tam bych s těma výchylkama co píše salvatore nesouhlasil a u vrtulníků už vůbec ne vím o čem mluvím ale to není na pořadu dne. Prostě já bych osobně před takovouhle soupravou určitě prchal.
Uživatelský avatar
carlos46
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2433
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Praha - Smíchov
Kontaktovat uživatele: WWW

Hmm, nevím ale nemyslím si, že by to byl vyloženě nějaký střep. Dle mého názoru je to souprava v takové té základní skupině jako jsou u nás například Zebra, Conrad, Ranger apod. Dle mě to bude makat v rámci možností.
Mirek-Langr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 27.04.2009 0:00
Bydliště: Pardubice

Prosím všechny co používají DX5 o radu.
Mám půjčenou DX5ku od kamaráda s tím, že mi jí třeba i levně prodá.
On ji používal na plachetnici. Já jsem si ji připojil na svého Hiluxe a vypadá to, že serva chodí správně. Jediné co mi nejde, je dost podstatný motor.
Mám regulátor Nosram Magnum a motor klasiku. Co mám či nemám kde zapojený špatně, když se motor neroztočí. Zkusil jsem snad už všechno. Díky za rady. Klidně i SZ.
puma1
Uživatel
Příspěvky: 229
Registrován: 02.03.2009 0:00
Bydliště: Hradec Králové

DX5 má jednu výhodu a naopak i nevýhodu ,že si musíš dát pozor na velikost výchylek. na levý straně nahoře máč přepínač HI-LOW což jsou malý a velký výchalky.1-máš asipřepojenona malý výchylky a tak se ti regl narozjede,až teprve když rozjedeš trimem. a nebo za2.vysílačka i v případě že máš velký výchylky tak je už s principu má malý. Ato je pek krok číslo 3 že si musíš znovu přeprogramovat regulátor k vysílačce pokud to umožňuje.
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Mirek-Langr: A na co připojuješ régl? Osobně a co vím tak snad všichni používají "ELE" tudíž výškovku. No a pak už trochu záleží na módu vysílače. Když je to (tady v Praze) rozšířenější jednička, tak máš výškovku "nahoru - dolu" na levém palci. Vždycky mi to celkem chodilo...

PUMA1: Mluvil jsem o polystyreňákách! Vím, že jsou letadla, kde je to otázka života a smrti (toho aera) O vrtulníkách nemluvě...
Mirek-Langr
Nově příchozí
Příspěvky: 12
Registrován: 27.04.2009 0:00
Bydliště: Pardubice

Tak jsem to vyřešil, či se top vyřešilo samo. Znova jsem spároval a nastavil vysílač s přijímačem a už to šlape. Tak zatím dobrý.
brynek
Nově příchozí
Příspěvky: 2
Registrován: 12.05.2009 0:00
Bydliště: Český Těšín

Zdravím všechny.
Mám dotaz ohledně vysílačky
Hi-tec optic duplex 2.4ghz. http://www.rcm-pelikan.cz/index.php?sec=product&id=36687
Bude používána k řízení F-350 high lift.
Momentálně je standartně vybaven a budu tam chtít naviják, světelnou rampu zapínanou na vysílačce a případně přední zadní světla spínaná najednou nejlíp taky na vysílačce.
No a chtěl bych vědět zda je tato vysílačka plně použitelná pro to co od ní očekávám, případně její o 3000 levnější sestra v 40mhz verzi ke které bych měl 3 sady krystalů jelikož mám doma 2 hitec volantovky.
Předem dík moc za odpovědi a přejí hezký den.
Uživatelský avatar
idinek
Častý přispěvatel
Příspěvky: 782
Registrován: 27.08.2009 0:00
Bydliště: Mnichovo Hradiště
Kontaktovat uživatele: WWW

Ahoj, chtěl bych koupit vysílačku http://www.mz-racing.net/p955-spm2010-d ... -4ghz-dsm/ , nebo http://www.mz-racing.net/p959-spm20200- ... -4ghz-dsm/ . Byl bych rád, pokud někdo vlastníte tyto typy vysílaček, zda byste mi napsali, jak jste s ní spokojeni, nebo jestli k ní máte nějaké výhrady. Dík.
SCX-10 s karoserií Defendra D-90
TT-01 rally Škoda Fabia
mail.: idinek@seznam.cz
http://idinek.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Dejvid6
Uživatel
Příspěvky: 377
Registrován: 23.01.2009 0:00
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele: WWW

proč jen spektrum?Vím že s nakejma byl problém,já bych raději šel do futaby :wink:
David Ptáčník
Jeep Cherokee - SCX10
Rajče
www.rcep.alptech.cz
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4839
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Mám DX3S se dvěma přijímačema a není problém.Jen je třeba dát pozor na rolovací tlačítko který se mačká více vlevo.Je lehčí, přehlednější určitě hezčí a krásně lehká.
paja4x4
Nově příchozí
Příspěvky: 15
Registrován: 06.07.2010 0:00
Bydliště: turnov

Zdravim chtěl bych se zeptat jestli někdo mate skušenosti stěmito vysílači.Jednu z nich bych si chtel pořídit.Díky.

AURORA OPTIMA 9

FUTABA Fx-20

Je to na rc offroad expedici a tatru sklapěč+hydraulicka ruka.
Uživatelský avatar
Deny1988
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 29.09.2011 0:00
Bydliště: Brno city

Chlapi, prosím vraťme se ještě k DX5.Byť jsem tento topic přečetl asi 3krát, nejsem si jistý, zda mám pro offroad ježdění (scx10) shánět Spectrum DX5 mode 1, nebo mode 2 :sad:

Chtěl bych plyn na levé straně, ale mám v tom hokej a nechci si pokazit radost. :roll:

Díky dobré duši za vysvětlení
Uživatelský avatar
Maximo
Píšu hodně
Příspěvky: 1291
Registrován: 19.03.2009 0:00
Bydliště: Ústí nad Orlicí

pokud nalevo, tak mod 1
Youtube
Kečup

___oooo
/ | [____],
I---L-OlllllllO-
()_)()_)-0-)_)

"dokud se to nekutálí, je to pod hranice možností"
Uživatelský avatar
Pedro
Píšu hodně
Příspěvky: 1099
Registrován: 11.01.2009 0:00
Bydliště: Praha - Žižkov
Kontaktovat uživatele: WWW

http://www.modelarina.cz/page.html?chapter=0&id=1

otázka je čemu říkáš plyn na levé straně. u letadel je plyn ta páčka, která se nevrací (zůstane tam kde ji necháš). u aut je plyn (většinou) na páčce která se vrací.
pokud chceš plyn na "vracecí" páčce a chceš ho mít vlevo tak potom by to měl být mode 1

edit: maximo byl rychlejší. A v nejhorším lze mody předělat :wink:
CC-01 Pajero - Dsys 56,Nowak 55T,TowerPro MG995
SCX-10 Forďák obytňák, Dsys 46, 35T, TowerPro MG996
2.4 Ghz

Zpět na „RC vybavení, elektronika, baterie“