Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Hezké,ale má to jednu chybu,je to paráda,že sem dáte vyfocené hotové auto,ale také by to chtělo fotky ze stavby,nafocený podvozek atd.,jako to dělají ostatní,aby si to mohl každý prohlédnout a případně získat inspiraci.Také stavím Liazku,je to sice speciál na trucktrial,ale snažím se nafocovat postup stavby i koncepci podvozku.Snad to nemáte jako výrobní tajemství????
Jinak musím pochválit,já jako zarytej nákláďákomil,velice chválím,je to pěkné.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

LIAZ 1/10

fotky ze stavby druhé kabiny by měli být.Mrak mě slíbil že fotky dodaj tak uvidíme.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
mrak03
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2034
Registrován: 07.02.2010 0:00
Bydliště: Louny

no k tý konstrukci ,pár fotek tu taky je ale kdyby sis to přečetl celý tak tady je napsaný z čeho to je postavený a vzhledem k tomu že z Axialu tak snad nemusím fotit všechny Axialácký díly včetně základní koncepce jen s tím rozdílem že je to rozměrově upravený a má to rovný rám,takže to je obyčejný.Mimo jiné já sem jinej a musím se odlišovat od ostatních tak nemůžu dělat všechno jako ostatní proto to je takhle
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Číst umím,není Axial jako Axial,ale škoda mluvit,každý máme jiný názor.Já jen,že to odsuzovala spousta lidí na Sokolčí.Kdyby sem každý poslal jen fotky hotového auta,tak se celé forum může klidně zrušit.Tohle je forum o radách,nápadech,detailech,plánech atd. a ne fotogalerie.Řekl jsem tu názor za ostatní,tak mě neukamenuj,myslím,že je to vše o debatě. :lol:
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

ano udělat tak jak má být,protože jedině tak je to správné!dovolte mi odejít :wink:
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

LIAZ 1/10

víte tady je problém v tom že petr neni kamarád z věcí jako počítač,stahování a ukládání fotek do počítače a následném vkládání na fórum.Proto tyhle věci řeší přeze mě,já přijedu nafotim a dam na fórum,ale je problem že on staví přes den kdy já se tam nedostanu a nemůžu fotit to co právě dělá.Pokusim se s nim dohodnout na tom že mu tam necham foťák a on by práci průběžně fotil a já si to pak večer stáhnu a hodim to sem.Je to jen o dohodě a snad mu to nebude vadit.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
mrak03
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2034
Registrován: 07.02.2010 0:00
Bydliště: Louny

kamenovat tě nebudu,já mám problém v tom že ,autíčka stavím v práci při práci a nenosím sebou foťák protože ho víc využívá má drahá polovička,nikdy nevím kdy budu mít čas neco udělat, nekamarádím s počítačem,a hlavně mě nenapadlo že někoho zajímá tak obyčejná konstrukce v základním konceptu kterou využívá velká většina z vás a má smysl dávat sem foto,větsina fotek co jsem vyfotil mobilem jsem poslal zprávou MMS Markovy a při tý ceně za kus je to masakr.Teď stavím trialovku ale problém je opět foto,pokusím se to nějak řešit přes Máru a pokud vás to zajímá můžem vyfotit detajly jaký chcete ale až budu mít něco rozebranýho. Myslel jsem si že vás bude víc zajímat budka než obyčejnej podvozek proto je tu málo fotek. Jen pro moji informaci co kolegové na sokolčí odsuzovaly?mě?
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4835
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Nikdo tě neodsuzoval,jen nás mrzí,že nedostáváme informace o stavbě a vychytávkách.Stavíš nádherný kusy a nejednoho zajímá kdejaký detail,ale hlavně postupy.Si nemysli že by to nebylo k užitku.Prostě máme rádi,když se někdo podělí.

Mě osobně zajímá tepelný tvarování PSHčka.
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

LIAZ 1/10

mam zde jeden obrázek šasí které mě petr poslal nedávno
Obrázek
je to sešroubované z U profilu,vepředu je tamijácká převodovka propojená z AX převodovkou.Vpředu zdvojené tlumiče kvůli hmotnosti.V zadní části je výklopné pouzdro na aku.Zavěšení na upraveném 3-linku.Kardany jsou myslim traxas.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
mrak03
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2034
Registrován: 07.02.2010 0:00
Bydliště: Louny

i o tom tepelnym tvarování sem psal,nevím jak líp to vysvětlit,můžem se domluvit a přijeďte pojezdit k nám a můžete to okouknout a z prahy to taky není tak daleko, stejně jezdíme okolo dílny a jak jsem psal afrika bus by měl bejt na model hobby ,Lukáš stavěl budku podle mojí takže ví jak a ani jedno auto není dodělaný
Memphis
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 12.04.2010 0:00

ja az to budu mit v cvajku tak bych dorazil Slaný je kousek zrovna ty dvojity tlumice me zajimaj taky je asi budu muset kvuli vaze pouzit fakt pekny!!
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Velice ti děkuji za vstřícnost a že jsme se celkem dohodli.Ono je právě háček v tom,že co se tobě zdá při stavbě jednoduché a automatické,tak u toho zase druhý třeba tápe.Není to o tom fotit každý detail,to si myslím je kravina,ale určité skupiny a potom třeba nafotit koncepci celého podvozku,či kabiny,to v pohodě stačí a z toho si snad každý už udělá celkový obrázek.

Jinak se ti omlouvám,jsem netušil,že to stavíš v práci při práci,kurňa,to se někdo má.Bylo mi divné,že jsi během celkem krátké doby vyprodukoval 2 stroje.Když mě stavba trvá zhruba 3/4 roku,jak u pvní Lízy,tak u druhé jsem započal v březnu a zdaleka nejsem u cíle.

Kolik ti to váží,že jsi musel v předu zdvojit tlumiče?Já jsem třeba řešil prodloužení zadního kardanu,protože mám rozvor 355mm a převodovka je ohledně vyvážení posunutá více do předu,tak jsem potřeboval do zadu dlouhý kardan,nakonec jsem ho sehnal z US.
Jen tak dál a přeji ať se daří při stavbě dalších strojů.Myslím,že diskusi ohledně fotografování můžem považovat za uzavřenou. Karel :lol:
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

LIAZ 1/10

jenom k té váze,má to kolem 7,5 kg
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Grizzly
Uživatel
Příspěvky: 449
Registrován: 24.12.2008 0:00
Bydliště: Praha 10 Vršovice

Re: LIAZ 1/10

mara126 píše:jenom k té váze,má to kolem 7,5 kg


Tak to potom jo,já se snažím váhu udržet okolo 5 kg.
Griessl Karel
Rc Trial = Mouchod, Liaz 111, Avia Future, Praga V3S
RC Crawler = Axial,Bully
RC exp. = Toyota-truggy a další ve stavbě
RC Dakar = Tatra Jamal
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

LIAZ 1/10

tady je problém ta převodovka ta je hodně těžká a taky ta plachta a ten ochranej rám.Co sem držel tu druhou lízu tak ta je o dost lehčí,zatim.
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126

Zpět na „Trucky, zemědělská technika a vícenápravové stroje“