Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

..... Kdyz ctu prispevek, tak machnu palcem, ono to rychle prejede a koukam na posledni kousek stranky. No a tady dole na me kouka obrazek typka, co vypada, ze takhle skoncila jeho nocni jizda. A von tam nevisi v deliriu :-D von tam privazuje kurtnu :-D
Dobry obrazek.
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Já bych teda na ATčkách nejel. Ty Falkeny nemaj vystuženou bočnici, ještě je mám na 10" ráfku, takže jsou na něm hezky nastrečovaný a je to spíš jen pro parádu. Už se mi to jednou vymstilo....jsem si liboval jak po těch kamenech krásně lezou i nepodhuštěný, že to je paráda....jeden blbej kámen špatně postavenej a už jsem v celkem svátečním oblečení ležel pod autem a dával hever, někde kdesi v lese :-D Bylo štěstí že jsem měl všechno s sebou...

Tak to máš vážně vykuchanou verzi, ale zas máš 4.2 ne? To je oproti té RD28T uplně jinde. Teď si budu trochu hrát s tlakem turba, a dávkou nafty aby to drobátko jelo, protože je to fakt chcíplý... a sere mě že na redukovanou trojku nevyhrabu třeba v můdu to co kamarád se stejnym autem a motorem na redukovanou 4....

Taky mám teď chut z toho ten svor vyndat a nechat přebrousit lamely aby to svořilo tak jak má. Kamarád z krkonoš jezdí samosvor vepředu i vzadu(na 37" mu uzávěrka nedrží, když musí někde trochu přidat.)A říkal že se to mnohdy vyrovná i pevným uzávěrkám, a při nějaké, jak ty říkáš metle se nestane že špéra povolí :-D nevím, se špérou jsem nikdy nejezdil, Ten svor je pro mě takovej blbuvzdornej, ale zase co já jezdim za terény žejo... :-D
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Jet na ATčkách a myslet si, že mám dostatečný gumy i na tvrdší terén je nerozum. Někteří si totiž myslí, že pneu All Terrain musí být dobrá všude, protože all přeci známená vše :-D ....ta je dobrá tak na silnici a ujetej sníh a možná nějaké písčité úseky. 10" ráfky na Y60 jsou fakt jen pro parádu :-) správně tam patří 8" s ET-20 až 35 dejme tomu. To je ideální pro Y60. Ty vogo na AT na šutrech je to docela odvaha ;-) Ta guma není stavěná na takovýhle namáhání, tam je prostě potřeba MT, ale ne žádný protektor. Prostě nová neprotektorovaná guma.
Jinak můj patrol je fakt hodně vykuchanej, ale aspoň se na něm nemá skoro co zesrat. 4.2ku mám s rotačním čerpadlem nooo....takovej správnej traktor a tahač :-) Ono to po silnici líp jak RD28T nejede, ale za to to má mnohem lepší spodek-větší síla ve spodních otáčkách. Má to i rychlejší diferáky (4,111) a hlavně co to má, tak to má bytelnější převodovku s vývodem na PTO naviják.
Bych Ti doporučil zpomalení redukčky-asi nejlepší co pro to auto můžeš udělat. Pak můžeš jezdit úseky hbitěji.
Nemá ten kamarád z Krkonoš přezdívku džony na offroadforu náhodou? :-)
V úsekách, kde je potřeba jet pomalu a je tam velký vykřížení náprav, tak že máš jedno kolo v luftě (vlastně ani nemusí být úplně v luftě, může jen "lízat" zem), tak tam to ten samosvor moc nedává, resp. takový úseky se jezdí hůř se samosvorem než se špérou. Auto se samosvorem na zadku je v terénu na tom jen a málo líp než auto s otevřenýma difama. Rozdíl je malej. Já jezdim 33" a obě špéry mi drží jak fík. No problemo se špérama. Rozhodně bych ale netvrdil, že se LSD vyrovná špéře ;-)

Tady na tom videu je taková demonstrace LSD vs špéra.

[youtube]-lydlwgiW6Y[/youtube]
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Právě že ta 4.2 je takovej traktor, rozvod kolama, ne nějakým řemínkem. A uplně jinej krouťák.

Asi to bude chtít zpomalit no. Každopádně už po nějakých gumách pokukuju no. Uvidím. Rozhodně nechci 35" to už bylo moc, a magnet na policajty obrovskej. Ty 33" na Y60 asi nejhezčí.

Jo to je on. Dost mi toho poradil když jsem mu prodával CreepyCrawlery :-D
Tak jasně že LSD nikdy nebude 100%

A A/T gumy jsou opravdu jen pro parádu a bílej nápis na boku gumy :-D jinak funkčnost žádná. Na sněhu jsou oproti zimním taky na nic. Byli jsme v Olešnici, mokrej sníh, pod ním bláto, a dobře podfouklý vyjely dost, bejt M/T tak je to vo něčem jinym, a A/T? si myslím že by si ani neškrtly.
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

A proto, že je to takovej traktor jednoduchej, nenáročnej, tak proto tu 4.2 mám rád :-) Krouťák to má jen mírně vyšší, 272 nm/2000 ot. s rotačkou myslím a 265 nm s řadovkou nebo tak nějak kolem těchto čísel se to motá, přesný čísla jsem už zapomněl. Zase je ten patrol 4.2D těžší a to znatelně a má rychlejší diferáky - přesně jako Y61 3.0litr, převod 4,111. Tátův patrol Y61 wagon s 2.8TD a mechanickým čerpadlem ze 60tky a na 35" mi to na dálnici nandal, když jsme "závodili"....Výhoda u 4.2 je, že se s tím dá jezdit na redukovaná jedna kolem 1200 ot., což ale u 2.8ky vyřešíš zpomalenou redukčkou a bude to si myslím taky dobrý, ne-li lepší. O tom by ti řekl něco Fňap z offroadfora. Ten s tím má zkušenosti.

Jinak, co se gum týče, koukni se na pneu Comforser CF3000 33x12.5 R15 tady: http://www.offroadpneu.sk/sk/katalog/offroad-pneu/cm-33x12-50r15-lt-cf3000-6pr/

Nejsou to žádný debilní protektory. Je to čistě čínský MTčko od firmy Comforser. Vypadají slušně a mohly by dobře brát, nejsou tolik vzorkově hustý jako byly Cooper STT Pro, který jsem prodal. Ta STT pro byla na silnici tichá a v terénu nevyhazovala-nečistila se dobře vůbec. Tyhle nový maj ty mezery větší a tak by mohly na silnici i trochu hučet, ale v terénu na tom budou dle mne lépe. Pneu, která nebude hučet na asfaltu, nebude řídká a nebude brát :-)

Na výše uvedených stránkách jsem je kupoval. Mám je nazutý na ALU kolech Dick Cepek DC 2 - black 15x8, tak uvidíme, jak to na nich bude jezdit.

35" má smysl na hodně zvedlýho Y60 patrola,kterej jezdí extrémy a kde by 33ka vypadala už spíš směšně. Ideál je opravdu 33" pro Y60. Pak je to jak koza na velkých kolech a velkým liftu a všechno na podvozku dostává mnohem víc na prdel a míň to vydrží, ztrácí to jízdní vlastnosti na silnici a my zase nejezdíme žádnej ultra extrém, kde bysme potřebovali gumy 35" a vejš.

Třeba ATčka od BF Goodrich nejsou vůbec špatný na ujetým sněhu, zase na MT je na ujetých sněhu velkáá legrace, protože to dooost klouže :-)))
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Tak myslím, že si dám s úpravami na chvíli pokoj :-)) Na patrolu je hromada věcí nových ;-) No a první postřeh ohledně nových MT - docela dost hučej na asfaltu...Maj velký mezery mezi figurama, takže snad by i mohly dobře brát ;-)

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Hm koukam kola z aliexpresu :-D

Ta spz je tam fakt trapna, ale pokuta za ztracenou je horsi... Za sklem atp, na to se nehraje?
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Kola z Aliexpressu??? To asi ne pane ;-) Tohle jsou originál Dick Cepek DC-2 15x8. Spztka je na dobrém a správném místě :-) Každopádně díky za názory:-)
tobi
Nově příchozí
Příspěvky: 93
Registrován: 20.10.2017 13:42

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

https://pl.aliexpress.com/item/4xAlumin ... autifyAB=3
Ale jsou z Ali :-D :-D a kde jsi pořídil tu skejlovou kočku co to pozoruje :CIAO:
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Největší problém byl udělat scale lešení a scale dům, scale kočka je z Aliexpressu :-D
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

My jsme nedávno větrali koně :-D

Obrázek

http://nivak.rajce.idnes.cz/Zima_2K18/
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Nivak: to tam máš pořád ty prořezávaný gumy z toho videa na YouTube? :-D takovej pokus o MT vzorek:-)
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Na nivě jsou pořád :-D Fungujou líp než před prořezáním. Akorát na silnici to není, zkoušel jsem jet asi necelejch 70 a jsou fest nevyvážený, ale hučej do asfaltu jak pravý MTčka :-D hlavně ty zadní. Ale kdy já jezdím po asfaltu žejo :-D
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
petajsb
Uživatel
Příspěvky: 140
Registrován: 26.02.2011 0:00
Bydliště: u Kutnej Hory

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Tak nivěnu máš čistě jen do terénu že jo, tam na nějakých vlastnostech na silnici bych řek že nesejde:-D taky jsme měli nivku bílou, ale hnilo to snad víc jak patrol :-D hele zkoušel jsem kolik niva dá a dostal jsem z ní tachometrových necelých 140 a byl to docela adrenalin to udržet na silnici:-D byla to 1.6ka.
Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: *** OFF ROAD 1:1 ***

Tak tak. Noo 140 uz musi byt vazne moc :-D jako hnije to jak dříví v lese no. Ale stejne to auto mám rád.
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...

Zpět na „FreeKec“