Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Tak jsem minimálně pokročil z reprákem. Tedy já moc ne. Pouze jsem to rozebral a když jsem viděl tu velikost spojů na napájení, tak jsem to nechal napájet u nás ve fabrice. Já vím, že bych zalil cínem třeba dva kontakty :roll: Teď jsou spoje zkontrolovány i rentgenem a ještě čekám na ten převaděč napětí :lol: Ale jak to vidím rozebrané, tak se mi moc líbí ten repráček. Jenže bez hrubého násilí nejde vyndat, tak jsem ho zatím nechal na místě, než se rozhodnu co z toho vlastně vytvořím, nebo nechám tak jak je.

Napadlo mě objednat ještě jeden a za sedačkami udělat z PSH kapličky na 2 repráčky :lol: Líbí se mi ten plošnák i akumulátorek, že půjdou dobře zatěsnit a oba díly jsou maličké a dobře umístitelné. Nemuselo by to být zesélené tak nahlas a díky vysoké hlasitosti by to tolik nechrchlalo.

Tím se chci zeptat zdatnějších elektrikářů, zda bude mít rozdvojení kabelů z plošňáku na 2 repráky nějaký vliv. Utáhne to plošňák, či se sníží hlasitost na polovic, nebo tak něco?

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Woyta
Píšu hodně
Příspěvky: 1062
Registrován: 06.11.2013 21:28
Bydliště: Hořice

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Paralelne: Muzes spalit obvod, pokud nepocita s takovou zatezi.
Seriove: Nizka hlasitost.

Varianta 2: Koupit BT reciever + 1w zesilovac + nejake repro. A mas to i stereo.

http://www.ebay.com/itm/3-5mm-USB-Wirel ... SwYlJW4Q~D
(je to i celkem prima vec do 1:1 auta)

http://www.ebay.com/itm/PAM8403-5V-Powe ... SwUV9Wnzv3

A repro treba z mrtveho nodebooku ci mobilnich telefonu.
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

joo...supvolfery...konečně je tohle téma kompletní :-D
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Desťák
Uživatel
Příspěvky: 280
Registrován: 01.03.2015 10:32

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Supvolfery......Hustý.....
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

19-ti lety učeň na zedníka. :-D :-D
To má alkajda po práci, to ty baráky budou padat samy, když si tam někdo pustí 4x20 voltů aparát v garáži
A ty malý repráky ve předu, co vůbec nebasuji - ty vo.e Miro, kde jsi to vyhrabal, to je PECKA!!!!!!
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Hustý Míro. Co ty kde nevyhrabeš. Nechám tedy ten jeden.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Včera se nás sešlo na dráze hodně a hodně se udělalo. Těším se už na květnový závod. Bude spousty nového terénu.

[youtube]eivnztYGpNw[/youtube]

Když jsme určitou část dráhy udělali, tak proběhl Trialek. Extra se mi nedařilo. Sotva jsem byl ve 2 brance začlo něco křupat a kolo stálo. Řekl jsem si že je to asi povolený červík na poloose. Ale pokud se nekously gumy mezi kameny apd., tak cvakání nebylo a odjel jsem to. Tedy v druhém kole mě ještě došla baterka a tak jsem si nahrabal pár bodů za couvání, když vypl régl :lol: Dnes jsem se pustil poloosy, že to přetáhnu a pohoda. Vyndám jí a zkouším, ale ta drží jak přivařená. Tak jsem začal rozebírat dál, až to dopadlo nakonec takto :lol:

Obrázek

Takže to občasné cvakání byly zmydlené zuby v nápravě

Obrázek

Takže jsem porovnal staré ozubení a vyměnil za kolo které má zmydlené zuby na opačnou stranu. Je v lepším stavu, než toto, ale stejně objednám nové. Kouknul jsem ke mě do obsahu, kdy jsem měnil naposled a zjistil, jak ten čas letí. Už tam jsou 2 roky. Předtím byla výměna po 2.7 letech a to byla Tacoma ještě hubená holka :lol:

Obrázek

Koukám, že se mi dělá šnekový pastorek :-D

Obrázek

No a do toho jsem zjistil, že kardan jde sotva vysunout, takže jsem oba také rozebral, vyčistil a promazal. Poprvé jsem se odhodlal pro úplné rozebrání a tak se o to podělím s Vámi. Dřív se mi do toho nechtělo, kvůli demontáži kloubku. Nechtěl jsem zbytečně povolovat, když drží pevně. Slick to má fakt pěkně dělané. Byli pěkně zaneřáděné, ale přiznám se, že jsem jim dlouho nedal pořádnou péči a poslední dobou bylo dost vody a bláta. Nicméně po vyčištění jsem byl mile překvapen, jak je vše dělané fakt na setinky a vše je krásně bytelné bez známek opotřebování. Fakt pěkný výrobek. Složil a kardany jsou zas jak nové. Mě už se to drobet stálo venku, že se jako moc často zvedá v křížení jedno přední kolo. Jsem rád, že dnes proběhla taková komplexní údržba.

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

PitaW píše:Hustý Míro. Co ty kde nevyhrabeš. Nechám tedy ten jeden.


No tak dvema to asi jeste nepokazis, aspon by to lip hralo, jak pises, na min a bez chrceni..



Kdyz me to prislo jako nejvhodnejsi reakce :mrgreen: nejlepsi je, ze je to fakt autenticky. Ja to znam nekdy kolem doby vzniku, to jsem byl na stredni a internet mel asi desetinu obsahu co ma dnes, nebylo to plny fejku jako ted. V tom je nejvetsi sila tehle slohovky, ted kdyz zadas do guglu slovo "supvolfer" tak je to v obrazcich prvni vysledek. To ma takovou hloubku, ze kdyz si to prectes, tak te to nadosmrti ovlivni a subwooferu uz nikdy nikdy jinak nereknes, nez supvolfer :-D :-D tim se trochu omlouvam vsem zucastnenym, pac se mi obcas stava, ze to rikam treba v krame nebo pred nezainteresovanejma lidma a ty pohledy jasne prozrazuji, co si mysli.. :-D
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Supvolfer JBL

Už jsem dlouho nic nepřihodil. Ono se taky nic moc nedělo. Tacoma si dala tuhle 1. závod na Moravě, kde jsem měl skoro v každé sekci boudu s dotekem ruky, takže se dle toho projevil i výsledek, kde osádka Tacomy skončila z 31 soutěžících na 26 místě :roll: Bylo znát, že se řidič večer před tím náramně bavil a druhý den kanec ještě přikrmoval a pak obracel Tacomu na střechu a bok :lol: Ale tam se nejelo tolik soutěžit, jako se pořádně pobavit a navštívit ty kluky moravský s kterými byla fakt sranda a moc jsem si to užil. Výborná parta s výborným zázemím :hura:

Obrázek

O týden déle Tacoma napravila reputaci ve Starém Plzenci kde z 19. posádek skončila na 2. místě :wink: Sedl hodně terén a jako velký úspěch bylo projetí 4 sekcí ze 6. za 0 trestných bodů. :YOP: Na ten závod se Fisher také vyspal a jel střízlivý. Tedy skoro. 3 pivka si během jízdy dal :lol:

Obrázek

Ale bez muziky to prý není stále ono a posádka jí prý moc chce, tak jsem na tom tento týden máknul a zítra ještě dodělám. V místní elektro fabrice mě udělali ten převaděč napětí, aby se mohl reprák napájet rovnou přes baterku. To je ten bazmek mezi žlutofialovými kabely.

Obrázek

Ovládací panel s baterkou jsem zaizoloval proti vodě a nalepil na sebe jako hamburger, včetně plastu vypínače, který jde k mikrospínači, aby se to lépe zapínalo.

Obrázek

Nalepil jsem ho pod nádrž.

Obrázek

Zapínat a vypínat to budustlačením 2mm šroubku vsazeného do hrdla nádrže. Nic lepšího mě nenapadlo.

Obrázek

Mezitím jsem tvořil z PSH. Rozhodl jsem se udělat takový stojanový jakoby suvolfer, tak nějak vhodný tvaru interiéru.

Obrázek

Obrázek

Vše šlo do barvy a mě to nedalo, tak jsem nabarvil i rámeček reproduktoru. Hranky nejsou úplně ostré. Když to teď píšu a koukám na to, tak nebýt líný, tak jsem měl kružítkem nanést kruh na maskovací pásku, vystříhnout a nechat kousek větší okraje. Pak by to byl pěkný pravidelný okraj. Ale co, ono tam zas tolik přes okénka vidět není a jsou vidět spíše boky.

Obrázek

Obrázek

A takto bude výsledek, až zaschne lepidlo. Zítra musím ještě dopájet konektory. Kabely už mám všechny natažené a samo, že to půjde přes centrální nápájecí bekontaktní konektor. Vše bude vyndavací, jak samotný interiér, tak když bude třeba oddělit klec od kabiny.

Obrázek

Obrázek

Teď už si snad nebudou stěžovat, že tam měli jen imitace repráků. Mají audiosoustavu jak hovado :-D

Obrázek

PS: V sobotu je závod a Tacoma má rozloženou klec od boudy, nemá spodek nádrže a v neděli odešlo servo. Zbývá ještě dost letování k muzice. Dnes jsem si tak říkal, že vůbec nestíhám, auto nezátáčí, ale hlavně že bude reprák :-D No snad to vše stihnu. V pátek mažu kolem oběda na dráhu, tak to musím do té doby dát.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

:FINE: repraky hyr draty hyr. Uz to vypada dobre. Kde je druhej??


Ja mam auto v krabici jeste z Velesina :-D
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Druhý bluetooth reprák hýr :-D :-D :-D Dnes jsem dokončil reprák v Tacomě, tak zde vidíte jeden přenosný a druhý pojízdný :-D Přenosný byl pořízen nedávno kvůli dráze. Teď nám tam hraje furt a vozím ho i na akce. Tuhle doplňoval kulisu v Plzenci. Je k tomu i mikrofon a přípojka na kytaru. Vše můžeš mixovat, takže karaoke po večerech no probléma :lol: A taky na vyhlíšení a závěr závodů. Na Vodníku jsem mluvil k 60 lidem a už to bylo obtížné. Na tohle je to super.

Obrázek

Konečně se dílo podařilo a dokonce to i funguje :HOPS: Kabely zse všude, ale po smontování klece do sebe není vidět ani jeden.

Obrázek

Z každého dílu celku karoserie vedou ocásky z 0,5mm dutinkovými konektory.

Obrázek

Na reprák v interiéru přibylo pár skateboardových samolepek a jedné metalové :wink:

Obrázek

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Milan3528
Píšu hodně
Příspěvky: 1063
Registrován: 05.05.2015 18:54
Bydliště: Cvrčovice-Pohořelice

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Jak říkají slováci : Jsi šalený.
Paráda chlape!!! :tleskam:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Už jsem hróóózně dlouho nic nepřihodil. Tak se velice omlouvám a něco už napíšu a navážu od data posledního příspěvku. Od nasazení repráku proběhl 4. ročník narozeninového závodu kde Tacoma hodně zabojovala a ze 26. jezdců se umístila se stejným součtem bodů s Romčou, kde proběhl rozstřel v jedné sekci a výsledek byl 2. místo, takže velká spokojenost. Hráli při rozstřelu hodně nervy a měl jsem v té sekci víc bodů, než při samotném závodě :oops:

O 14 dní déle byla expedice Kleť 3, kde po technické stránce proběhlo vše v pořádku, až na zlomené ozubení v mikroservu na zatáčení volantu. Včera jsem vyměnil ozubení ze starého. Zajímavé že doma vše fungovalo a dnes se mě hádalo ze servem na kola, kdy kola po zapnutí začli sami zatáčet sem a tam. Tak jsem mikroservo odpojil a kola šli v poho, což mi hlava nebere, protože je to zapojené stále stejně jako dřív :roll:

Kakič z Vimperka vyrobil na 3D tiskárně před Vodníkem 17 pouličních lamp, což je velmi parádní doplněk na noční ježdění. Testovali jsme je pár týdnů zpět v sobotu večer při napíchaných 3.sekcí a tak nás to bavilo, že jsme vydrželi od 22 Hod. do 1:30 rána :lol: Všechny fotky z testu ZDE

Obrázek

Čtrnáct dní zpět proběhl 2.ročník Projektu Vodník, kdy jsem dostal do našeho místního kroužku od Happymana nádhernou průjezdovou bránu s měnícími štítky na vrchu brány. Je fakt super a moc mu tímto děkuji. Tacoma se na Vodníku setkala s technickými problémy. Myslel jsem si blbec, že odešli v přední nápravě ozubení a Tommyprodej mě půjčil jiné a sem tam problém přetrvával a občas přední náprava vytvářela takový samosvor. Nakonec jsem zjistil při nočním ježdění, že to celou dobu dělal povolený kardan na hřídeli a já blbec zbytečně půlil nápravu na místě :oops: Všechny fotky z Vodníku ZDE

Obrázek

Už před Vodníkem jsem dostal hroznou chuť na koupačku s Tacomou, protože letos jsem vodě moc nedal, jenže jsem to nechtěl pokoušet před akcí, tak jsem šel až dnes. Po dlouhé době nasadil 20z pastorek, aby to v té vodě mělo nějaké grády. Hustý je, jaká ta voda dokáže vytvořit odpor a při jízdě proti proudu se furt protáčela spojka, až jsem jí utáhl o několik závitů víc než obvykle. Klucí já si ale tak krásně zařádil, že ani nevím jakou fotku sem dát, ať jich není tolik. Všechny fotky ZDE

Jak ta voda pěkně zvětšuje :lol:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Natočil jsem nějaké video, tak to ještě zpracuji a během zítřka dám, ať se na to můžete podívat. Příští týden dorazí jeden balíček. Nebudu zatím prozrazovat, tak přibude po dlouhé době nějaká ta montáž. Zatím se mějte všichni moc hezky a Offroadu zdar :CIAO:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: SCX10 Honcho z Vimperka - interaktivní obsah str.1

Moc pěkné fotky Píta :tleskam:

Zpět na „SCX10“