Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Díky, ale fotky nepotřebuju :wink: Jednak jich mám dost, ale hlavně mám i tovární rozkresy (500 stran) a denně se stavuju u Tomáše abych to zkontroloval a oměřil :mrgreen:

Problém je v tom, že díky funkčnosti podvozku musím vycházet z jeho rozměrů. Navíc ještě musím dodělat zapojení veškeré elektroniky, kterou potřebuju dostat pod kapotu. Teď to problém ještě nebude, ale časem přibude naviják a světla, takže bude trochu víc elektroniky. Navíc přidám druhý akumulátor, právě na světla a naviják. Akumulátor bude pod podlahou kufru, kde je u s kutečného auta nádrž. Doufám že se tím i lépe model vyváží, protože teď je hodně na předek...
Uživatelský avatar
pocekajlo
Uživatel
Příspěvky: 331
Registrován: 03.09.2009 0:00
Bydliště: Josefův Důl
Kontaktovat uživatele: WWW

můj projekt otevřeného wranglera se s tvojí prací nedá srovnat, připadám si jak řezník proti očnímu chirurgovi, ale myslím že u těch zadních tlumičů bys moh zkusit něco podobného - já jsem na šasi uříznul ty "kozy" co jdou nad jeho rovinu a použil kratší tlumiče uchycené až za nápravu. Zůstala mi tak celá podlaha v kufru. (viz mé drzé zařazení do sekce scale projektů)
1/6 Dodge RAM
Defender 90 Mex I
Honda CR-V CC-01, komplet kov podvozek
Jeep Wrangler Unlimited 1/10 na TF kratky
Defender 110 Mex II - záchranář
1/6 Hummer H1 Traxxas Summit home made
Jeep JK Mex
Jeep JK 2D Mex Street
Uživatelský avatar
mara126
Píšu hodně
Příspěvky: 1887
Registrován: 01.01.2010 0:00
Bydliště: Louny

JK 1.9 open

já tam mam 75mm tlumiče a pohoda hlavně že nemam řezanej interiér
člen RC Truck trial klubu Praha
Mercedes Actros 8x8 RCTT
Mercedes Unimog RCTT
Foto Rajče:mara126
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Crash test :)

Je pěkný den a tak jsem si říkal: "dneska by to šlo"...

Řeč je o testu a seřízení podvozku a hlavně o "crash testu" :twisted: A tím myslím: "poslat to přes budku tolikrát, kolikrát to jen půjde"... Prostě jsem NUTNĚ potřeboval vědět, co vydrží ochranný rám a to ještě před tím, než karoserii dokončím. Abych mohl udělat případné úpravy...

Celé se to odehrálo tak, že jsem šel do Čimičáku a na skalách skoušel co se dá. A dá se teda sakra hodně... A model se mi převrátit nepodařilo. Dále došlo na sjezdy a výjezdy v místech, kde si někteří mladíci plní test odvahy na horských kolech (a lámou si tam žebra :) ). Zdaleka ne všichni to zkusí... A aby mne to nesvádělo model chytat, stál jsem až nahoře. Jenže ani tam se mi nepodařilo model převrátit...

A tak jsem to musel udělat natvrdo a úmyslně. Nahoře jsem to rozjel dolů a zabrzdil. A model podle očekávání letěl v saltech až dolů :OHNO: Rachot jako když je konec světa, no hrůza... A výsledek je zde:

Obrázek

Na podvozku není žádné poškození, jen je hnutý rám. Kapota se otevřela a plácala se volně, když autíčko metalo kozelce, tak jako u skutečného auta. Poškození neutrpěla žádné.

Obrázek

Kromě rámu jsem také ztratil dva šrouby z kol.

Obrázek

Takže klec srovnám, vyztužím a bude to.

No a komu se ještě nekousla pumpa, tak slibuju (teda hlavně autíčku), že takového zacházení se modelu dostalo naposledy ;-)
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

Ty zvíře :lol: ale dopad dobře, je vidět, že rám maká...docela mě překvapilo, že je hnutej a čelní sklo vydrželo...asi ten plast dobře pruží...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
aushaus
Píšu hodně
Příspěvky: 1156
Registrován: 16.06.2009 0:00
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele: WWW

Kdybych tě neznal, řekl bych že si magor že děláš takový věci, ale neudělám to protože bys mě zabil krabičkou od sirek, uříz hlavu listem trávy, přejel Jeepem a dodělal M16 :lol:
D90-Gray Td5 (MEX)-Construction in progress
YouTube channel
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Tak na to bych asi nemel srdce :lol:
Uživatelský avatar
DUsoft
Častý přispěvatel
Příspěvky: 942
Registrován: 29.08.2009 0:00
Bydliště: Chomutov

Koukám jako puk ... dobrý! Ani šoférce nespadlo ramínko ... škoda. :wink:
CC-01 oIIIIIIIo YJ
2.4G FlySky FS-GT3B, Quicrun Fusion Pro 2300KV, SRT DL3017 Digital, 1.55 Beadlock, 1.55 Rock Crusher X/T
https://dusoft.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

Tak jak pokračuješ?
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

No zatím nijak :evil:

Srovnal jsem ten rám a párkrát si zajezdil, ale pak dolehla časová tíseň... Ale teď přišly prázdniny a mám i trochu víc času (teda né že bych chodil do školy, ale tak se to nějak semlelo), tak se zase pustím do práce, už se nemůžu dočkat...
Uživatelský avatar
Adam62_cz
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2236
Registrován: 06.08.2009 0:00
Bydliště: Doma

taky se nemůžu dočkat! Proč myslíš že jsem ti sem napsal :-D
Adam - SPEED Energy Team
- 1:10 LR Defender 90 DCC 006 -scale
- 1:10 LR Defender 90 - Offroad
http://adam62cz.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Vzkříšení

Tak jsem po dlóóóuhý době vyvenčil JK na Drákulovi a jelikož jsem neplánovaně (a není v tom souvislost) zůstal od včera doma nemocnej, tak to vypadá že udělám zase nějaký malinký pokrok :P

Tohle je ukradený obrázek z netu, na kterém je docela dobře vidět, jak chci aby autíčko vypadalo a jaké má uspořádání uvnitř.

Obrázek

Nejjednodušší práce byla udělat zadní podběhy. Tvarově vycházejí z originálu, ale musel jsem je přizpůsobit podvozku a také jsem si to ulehčil, protože ve skutečnosti nemají ostré hrany, ale zaoblené...

Obrázek

Vespod uzavřu zadní část (před trubkou rámu) až později, až budu mít hotovou elektroinstalaci...

Obrázek

To samé platí i shora - zbylé díry se zakryjí až po osvětlení autíčka - a protože na světla se vůbec necítím, tak to možná ještě další rok bude trvat :lol:

Obrázek

Jako přední sedačky jsem zvolil "Rekára" coby držáky mobilu, které jednak vypadají skvěle, velikostně do tohoto JK padnou excelentně (protože není 1:10 ale větší) a řidičce se v nich dobře sedí... Jen jsem musel zakrýt zadní část opěradla a jsou to skvostné sedáky...

Obrázek

Trochu horší je to se zadními sedačkami. Ty vyřezané z rádoby-interiéru New Bright jsou rozměrově dobré, poměrně pěkně zpracované, ale mají zásadní vadu. Jsou vedle sebe tři a ne dvě :!: Kterého ožralého magora u New Bright tohle mohlo napadnout?!? No co, kašlu na to... Rozřezávat a předělávat to celé nebudu...

Obrázek
Uživatelský avatar
deekay
Píšu hodně
Příspěvky: 1674
Registrován: 27.12.2008 0:00
Kontaktovat uživatele: WWW

Harry: ja dorazil z Drakuly dom a 37,6 teplota :mrgreen: Asi tam lital nakej bacil. Nicmene ja do pracovniho procesu nastoupit musel, tak se nejak kuryruju po vecerech :roll:

Uz se tesim, az ten projektik bude hotovej. Myslim, ze to bude moc fajn.
No a co se sedacek tyka, tak to je jasne, kam se vejdou dva amici, tam se vejdou tri cinani :mrgreen:
F350 Highlift - Futaba 3PM-2.4
Defender D90 - Spektrum DX6
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

Jaaaaaaaaa bych chtel to JK 1:1,je paradní :wink:
Dneska si jedu v 5h pro HDJ80,4.5l benzin,automat v plne palbe:)))))
Uživatelský avatar
zila70
Píšu hodně
Příspěvky: 1928
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Teplice-Novosedlice
Kontaktovat uživatele: WWW

jo a jinak mam pro tebe ty kryty ARB

Zpět na „MEX by RCMODELEX“