Uživatelský avatar
kokiN70
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 19.08.2012 0:00
Bydliště: Chvalšiny

Axial SCX10 Dingo Kit

Tak konečně sem se dočkal. Už patřím také mezi Vás. :FINE:

Pořídil sem si Axial SCX10 Dingo Kit. Dneska sem to konečně zprovoznil a už sem chvilku po bytě jezdil, jenže pak sem se pustil do navijáku od 3racingu a snažil sem se ho zprovoznit na 3kanál. Asi po 3 nefunkčním pokusu sem zabrouzdal na forum, kde sem se dozvěděl že po připojení navijáku by se měla opět spárovat RC souprava s přijímačem. A celej zapálenej do toho že to asi zprovozním sám sem si nevšiml že sem to do přijímače zapojil opačně. Nastala kouřová clona a bylo po přijímači. Tak asi tak skončili moje první chvilky s Dingem. :-( Přijímač sem hned objednal novej, tak díky svojí blbosti musím zase čekat než dorazí novej. Jenom se zeptam kdyby třeba někoho napadlo jak ten naviják udělat na 3 kanál (pokud to ovšem teda de) tak mi prosím dejte vědět. Forum sem projížděl ale rači se ještě zeptám. Mám RC soupravu FS-GT3B

Tady zatím jenom pár fotek ze stavby auta. Časem budou přibývat.
http://kokin70.rajce.idnes.cz/Axial-Dingo_kit/
1:1 Seat leon
1:10Axial SCX10 Dingo Kit časem bouda Tundry

http://kokin70.rajce.idnes.cz/Axial-Dingo_kit/
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

co si tam dal opacne? ja uz toho do primace neco opacne nastrkal ale vzdycky mi to jen nefungovalo...a to sem tam mel i navijak.... :lol:

Jinak gratuluju k autu... prijimac stoji novej par korun do flysky tak to tolik neboli...
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

Hlavně je totální kravina, že by si po přidání něčeho na další kanál měl znova párovat Rx-Tx. Každopádně je poměrně úspěch něco připojit do přijímače tak, aby si ho odprásknul. Můžeš to přiblížit.

Jinak rozchodit naviják na třetím kanále by snad mělo jít i s originálním SW. Nebo to máš přeprogramovaný? Pak je to naprosto na pohodu....
Uživatelský avatar
kokiN70
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 19.08.2012 0:00
Bydliště: Chvalšiny

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

stiifii: teda je to moje doměnka že sem do přijímače dal opačně kabel od baterky (+ sem dal na - a opačně) a tim sem to odkouřil. Jo naštěstí to není drahá záležitost. Hned sem obědnal novej, tak musim počkat.

salvatore: no nevim takle sem to našel tady na foru že připojoval naviják a pořád mu to blblo, až když to znova spároval tak mu to začlo fungovat. Uspěch to teda je no. Hold za blbost se platí. Přiblížit jak se mi to stalo sem napsal na hoře stiifii, tak snad to takle stačí.
Jinak naviják mam tendle s ovládacím tlačítkem http://os.3racing.hk/products.php?products_key=3686
Když sem to připojil podle plánku, že naviják ma svojí baterku tak to šlo ovládat pouze přes tlačítko co je u navijáku (plošnej spoj). Přes 3 kanál se mi to prostě nepovedlo zprovoznit. Nic to nedělalo. Tak nevim kde bude chyba asi teda ve mě kde jinde. :-p
Jo a ještě mam origo SW
1:1 Seat leon
1:10Axial SCX10 Dingo Kit časem bouda Tundry

http://kokin70.rajce.idnes.cz/Axial-Dingo_kit/
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

když jsem zapojoval naviják tak mi přes rádio šel (Dx3E) ale vždycky při zapnutí nebo vypnutí auta trochu sám od sebe navinul nebo odmotal,po spárování bylo po problému,takže po připojení čehokoliv novýho do přijímače doporučuju spárovat :-)
a flyskynu mám taky je i heklá ale programovat jí taky neumim :-D
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
kokiN70
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 19.08.2012 0:00
Bydliště: Chvalšiny

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

Takže ti to šlape přes radio v poho? Mužeš mi nějak podrobnějš popsat jak to máš všechno zapojený? Dík
1:1 Seat leon
1:10Axial SCX10 Dingo Kit časem bouda Tundry

http://kokin70.rajce.idnes.cz/Axial-Dingo_kit/
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

nic podrobnýho nepotřebuješ,mezi regl a baterku jsem zapojil + a - kablík do přijímače a spárovat :-)
akorát než to budeš štelovat tak si tlačítkem odmotej kus šňůry páč kdyby se ti něco posralo tak aby to nenamotávalo přes rolnu at nespálíš motorek :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
kokiN70
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 19.08.2012 0:00
Bydliště: Chvalšiny

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

Ok takže vlastně musim udělat ještě kabeli pro napájení navijáku abych tam nemusel mít druhou baterku. :OK:
1:1 Seat leon
1:10Axial SCX10 Dingo Kit časem bouda Tundry

http://kokin70.rajce.idnes.cz/Axial-Dingo_kit/
Uživatelský avatar
Wendis
Veterán fóra
Příspěvky: 3884
Registrován: 02.05.2011 0:00
Bydliště: Most

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

ale když se podíváš na ten návod co u toho je tak jsem to dělal přesně podle něj a pohoda :-)
SCX10 HZJ 75 pickup
TRX4
Yokomo DPM
Yokomo YD2
Axial Yeti Score
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

V životě se mi nestalo, abych po připojení něčeho do přijímače znova pároval rádio. U originálního SW nevím jestli a jak to půjde. Je tam vlastně na rukojeti trim třetího kanálu - ale jak to tam přesně je, jestli tím jde ovládat lineárně s nastavitelným krokem nevím - moc bych na to nesázel. U přeprogramovaný verze je to naprosto v pohodě a každý soudruh si jistě vybere.
Uživatelský avatar
wranglik
Častý přispěvatel
Příspěvky: 573
Registrován: 26.09.2009 0:00
Bydliště: Dvůr Králové n/L karolíny Světlé 2136

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

Hele jenom dotaz kdž si zapojil naviják do přijímače jak píšeš a měl si ho zvlášt na jinou baterku tak si i auto mel zaply ?? Ja jenom ze ten prijimac mozna nemusel vydrzet dvě napájení zdvou baterek to se ti taky mohlo stát že sis to neuvědomil a obě věci jak regl na motor v autě tak ovladaci regulator navijaku ti do prijimace pustili napajeni přijímače a ten to nevydržel a proto schorel.....Takže to je muj názor takže pozor nato!!!
Expedicní auta:
Tatra 815-4 Vojenská na tatra nápravách od Oty..
Defender 100 na Deekey sashi..
Defender 6X6 Foley 150 Právě ve vývoji- cca 3 tydny do konce.
Defender 110 Double cab crew ve vývoji-mesic a pul do konce

Něco pro zábavu:
Buggy Reely
Uživatelský avatar
kokiN70
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 19.08.2012 0:00
Bydliště: Chvalšiny

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

To je taky možnost, ale stalo se mi to asi až na třetí pokus. No nic no už se stalo. Příště musím dát bacha.
1:1 Seat leon
1:10Axial SCX10 Dingo Kit časem bouda Tundry

http://kokin70.rajce.idnes.cz/Axial-Dingo_kit/
Uživatelský avatar
salvatore
Veterán fóra
Příspěvky: 3082
Registrován: 21.11.2008 0:00
Bydliště: Praha

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

Wrangliku jseš si jist, že réglik od navijáku disponuje funkcí BEC? Já to nevím, ptám se zcela vážně, ale vlastně mám do přijímače připojený oba "regulátory" taky a nic to nedělá.
Uživatelský avatar
kokiN70
Nově příchozí
Příspěvky: 46
Registrován: 19.08.2012 0:00
Bydliště: Chvalšiny

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

Tak mam teť tak trochu skaženou náladu :SHIT: , protože sem se dočetl že mi naviják přes 3 kanál asi nepude protože je jenom ON\OFF. Hmm co stim? Asi to budu muset nějak udělat přes to servo jak sem se tu dočetl na fóru.
To bude zase študování než se mi to nějak povede zapojit. Jenom doufám že už nic neodpálim.
1:1 Seat leon
1:10Axial SCX10 Dingo Kit časem bouda Tundry

http://kokin70.rajce.idnes.cz/Axial-Dingo_kit/
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Axial SCX10 Dingo Kit

ale prosimte nerozciluj se....mas tu nejlepsi rc soupravu.... takze kdyz poprosis salvatora a radio mu posles tak za mirnej uplatek ti to vylepsi a i ti treba to nastavi aby se ti navijak ovladal libovolnym tlacitkem.... jo tohle on umii :OK:
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "

Zpět na „SCX10“