Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

dodik píše:U TRX-4 je povoleno napájení 3S bez nutnosti použití externího BECu...Určitě se shodnem na tom že vše musí být sladěné a nestačí vymněnit jen jeden díl ze sestavy, ono tak nějak vše souvisí se vším...

Mě jen překvapuje, že Traxxas má hodně větších modelů, kde předpokládám silnější serva používá, navíc tady má relativně větší kola, 2 serva na uzávěrky, přijímač, případně osvětlení... takže použití poddimenzovaného serva a BECu mi moc nedává smysl, když si s podvozkem jinak vyhráli pečlivě - o fous silnější servo na zatáčení a 3-5 A BEC a ani pokročilejší uživatel by neměl důvod se v tom vrtat nebo hned uvažovat o výměně, přičemž s cenou by to nijak zamávat nemuselo.
BTW Tím, že má model aktivní uzávěrky na diferenciálech, je použití vícestupňové převodovky a 3S baterky (s převodem dopomala) o to atraktivnější...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

len na 3S a bashingu sa rozpadaju predne poloosy v portaloch. Ale to sa dalo tiez cakat
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Nějak mi uniká smysl toho proč tam někdo nacpe 3s a litá s tím jako s Buggy :-)
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

asi preto, ze to traxxas urobil, ze je to univerzalne auto a vizera ako expedicak. asi preto, ze to aj tak prezentuju, ze to zvladne, pricom realita je niekde inde. Ale co som nevidel, niekoho s tym driftovat :-)
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

rfikus píše:Nějak mi uniká smysl toho proč tam někdo nacpe 3s a litá s tím jako s Buggy

Ale 3S pohon nemusí znamenat bashing nebo "lítat jako s buggy", naopak to lze využít pro maketovější jízdu. BTW Skutečný Defender taky nejezdí jen krokem, na druhou stranu nedriftuje nebo ve stovce nedá prudce plný rejd apod. Záleží na řidiči, každopádně TRX-4 umožňuje (nebo by mělo umožňovat) zase se trochu víc přiblížit "velkým" autům...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Samozřejmě že záleží na tom kdo má ovladač v ruce... Já jen YouTube je plný videí kde jede na 3s v terénu pod plným, skoky apod... To se moc realitě nepřibližuje :)
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
Uživatelský avatar
Borik
Píšu hodně
Příspěvky: 1328
Registrován: 14.11.2011 0:00
Bydliště: Brno-Maloměřice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Jestli se výměnou ozubených kol dosáhne stejné rychlosti při 3S jako při 2S, pak je rozhodně lepší použít 3S a auto zpřevodovat víc do pomala. Jednak se sníží odběr a hlavně se rozšíří regulační rozsah regulátoru, takže pomalejší jízda je pěkně maketová, coby rychlost splašeného hlemýždě. A k tomu rozhodně použít externí BEC, protože zbytečně nezahříváme reglec.
Uživatelský avatar
rfikus
Uživatel
Příspěvky: 106
Registrován: 25.02.2017 20:39

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Ja dál regl od hobbywingu wp1080 a citlivost je nesrovnatelná s originálním ESC. Po milimetrech ale přitom se silou... Programovací karta a spousty nastavení... Je to druhý ESC od tyhle značky a oba dva supr... (Mimochodem je přes modelex kde nahradí ten jejich původní regl).
V garáži mám :-)
Toyota trial short by MEX
Traxxas TRX-4 scale update (weight 6kg)
Axial Yeti 1/10 full aluminium
Vaterra Twin Hammers
MilanC
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 12.02.2017 23:39
Bydliště: Sadská okr. Nymburk

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Už jste někdo serval gumy??? Snažím se jak pako a jen mě bolej prsty :-( 8o , nedávno jsem takhle dělal kola od MST na rally a to jen lupalo a šlo to v pohodě dolů :hura:
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

MilanC píše:Už jste někdo serval gumy??? Snažím se jak pako a jen mě bolej prsty :-( 8o , nedávno jsem takhle dělal kola od MST na rally a to jen lupalo a šlo to v pohodě dolů :hura:


Na deset minut na 180° do trouby, pak stáhnout jednu stranu beadu, otočit a po dalších deseti minutách stáhnout z disku ;) Pak to jde krásně dolů.

Jen to doporučuju dělat bez přítomnosti partnerky, ušetříš si spoustu kyselejch poznámek :D
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

hej a pozor na prsty, bude to horuce
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
Nicocz
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 18.08.2017 16:59
Bydliště: Pardubice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

MilanC píše:Už jste někdo serval gumy??? Snažím se jak pako a jen mě bolej prsty :-( 8o , nedávno jsem takhle dělal kola od MST na rally a to jen lupalo a šlo to v pohodě dolů :hura:

Já to dělal horkovzduchem. dát si na ruce kvalitní rukavice a ohřívat.. dlouho.. až to opravdu smrdí a vždy lehce zkusit.. po prvním to pak jde už rychle.. ;-)
MilanC
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 12.02.2017 23:39
Bydliště: Sadská okr. Nymburk

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Bobby B píše:
MilanC píše:Už jste někdo serval gumy??? Snažím se jak pako a jen mě bolej prsty :-( 8o , nedávno jsem takhle dělal kola od MST na rally a to jen lupalo a šlo to v pohodě dolů :hura:


Na deset minut na 180° do trouby, pak stáhnout jednu stranu beadu, otočit a po dalších deseti minutách stáhnout z disku ;) Pak to jde krásně dolů.

Jen to doporučuju dělat bez přítomnosti partnerky, ušetříš si spoustu kyselejch poznámek :D


Díky jdu na to, stará je na noční :OK: :-D :FINE: :hura: :YOP:
Uživatelský avatar
Tomhabmw
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2489
Registrován: 16.11.2009 0:00
Bydliště: Někde u té Pálavy..

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

A nebo to uvař v horké vodě....to není aspoň smrad jak v troubě... :-D :CIAO:
2 x CC Pajero ala Mrak...
CC ...Lada Niva
Liaz Dakar 85 1:10
TRX4 Defender..
MTS...
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Tak zpět k autu. Docela zajímavý poznatek je že pokud klesne napětí Li-Po a régl ubere výkon, tak nejde normálně vypnout ale musí se natvrdo odpojit baterie...

Zpět na „Traxxas TRX4“