Uživatelský avatar
nivak
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2397
Registrován: 27.12.2011 0:00
Bydliště: Náchodsko

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Tahle úprava je sice moc hezká ale totálně nefunkční. Tohle měl dřív i mrak, jedna šťouchačka vod serva a jedna spojovačka mezi kolama, rejd skoro žádnej a nehledě na to jak píšeš změna zbíhavosti při propružení. Každej na to asi musí přijít sám že tohle sice bude fungovat, ale díru do světa s tim neuděláš.

A volnoběžka..

Budeš si chtít z kopce přibrzdit nebo v bahně couvnout a co tam budeš zkoušet jen se zadkem... Ber to jako radu, pro mě za mě si na ty auta dejte jakou píčovinu chcete :-) :-D
Jsem Jirka.
1:10 CC-02 Nissan Patrol GR Y60 Wagon 8)
1:1 Nissan Patrol GR Y60 Shorty
Seru na body, jezdím po poli...
Uživatelský avatar
Zdenda.R
Nově příchozí
Příspěvky: 38
Registrován: 16.07.2013 16:18
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Souhlasím s tebou. Taky hned v úvodu jsem psal, že to není žádná extremní úprava pro cravlení, ale pro scale auta do haly a pod. ;-)

V každém případě oproti originálu se rapidně zlepšilo zatáčení a to i s použitím původních kloubků vymizela vůle, kdy pravé kolo skoro nezatáčelo(6 kloubů oproti 2).
Menší rejd je ale diskutabilní, protože tato úprava řeší axla pod podmínkou, že máte otevřený diferenciály a nastavenou sbíhavost.
To znamená, že vnitřní kolo je limitováno dorazem, který již asi nejde posunout(alespoň mě se to ještě nepovedlo).
Venkovní kolo samozřejmě musí zatáčet méně dle vnějšího poloměru zatáčení.

K volnoběžce..... :-D je to tak trochu náhrada za mezinápravový diff, která na rovince(ale pouze na ní) opravdu funguje :-D

Osobně mám nastavenou rozbíhavost, zavřený oba diffy a bez volnoběžky (holt jsem si chtěl taky zajezdit i v lese :OK: )

Zlepšilo se i vše oproti "tuning řízení od MP-JETu" za 639 Kč a poloosama za 399 Kč, přičemž náklady na předělání se pohybovaly do 50 Kč a vždy je možnost přejít na řízení od Mraka (půl práce je již hotova...;-) ).

Berte to pouze jako radu, nikoho nenutím tento způsob používat. Mě se na něm líbilo, že pružiny tlumiče jsou v předu před kolem a jsou dobře vidět u mého Humříka ;-), přičemž je zatáčení stejné jako u Mrakova dřívějšího řízení, kde byla pevná spojovačka vepředu pod šťouchačkou a je u něj funkční axle.
Tamiya CC-01 Hummer H2
http://harry-4x4.rajce.net
Uživatelský avatar
Pleskanec
Častý přispěvatel
Příspěvky: 521
Registrován: 24.10.2011 0:00
Bydliště: Praha 7-Holešovice, Jirny...Klánovický les

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

vonstepon píše:Ještě jednou díky za rady,
nahodil jsem hexy, provedl "úpravu těhlic", přesunul O kroužky z os kol k převodovce - při většim rejdu vyskakovaly dogbony a tohle to, alespoň prozatím vyřešilo. Geometrie rejdu asi nebude ideální, ale zlepšení je markantní.

Jediný, co se mi ještě nezdá je, že servo tahá za nápravy až moc a vaklá při cca 90% rejdu a větším celejma ramenama - to by podle mýho názoru mohlo vyřešit zkrácení páky, potažmo celýho toho bastl forichtungu co je na ní přidělanej ...

Já jsem stáhnul výchylky serva řízení na vysílačce na nějakých 75 % a kola jdou tak akorát na doraz a netáhnou ramena.
CC-01 Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
Axial SCX10 Trail Honcho 2,4 GHZ Robitronic
MST CMX Mitsubishi Pajero 2,4 GHz Robitronic
OSHKOSH 8x8 truck
Absima CR3.4 SHERPA
Uživatelský avatar
vonstepon
Nově příchozí
Příspěvky: 32
Registrován: 08.10.2015 21:56
Bydliště: Praha 6

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Pleskanec píše:
vonstepon píše:Ještě jednou díky za rady,
nahodil jsem hexy, provedl "úpravu těhlic", přesunul O kroužky z os kol k převodovce - při většim rejdu vyskakovaly dogbony a tohle to, alespoň prozatím vyřešilo. Geometrie rejdu asi nebude ideální, ale zlepšení je markantní.

Jediný, co se mi ještě nezdá je, že servo tahá za nápravy až moc a vaklá při cca 90% rejdu a větším celejma ramenama - to by podle mýho názoru mohlo vyřešit zkrácení páky, potažmo celýho toho bastl forichtungu co je na ní přidělanej ...

Já jsem stáhnul výchylky serva řízení na vysílačce na nějakých 75 % a kola jdou tak akorát na doraz a netáhnou ramena.


O tom jsem četl, ale na vysílačce z rtr setu toho bohužel moc nenastavim. Těch cca 70% - 80% výchylky by to určitě vyřešilo, ale skusím o něco zkrátit nástavec na páce - kratší dráha pohybu táhla => o něco menší vytočení kol, dle mejch (celkem chabejch) znalosti fyziky a taky kratší páka = méně námahy pro servo. Snad to tak je
:-p
Tusim, že bude potřeba komplet jiná elektronika :idea:
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zdravím,

tak ještě jednou vám tu zkusím nadhodit otázku, zda máte někdo zlušenost nebo jaký je váš názor na tyhle kovové díly :)
Děkuji

http://www.rcauta.cz/zbozi/10772/Tamiya ... -1-par.htm
http://www.rcauta.cz/zbozi/10771/Tamiya ... -Plate.htm
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Podle mě vyhozené peníze.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Při pomalé jízdě je jedno jestli kov nebo plast, je to spíš na parádu. Pokud bys na tom trval, tak na aliexressu je to za 10$ i s poštou.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Chazzy93
Uživatel
Příspěvky: 411
Registrován: 06.06.2015 19:18
Bydliště: jižně od Brna

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Zkušenosti s tím nemám, ale i tak si myslím, že je to zbytečnost.
Martin Haas
Tatra 805 valník, 1:10
Mercedes-Benz Unimog 1:10
Ford F-250 Super Duty Cab
Zbytky podvozku CC-01
http://kenny666.rajce.idnes.cz/
Ludek21214
Nově příchozí
Příspěvky: 33
Registrován: 29.10.2015 11:36
Bydliště: Brno

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

http://www.rcauta.cz/zbozi/10772/Tamiya ... -1-par.htm Toto je myslím zbytečný, plastový díl je docela masivní, http://www.rcauta.cz/zbozi/10771/Tamiya ... -Plate.htm o tomto uvažuji, protože u plastového už mladej dvakrát rozlomil uložení hřídele spodního ramene.
Uživatelský avatar
Fire
Uživatel
Příspěvky: 157
Registrován: 24.10.2015 22:12

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

GAVI chce tyto "hlinikovy", bo plast prasknul stejne jak pise Ludek...a ramena chce rovnou k tomu at to vypada ☺...kdo da odkaz na aliexpress, budu mu vdecnej...na mobilu to nenapadim...diky
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

No přesně, jak píše Fire, spodní překryt mi prasknul.
A tak mě napadlo tohle, protože ten můj plastový mi praskl po pár jízdách.
A hlavně v druhým závodě.
Popravdě na těch kovových ramenech moc netrpím, zase nevím, zda by mi tam šel dát tlumič, po tom co je mám předělaný. :)
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

https://m.aliexpress.com/item/325946226 ... platform=y

Je to z mobilu, tak možná to z pc nebude fungovat ;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
plutoone84
Píšu hodně
Příspěvky: 1281
Registrován: 18.01.2014 12:06
Bydliště: Potštejn

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

To nechápu. Jedou mi auto spadlo ze svahu. Kutálelo se určitě 70-100m, některé díly jsem ani nenašel a na autě zůstalo jen jedno kolo. Ale dekl o kterém se bavíte byl v cajku.
Gavius
Uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 23.08.2015 0:39

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

Taky pěkný ;)
No při našem dakarským závodě mi to v technickém useku prasklo. Nepamatuju si, ze bych narazil třeba o kamen, vyloucit to ovšem nejde, ono to občas ranu dostalo. :)
Uživatelský avatar
rotruck
Častý přispěvatel
Příspěvky: 899
Registrován: 25.05.2009 0:00
Bydliště: MORAVA

Re: Rady a porady ohledne Tamiya CC-01

......... bylo to stopro o nějakej šutr . stačí kouknout na video po čem a jakým stylem jezdíme a není čemu se divit :mrgreen:
já mám od toho tance na šutru fungl novej ocelovej kardan orvanej jako bych ho jezdil 3roky .......

https://youtu.be/IakuKZSZplE?t=134
Naposledy upravil(a) rotruck dne 14.07.2016 21:24, celkem upraveno 2 x.
RCTR - RC Truck Rally- Dakarky LIAZka a KAMAZel

Zpět na „CC-01“