Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pítovo servisní Defender 110

8o 8o 8o Píta ........ nemám slov :tleskam: :tleskam: :tleskam:
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo servisní Defender 110

Tady pro samou cenzuru nikdo nema slov.

Pita ty si vazne dement :-D




Ne nezlobte se
Uživatelský avatar
maztekk
Veterán fóra
Příspěvky: 3947
Registrován: 21.06.2011 0:00
Bydliště: Mníšek pod Brdy

Re: Pítovo servisní Defender 110

Teď už bude každý příspěvek jen :-D

.......... 8o

Počet teček netřeba dodržet :-)
Pro nás jen dobře že máme v armádě takovéto lidi. Až bude třetí světová Pítmacgyver jí rozsekne a pak se o něm budou tradovat obdobné věci jako o Chuckovi.

Jako třeba jak vzniknul chuck norris? To si jenom Píta kýchnul když brousil psh na svého defa.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Pítovo servisní Defender 110

8o No, já myslím, že nějak slevuješ, říkal jsi plynová vzpěra a přitom je to jen jako :NO:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Mira píše:Pita ty si vazne dement :-D


Míro já někdy ve 22 začel lepit plastové modely vojenské techniky a docela mě to hodně bavilo. Jenže to byla svým způsobem nuda, protože si to slepil a nabarvil a pak na to šel prach v polici. A tohle je takové skloubení obojího s tím že jsou ty díly o dost větší a navíc si lze díky PSH při troše fantazie skoro vše vyrobit. Já mám s čím jezdit a tyto plány a nápady nosím v hlavě přes 2 roky co se na něj práší. A hlavně mě zajímá jak to bude ve výsledku dohromady vypadat a zatím nemám vůbec žádné nutkání se s ním projet, tak si dávám záležet a na čas.
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo servisní Defender 110

A dyt ja vim :YOP:

Nazvat te dementem, tomu se rika hyperbola :FINE:

... Uznej, ze tmelit okousanej zaver kastliku zevnitr zavreneho kastliku je proste extrem. Jsou tu kluci, co jsou stejne svihli, treba ten s tim obojzivelnikem nebo dtswiss.. Ten ve svym prvnim expedicaku taky ztvarnoval sprchovej kout.

Ale kastlik mezi sedacky se zapadkou, plynovou vzperou a tmelenej zevnitr, to nema ani jeden z nich.


Ale priznejme si ze s toho PSHcka to proste jde a kdyz zvladnes "nejakej" tvar, jde uz vsechno. Je to jen o ty ochote se tomu povenovat. Ja byl treba dneska s detma v zoo, cistil jsem kotel, prometal snih, varil psum, koupal deti, delal s nima ukoly na zejtra, tomu mensimu neustale nosil rvoucimu dudlik a nez jsem si ted lehnul do postele tak jsem krmil cincily a kocky :mrgreen:

Je treba, abys padnul na pani a zacal mit taky jiny starosti :FINE:

....ale rozhodne me to zanedlouho chytne taky, popravde jsem cekal na podobnou motivaci, jakou mi prave udelujes. Rangee po 3 letech staveni stale nema zadni svetla a btw, kdyz o tom sla rec, system na ostrikovace mam nachystanej. Ridici jednotka ma davno naprogramovanou sekvenci pro sterace :-)

Ty se mimochodem daj koupit i s motorkem a pakovym ustrojim jako doplnek pro onroad lexanky
Uživatelský avatar
mesany
Častý přispěvatel
Příspěvky: 654
Registrován: 19.04.2010 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Mira píše:Je treba, abys padnul na pani a zacal mit taky jiny starosti :FINE:

:-D :-D :-D
LR Defender 110 USW - CC01
LR Defender 110 HCPU - CC01
LR Defender 90 pick-up - CC01- ten je dcery
Wrangfender na Axialu- ten je syna
užofka Samurai made by Balů - JAPANES RUM trial tým
v sezóně 2016 celkové 3. místo!!!
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110

Vole....., na tom se už taky pracuje. :wink: Míro to tedy neuznám a nevím proč by to měl být extrém. Jako ty uznej, že až to budu mít tak nějak po kupě a namichám ten tmel na těch pár částí v interiéru a něco na boudě, tak už by byla škoda, když už si s tím tak hraju, nemáznout kousek tmelu do té opěrky, kterou sem tam otevřeš. Pak by tam koukala díra v plastu. Zrovna tohle zabere asi tak minutu práce.
Ale Míro, ty to píšeš takovým zvláštním způsobem, že nepoznám, zda je to v dobrém, či zlém a vyprávíš mi co jsi ty udělal za celý den. Když jsi u toho, tak já ještě udělal ten den, než jsem šel stavět, že jsem zapnul PS4 a jezdil asi hodinu na volantu Rally. Jo a taky jsem mezitím jedl. :-D Proč to ale píšu. Svým vyprávěním o svém dnu mě připomínáš pár lidí, kteří by hrozně rádi něco dělali, ale neustále poslouchám, jak na nic nemají čas apd. Ale musí po večerech sjíždět seriály, nebo chodit do hospody. Pak znám ty, že kdykoliv se s nimi bavíš, jak se třeba mají, tak dokola povídají co kde udělali a co je třeba udělat a skoro to samé čekají že budeš povídat ty. Ale jen málo kdo se odváží říct "já dnes nedělal nic. Prostě jsem se jen válel" Víš jak to myslím :lol: Já to beru, jako proboha, proč bych měl furt něco dělat. To je jako ostuda nedělat nic. :!: Jak už jsem psal. Za celý leden jsem jen 6x v práci, tak proč si to volno neužít krásným modelařením. Nehledě nezapomeň že bydlím v paneláku. Tam padám prací úplně na hubu :-D
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo servisní Defender 110

Jjj, ja chtel dovest ctenare k zamysleni :HOPS:

Fandim tvymu modelareni, je fajn ze se s psh takhle peres a extrem jsem spatril v tom, kam az to posouvas a ze predstavujes reseni, jez nejsou bezna. Krasny protiklad sledovane kategorie C3 a jejiho ryze funkcniho pojeti podvozku a kastle jen petflaska s namalovanym soferem.

Pristupu k RC nodelarine je hodne, zadny (i kdyz jen jezdis s vyndanym z krabice) neni zavrzenihodny a bavi me sledovat, jak se toho kazdy zhosti tak, jak je mu nejblizsi. Az si tvoje pani zacne delat hnizdo, taky na tebe dojde a budes rad, ze jednou za 14 dni vyjedes se zaspinenym autem s nenamazanejma kardanama :-D :FINE:

Tak dokad mas ten spravnej naser tak hrde do toho, ja se tesim na prolisy v otviracich dverich a dalsi pi...iny :FINE:
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

:-D Hehe. C3 teď frčí no. Jenže já nejsem soutěžní typ a spíš si potrpím ba vzhled. Jako akce mě baví všechny moc a proto je i dělám. Mám rád to setkání s přáteli modeláři. Však už se známe skoro v celé republice a to je na tom fakt super. Mám rád ty kalby a ježdění. Popravdě když pořádám akci a umístím se na bedně, tak ani nejsem moc rád. Tedy jsem, že se mi to jako povedlo, ale raději obdarovávám ostatní co váží cestu k nám. Spíš mám prostě rád vše co je na 4 kolech a víc, nebo co má pásy a mám rád když to hlavně nějak pěkně vypadá :lol:

Jinak žena zatím hnízdo nedělá a tak musím do té doby máknout. Tak si ukážeme tentokrát :-p

Pedály jako minipiáno :lol:

Pod přístrojovou deskou byl takový plast, který vlastně patřil původně spolujezdci, než jsem přehodil řízení. A pod tou palubkou vzniklo takové duté místo, které se mi akorát hodilo pro umístění pedálů. Tak jsem si to vyměřil a nastavil hodnotu o kolik bych mohl jít s hlavní konzolí pedálů dolů. Pak už to šlo docela rychle. Z 1,5mm PSH jsem vyřezal hlavní tvar pedálů. Provrtal 1mm vrtákem, připravil očka a k napružení do nulové polohy jsem použil pružinku z propisky, kterou jsem tak nějak narovnal a vytvaroval dle potřeby.

Obrázek

Hlavní deska na kterou jsem přilepil oka půjde zespod k palubce, takže jsem mohl při pohledu zvrchu dát čepy vytvořené z vázacího drátu dát pěkně do osy.

Obrázek

Poté jsem vytvořil bříška pedálů. Zámečnickým pilníkem jsem vytvořil drážky. Tentokrát jen od oka, protože to je opravdu maličké a nebude to tolik vidět. To jen, aby to nebylo úplně hladké. Celé jsem to sesadil. Pružinky jsem zajistil malými čtverečky PSH a zakápl vteřiňákem.

Obrázek

Obrázek

No a to je skoro vše. Toto byla taková docela rychlovka za pár hodin. Pak už jsem to jen zakrytoval a dal tomu uhlazenější tvar.

Obrázek

Obrázek

Takto to pak bude přibližně usazené v interiéru. Pedály mají takový příjemný odpor, takže až někde po cestě dojde baterka, tak si mohu zahrát na piáno :lol:

Obrázek

Obrázek
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

:!: Jo od včera upraven nadpis a na 1 straně je obsah stejně jako u Tacomy pro přehledné hledání. :!:
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

To abys udelal funkcni rucni brzdu s tim obvyklym Rrrr zvukem. Nakej kolicek co zaaretuje kloub kardanu za rozvodovkou.... :OK: a primlouvam se za atrapu netesne olejove vany. Muzes kapat eko olejem pro ztratove mazani :FINE: s tim se smi i do chko
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

:-D Ty mi čteš Míro normálně myšlenky :-D

Ruční brzda

Takže poslední díl přední části interiéru je hotový a mohu se pomalu přesunout na zadní sedačky a pak konečně, na to se moc těším, zadní část kde budou ponky. Ale dnes si povíme o ruční brzdě, kterou jsem dopoledne spasoval. Já už to měl připravené včera, ale jeden díl jsem musel nabarvit dřív. Takže začínáme.

Vyřezal jsem z 1,5mm PSH hlavní tvary obalu ručky a vypiloval táhlo s madlem.

Obrázek

Zas ten věčný problém, jako u řadících pák z čeho udělat prachovku :-p Tentokrát potřebuji aby se drobet hýbala :?: Tak jsem 2mm vrtákem udělal díry do 0,3mm tiskařského hliníkového plechu, vypiloval zámečnickým pilníkem čtverec 2,5mm a nůžkami obstříhl do potřebného tvaru. Poprvé jsem to zkusil zatavit smršťovačkou vše dohromady s tím, že každý plech byl vypodložený 0,5PSH. Ale to se nepovedlo. Tak jsem každý plíšek obalil zvlášť.

Obrázek

Do obalů ručky jsem nalepil 1mm proužky psh a obrousil vnější zbytky plastu, takže mi to vytvořilo potřebný dutý střed, kde stačí nalepit protější kryt obalu. V deskách jsou vyvrtány 1mm dírky a jako čepy mám vázací drát. Na fotce jsou vidět ty obalené plíšky prachovky. A tlačná pružinka vyrobená z pružinky propisky.

Obrázek

Takto je to sesazené. :HOPS:

Obrázek

Na boky obalů a dozadu jsem dolepil 1mm proužky a obrousil do požadovaného tvaru. Zoubky na "Rrrrr" bych bohužel nedal, ale i tak jsem z výsledku spokojen. Je nastavená jako odbržděná a dá zatáhnout nahoru a vrátí se a to beru jako úspěch v tak malé části. Ty části prachovky po sobě kloužou a vytváří to vcelku reálný dojem.

Obrázek

Líbí se mi ta zadní část madla. Ono to v reálu je nahoře takové rozpláclé a do široka.

Obrázek

A takto přibližně to bude vypadat v autě. Když to vidím na fotce, tak mám radost, že v té velikosti se to povedlo hýbací :FINE: To bude pak zajímavé. Zamačkat si na pedály, zatáhnout si za ručku a máčknutím otevřít víko loketní opěrky a posunout si sedačky. Bude to husté :hura:

Obrázek

Řekl bych že se každým dílem zlepšuji to mám v hlavě ještě pár dalších vychytávek. Uvidíme zda se povedou :lol: Všechny fotky od TÉTO FOTKY DÁL
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq
Uživatelský avatar
stiifii
Píšu hodně
Příspěvky: 1591
Registrován: 14.09.2009 0:00

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

tohle je uz fakt blazinec... jako kdyz se neco dela na oko tak dobry proste at tam ten detail je... ale jako mackaci pedaly ktery nikdo nikdo neuvidi vic nez ted na fotce a rucka kterou hejbat se taky nikdy neuvidi jestli neudelas video tak to ses fakt nadsenec Pitaku :lol: jako ja doufam ze budou i stahovaci okna a stinitka :lol:
" Pitbull tires! ... other tires are a joke! "
" Seru na poli , jezdím pro body... "
Uživatelský avatar
PitaW
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2181
Registrován: 29.08.2011 0:00
Bydliště: Vimperk
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Pítovo servisní Defender 110 - Interaktivní obsah str. 1

Včera jsem dával video pedálů na FB. Škoda, že to nechce uploadnout na rajče. Nechtěl jsem dávat na YT, ale máš recht a tak jsem to tam dal. S tím, že to v autě nikdy nikdo neuvidí není pravda. Chci otvírací dveře a chci aby byl interiér přichycen na šásko. Takže jamile sundáš boudu, tak to bude krásně přístupné :OK:

[youtube]izcHieU1a6M[/youtube]
AXIAL SCX10:HPI GTI550, DSYS MDD90A,Spektrum DX3C,Tlumiče 100mm,Hitec HS-7954SH,Interco IROK,2x naviják,4950g
http://pitaw.rajce.idnes.cz/SCX10_Honcho-Jak_sel_cas/#
http://www.youtube.com/watch?v=DdOn6PrH ... lIKSWrnKoq

Zpět na „Scale projekty“