Uživatelský avatar
Alindur
Uživatel
Příspěvky: 214
Registrován: 09.01.2011 0:00
Bydliště: Liberec

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

PIN je to co strkáš do poloosy aby ti drželo šestihran případně přímo kolo takže varianta B je správně
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Jen nezapomeň, že výstupní oska pro připojení kardanu má průměr 4mm.
bflmpsvz
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Bohužel vím. Už jsem objednal kardany 5 na 5 a jsou na cestě :(
Na druhou stranu SDI nabízí pěkné, ne moc drahé kardany, které jdou modifikovat, takže existuje řešení.
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

gaz46MAV píše:Bohužel vím. Už jsem objednal kardany 5 na 5 a jsou na cestě :(
Na druhou stranu SDI nabízí pěkné, ne moc drahé kardany, které jdou modifikovat, takže existuje řešení.

Můžeš je i vyvložkovat: http://www.mstechnology.cz/redukcni-vlozka-5-4mm-d188.htm
Jinak moc pěkná a zajímavá stavba :YOP:
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

aha, vložky - dobrý nápad. Díky
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Pánové, jaké by jste na ty nápravy dali šestihrany? Raději se zeptám než bych zase hodiny študoval od nuly...
Díky
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

A jeden detail z víkendu.
Obrázek

Obrázek
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Už jsou zase Vánoce, přišly kardany, motor a převodovka... Teď abych začal špekulovat o nějakém rámu. Uvažoval jsem o nějakých profilech z hliníku, šroubovaná konstrukce. Chěl bych optimálně být schopný složit ten rám uvnitř přes servisní otvory, tzn po odstranění všech odšroubovatelných dílů karoserie... Máte někdo nějaké doporučení?
Díky

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

V hornbachu nebo Bauhauzu jsem viděl pěkné eloxované hliníkové duté profily 8x8x1 mm. Jsou docela pevné a hlavně lehoučké, což asi potřebuješ. V místě šroubků bych dovnitř vlepil kostku poslepovanou z laminátových desek a pak do toho vyříznul závit. Nebo bych rám přímo poslepoval z laminátových pásků cca 8x1.5 mm do tvaru "L" a v místě šroubků slepil ty pásky tři na sebe, aby opět vzniklo místo pro závit. Nebo použít ty hliníkové profily a místo kostky z laminátu tam vlepit matice od MP-Jetu. http://www.mpjet.info/market/index.php? ... e&pID=1905
http://www.mpjet.info/market/index.php? ... ts_id=1905
Hliníkové profily jsou lehčí, ale zase se hůř spojují mezi sebou. Laminátové pásky jsou ideální pro složitější konstrukce. Klasické matičky bych vůbec nepoužíval ( nebo jen na opravdu dobře přístupných místech ... většinou matička spadne tam, kam nemá a pak ji vyklepávat a vysypávat z trupu je práce pro opravdu trpělivého člověka ).
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

S laminátem jsem nic nedělal - máš nějaký odkaz, kde bych si trošku proštudoval co a jak? Netuším jak si přesně představit laminátový pásek nebo jak a čím takové pásky lepit...
díky
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Mrkni sem.. http://cendab.rajce.idnes.cz/Hot_Rot_Cruiser_4x4/ použil sem jenom kus hliníku jako plato pro převodovku a dolní linky a zbytek byl PSH..tušim že 2mm...při vystužení přepážkama to bylo naprosto pevný a funkční...a lehký ... 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

odkaz nemám, ... jen letité zkušenosti. Kdysi jsem si pořídil stolní kotoučovou pilečku od Proxxonu a od té doby v podstatě vše uvnitř lodí dělám z těch nařezaných pásků - z laminátových desek, co se používají na výrobu tišťáků. Jsou k dispozici v tloušťkách od 0.2 do 3 mm a jako nejvhodnější se mi osvědčily tl. 0.75 až 1.5 mm. Z té desky ( zhruba formátu A3-A4 ) nařežu pásky šířky od 3 do cca 15 mm ( podle potřeby ) a z těch pásků pak lepím třeba kastlíky na baterky, držáky serv, motorů a dalších drobností ... prostě všechno, kde požaduju velkou pevnost a odolnost. Styčné plochy je třeba pořádně zdrsnit ( třeba i smirkem 80 ) a pak to klidně lepím vteřiňákem, popř. když na tom super záleží, tak epoxidem. Kastle z laminátu dělá třeba Mesany, tak se podívej na jeho fotky. Oproti PSH je to daleko tvdší, odolnější a hlavně to vyjde váhově lépe.
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

cendab píše:Mrkni sem.. http://cendab.rajce.idnes.cz/Hot_Rot_Cruiser_4x4/ použil sem jenom kus hliníku jako plato pro převodovku a dolní linky a zbytek byl PSH..tušim že 2mm...při vystužení přepážkama to bylo naprosto pevný a funkční...a lehký ... 8)

Takže samonosná karoserie :)
Tohle už mně taky napadlo, vzhledem k tomu, že mám ten spodek stejně z jednoho kusu PSH a místy je to sakra víc než 2mm, takže kdybych to taky poléčil nějakými dodatečnými výztuhami, tak by to mohlo klapnout... Nad tímhle ještě popřemýšlím...
Tohle nebude auto na nějaký truck trial, spíš tak na postavení do poličky a občasnou projížďku, takže extrémní zátěž nepředpokládám...
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Borik píše:odkaz nemám, ... jen letité zkušenosti. Kdysi jsem si pořídil stolní kotoučovou pilečku od Proxxonu a od té doby v podstatě vše uvnitř lodí dělám z těch nařezaných pásků - z laminátových desek, co se používají na výrobu tišťáků. Jsou k dispozici v tloušťkách od 0.2 do 3 mm a jako nejvhodnější se mi osvědčily tl. 0.75 až 1.5 mm. Z té desky ( zhruba formátu A3-A4 ) nařežu pásky šířky od 3 do cca 15 mm ( podle potřeby ) a z těch pásků pak lepím třeba kastlíky na baterky, držáky serv, motorů a dalších drobností ... prostě všechno, kde požaduju velkou pevnost a odolnost. Styčné plochy je třeba pořádně zdrsnit ( třeba i smirkem 80 ) a pak to klidně lepím vteřiňákem, popř. když na tom super záleží, tak epoxidem. Kastle z laminátu dělá třeba Mesany, tak se podívej na jeho fotky. Oproti PSH je to daleko tvdší, odolnější a hlavně to vyjde váhově lépe.


Zatím spíš plánuji váhu zvyšovat, protože to auto by mělo mít docela fest ponor :)
gaz46MAV
Uživatel
Příspěvky: 164
Registrován: 27.05.2014 8:59
Bydliště: Nový Jičín

Re: Gaz 46 MAV 1:10 RC model

Další blbina přilepená...
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zpět na „Scale projekty“