Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr modelu

no ty musis vediet ake mas kriteria. mohol by som tu kecat, ze to alebo ono je lepsie. treba vsak brat v uvahu jeden faktor, model je len taky uspesny v terene ako jeho sofer.
to, co model zvladne, je jedna vec, to, co ty vies ze zvladne a ktoru trasu vyberes a akym stylom a ake rozhodnutia urobis, to je to, co je podstatnejsie.
takmer vsetko co najdes na trhu dnes su dobre modely, lebo konkurencia je silna. Je to ako s autom, ked raz mas dobru skusenost s VW, tak aj dalsie auta budu od nich. je jedno, ci budu lepsie, ci horsie, ale budes ich chciet, lebo ti to kazdy opravi,a vies, co mas od toho cakat, atd
ide len o to, co s tym autom budes robit, ako ho udrziavat a dostupnost dielov. ak si novy, tak budes skusat, co ten model da, teda nieco polames alebo opotrebujes.
podla toho, co si najprv napisal, tak by som ako predajca ti predal TRX4. mozno ani expedicak nie je pre teba, co tak RR Bommer od Axialu alebo TwinHammer od vaterry? Wraith je zbytocne velky. moznosti je plno
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Re: Výběr modelu

Moc díky. Jsem prošel ještě pár recenzí, nějaká videa a řekl bych, že máš pravdu a TRX4 + 3s LiPo by měla být ideální kombinace. Jediné, co sem měl pocit bylo, že TRX4 je takový uzavřený systém, kde s tím do budoucna moc nevymyslím, když si budu chtít hrát, zatímco SCX10 II je platforma, kde se dá cokoliv nahradit, vyměnit a nabízí spoustu možností. Nebo platilo jen v době vydání a už je jinak?

A ještě jeden dotaz - zbývá na TRX4 nějaký volný kanál na vysílaččce, co by šel využít na naviják? Ten bych si určitě rád pořídil. Díky
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr modelu

uprimne, TRX4 a SCX2 su rovnako velke, cize ta ista platforma ( trochu iny koncept, ze co vyuzijes a kedy ) a urcite aj tie iste moznosti. Co sa tyka vysielacky, tak obe su funkciami rovnake. cize ak mas tam 3kanal, tak navyjak napojis na obe. preto vravim, ze je to uplne jedno co kupis, kazde ma +/- .
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr modelu

LukasHE píše:...sem dospel k zaveru, ze "expedicni" auto bude asi idealni. Jen moc nevim, jak s uzsim vyberem...
Tohle je zásadní otázka, expedice má blíž k maketovému ježdění a tyto modely nemají vhodné vlastnosti pro opravdu rychlou jízdu (těžiště, diferenciály atd.), psům na louce neujedeš, naopak k procházkám přírodou je takové auto ideální společník. Rozvěď taky co znamená, že se budeš v modelu hrabat. Pokud zvažuješ "plastové" modely s 1,9" koly (Axial SCX2, Vaterra Ascender, Traxxas TRX-4), náhradní díly, tuning a doplňky jsou na trhu, Axial v tom možná mírně vede, protože je na trhu nejdéle. Snad jen HPI Venture teprve na trh přichází...

pera2008 píše:...mozno ani expedicak nie je pre teba, co tak RR Bommer od Axialu alebo TwinHammer od vaterry? Wraith je zbytocne velky...
Bomber a Wraith jsou stejně velké modely...

pera2008 píše:...Co sa tyka vysielacky, tak obe su funkciami rovnake. cize ak mas tam 3kanal, tak navyjak napojis na obe. preto vravim, ze je to uplne jedno co kupis, kazde ma +/- .
TRX má v RTR určitě víc kanálů, protože ovládá i převodovku a 2 diferenciály, takže min. 5 kanálů... ideální je stejně pořídit kit a vlastní vysílačku.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Re: Výběr modelu

virtual: Psi už neřeším. Ti si užívají důchod a Traxxase Monster Mutta mam stále doma a jezdí. Jinak ta otázka jestli expedice je vážně zásadní. Ale z těch kategorií, co sem koukal mi přišla nejvhodnější. Ale rád si nechám poradit. Priority jsou, aby zvládalo řekněme těžší terén (videa s SCX10 II jsou uplně ok), dalo se s tím jezdit v klidném tempu delší dobu (tzn. určitě ne buggy, co vytáhne baterku za pár minut), bylo dobře ovladatelné i v nižších rychlostech během průjezdů terénem a rychlostně, když to zvládne "běh", tak uplně ok (4mph, co sem viděl někde u crawleru už by mě asi při přejezdech nebavilo). Plus určitě výhoda, když bude reálné auto, ale neni nezbytně nutné. A chtěl bych na to přidělat naviják, protože si mi to líbí (vim fakt blbý požadavek) :-D Jinak na nějaké blbnutí a skákání si nechám Monster Mutta a bude to ok.
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr modelu

Rozhodnutí je na tobě, ale myslím, že se díváš "správným směrem". Skupina modelů Axial SCX2, Vaterra Ascender, Traxxas TRX-4, příp. HPI Venture by ti měly posloužit dobře. Je na zvážení, jestli hotovou RTR sadu, nebo kit viz co jsem psal na minulé stránce. Prohlédni si nějaká vlákna se stavbami v příslušných sekcích, a vem co se ti bude líbit nejvíc. Sám bych asi volil kit od Axialu (SCXII) a postupně ladil doplňky jako interiér, naviják, nebo třeba hardbody, to ale neznamená, že to musí vyhovovat tobě.
BTW Naviják je parádní doplněk a k takovému autu patří, s trochou práce by měl jít přidělat víceméně ke všem modelům.

Obecně platí, že lepší (i když delší a náročnější) je pořídit kit a zbytek vlastní výběr. Typicky získáš za obdobnou cenu lepší elektroniku a tuningové díly, které bys časem stejně vylepšoval.
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Výběr modelu

Videa s TRX jsou stejně OK. Dokonce je spousta videí kde srovnávají TRX a SCXII, a i jiné podvozky. A jednou ten kopeček zvládne líp jeden model a jindy druhej, či třetí, SCX II jsem měl a TRX mám teď, za mne jsou oba 100% srovnatelné, tuning je dnes už také plně srovnatelný, všichni výrobci pochopili a dělají vše pro vše. S oběma auty (a asi i s jinými) můžeš blbnout velkou rychlostí a jezdit scale pomalu a vybírat trasu. Opět za mne, u TRX si vychutnávám okamžiky, kdy expedici jedu s otevřenými dify a teprve v okamžiku kdy vidím jak jedno kolo proklouzne, zapnu přední a až už to opravdu nejde, potom i zadní. A s mosazným závažím ve předu vyjíždím v klidu a pomalu i velmi strmé svahy. Ale rozhodnutí je na každém, jen není pravdou, že jeden podvozek je výrazně lepší než jiný. ;-)
bflmpsvz
LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Re: Výběr modelu

Diky. Jinak ten kit by me lakal, i kdyz je to na delsi dobu. U scx10 II koukam, ze jsou v kitu nejake lepsi dily a asi by davalo smysl, i kdyz by to bylo ma dyl. Ale neni kam spechat. Ale da se sehnat TRX jako kit? Nejake zminky sem Googlem nasel, ale nikde ho nevidim na prodej.
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr modelu

zatial KIT verzie su len SCX a Vattera. Vacsimnou v KITe su lepsie diely, Vattera to dava uz aj do RTR
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
vincent
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 25.09.2012 12:51
Bydliště: havlíčkův brod

Re: Výběr modelu

já mám taky TRX, je to sice moje první rc tak nemohu posuzovat, ale mám za sebou první expedici a dost mě překvapilo co to auto v absolutní seriovce dokáže vyjet. je potřeba ho jen dovážit a bohužel opravdu vyměnit servo na zatáčení. no a co se dětí týče, tak sním zvládne jezdit i moje 5letá dcera. jediný co nezvládá je zpátečka protože má malé ruce, ale co nezvládne jedna dokáže druhá ruka.
socanek
Uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: 02.06.2017 18:07
Bydliště: Mohelnice CZ/Pertuis FR

Re: Výběr modelu

Musim priznat, ze moc zkusenosti nemam, ale kdyz jsem videl TRX, tak jsem si hned pomyslel, ze to je naprosta bomba. Ale tak uz jsem mel neco jineho, takze smula. V kazdem pripade me na nem nadchly ty moznosti ktere model primo obsahuje (zamykani diferencialu apod).

Vincente, taky sunda ruku z volantu a pekne zahakne palec za plyn, aby mohla couvat? :)
Stříbrňák: Tamiya TT-01 Porsche 911
Buggyna: Tamiya Blitzer Beetle
Zrzka z Provence: MST C(M)FX LC40
Nechtěný Defík TRX-4
vincent
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 25.09.2012 12:51
Bydliště: havlíčkův brod

Re: Výběr modelu

přesně tak
LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Re: Výběr modelu

Tak v tom zaměření už mam asi jasno a teď teda ještě vybrat model. Co mě určitě zaujalo u toho TRX je ta převodovka a možnost jet o něco rychleji, ale koukám, že je možné dokoupit i převodovku k SCX10 II, když bych se pustil do kitu, jako že projekt přes zimu. Jen jsem nikde nenašel, jak náročné jsou tyhle přestavby. Něco, co zvládne člověk s návodem a běžnou sadou nářadí, nebo už je potřeba domácí dílna a "zkušenost s obráběním kovů" (nebrat doslova)?
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr modelu

Rychlost a ovladatelnost můžeš ladit i bez převodovky, kombinací motor-pastorek-baterka. Pokud myslíš instalaci převodovky, tak stačí návod, nářadí, vazelína...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
LukasHE
Nově příchozí
Příspěvky: 29
Registrován: 15.01.2018 13:47

Re: Výběr modelu

No tak to nakonec vidim n TRX4 - Defender by stejne cil a tak to snad bude ok zaklad auta bude kvalitni, at to vydrzi.

Jinak baterie staci na tohle pouziti klasicka? Nebo radsi hardcase? Koukam, ze ty Hardcase nejsou v CR obvykly a na prvni baterku se mi nechce cekat az dorazi z HK nebo BG.

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“