Hloust
Nově příchozí
Příspěvky: 3
Registrován: 08.10.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

milan008 píše:Když si na ebay zadáš TRX-4, zobrazí se ti spousta zajímavých doplňků.


Díky, už jsem jich pár omrknul a je skutečně z čeho vybírat a doplňovat :OK:
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

MilanC píše: teď ještě řeším pohon, jsem zvyklej na střídáky, tak jsem tam dal 21,5T senzor, jen nevím, jestli to na výdrž nevychází stejně jak s tím origo, po 2h jízdy jsem do baterky narval 4600mAh a někdo psal, že s origo na 5000 jezdí taky dvě hodiny, tak nevím, zda to nevrátit zpět 8o :-( :-p

To jsem psal asi já a je to tak, ale hodně záleží na tom jak jezdíš a taháš za plyn. Se stříďákem bude určitě menší spotřeba protože ta účinnost je oproti uhlíkáči někde jinde. Pokud bys tam mněl origo pohon, tak tipuju že bys dobíjel né 4600 ale kolem 6000mAh.
Na druhou stranu je fakt že jsem byl jasně rozhodnutej tam dát taky 21,5T hned jak odzkouším původní pohon z důvodu délky jízdní doby (spotřeby) a taky vyššího rozsahu použitelných otáček. Nakonec mně ten origo pohom překvapil a asi to odložím až na jaro. U TRX-4 je zkrátka hodně znát ten dvoukvalt :OK:
:BYE:
MilanC
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 12.02.2017 23:39
Bydliště: Sadská okr. Nymburk

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

dodik píše:
MilanC píše: teď ještě řeším pohon, jsem zvyklej na střídáky, tak jsem tam dal 21,5T senzor, jen nevím, jestli to na výdrž nevychází stejně jak s tím origo, po 2h jízdy jsem do baterky narval 4600mAh a někdo psal, že s origo na 5000 jezdí taky dvě hodiny, tak nevím, zda to nevrátit zpět 8o :-( :-p

To jsem psal asi já a je to tak, ale hodně záleží na tom jak jezdíš a taháš za plyn. Se stříďákem bude určitě menší spotřeba protože ta účinnost je oproti uhlíkáči někde jinde. Pokud bys tam mněl origo pohon, tak tipuju že bys dobíjel né 4600 ale kolem 6000mAh.
Na druhou stranu je fakt že jsem byl jasně rozhodnutej tam dát taky 21,5T hned jak odzkouším původní pohon z důvodu délky jízdní doby (spotřeby) a taky vyššího rozsahu použitelných otáček. Nakonec mně ten origo pohom překvapil a asi to odložím až na jaro. U TRX-4 je zkrátka hodně znát ten dvoukvalt :OK:
:BYE:

Tak jsem to zkoušel, za deset minut srovnatelný jízdy, plnej plyn na pomalou rychlost a střídák 21,5T 1600kV zbaštil o 130mAh méně, rychlost je dá se říct srovnatelná, možná bych ještě zkusil 17,5T 2200kV s menším pastorkem, nebo 21,5T s 1780kV, 13,5T sem v tom zkoušel taky a je to už strašná raketa :-D :-D :-D :-D :-D :-D
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

No já když ve Venomu (Crawler) vyměnil motor 55T za 21,5T tak se čas protáhnul hodně a hlavně ta 21,5T šla od pár otáček a maximálka stoupla tak o 70% což se hodilo když něco muselo být "po zlém" s využitím setrvačnosti.
V TRX-4ce je rychlejší a silnější motor a dvoukvalt tak to nebude tak přínosný :-p proto jsem to prozatím odložil, ale láká mně ta minimálka na jedničku když se kola sotva točí. Mluvím o Robitronicu 21.5T a Crawleráckým réglu s aktivní brzdou taky od Robitronicu, to je super sestava :OK:
Uživatelský avatar
SkopekM
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 14.09.2017 10:25
Bydliště: Českobudějovicko

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

pera2008 píše:tam sa udajne ma dat posunut veza tlmicov zadna a tym sa nastavuje razvor.
Obrázek
Co sa tyka karoserii, tak dlzka je malokedy problem, skor ta sirka by ma trapila. Zase neverim, ze taky proline na to nemyslel, uz ascender a SCX2 je sirsia ako SCX1.



přesně tak, tady je ukázka: https://www.youtube.com/watch?v=tAJVu2IlQWA
Traxxas TRX-4 Land Rover Defender 110 # 3× Traxxas Stampede VXL TQi TSM # Tamiya Ford F-150 Ranger Blackfoot (58058)
MilanC
Nově příchozí
Příspěvky: 47
Registrován: 12.02.2017 23:39
Bydliště: Sadská okr. Nymburk

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Pejsek má novýho kamaráda :-D :-D :-D
Obrázek
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Nějak to tu zamrzlo, tak alespoň video kde je dost TRX-4 ať je nějaká inspirace na úpravy.
Jinak to musela bejt pěkná akce :OK:
[youtube]CK-7YNpc7GI[/youtube]
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

:-( Tak tam podle mne traxxas není ani jeden.

8o omlouvám se, jsou tam tři :-D
bflmpsvz
Uživatelský avatar
bigbossmaser
Uživatel
Příspěvky: 266
Registrován: 17.01.2017 21:46
Bydliště: Jirny.....Klánovický les.....

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

milan008 píše::-( Tak tam podle mne traxxas není ani jeden.

Je tam jeden šedej ale stock jen samolepky.... :lol:
Oni ví co je dobrého :FINE:
Defender D90 Modelex: full body+Expedition trailer-custom.
Toyota Hilux85 Modelex :Rusty Style+ trailer.
Axial Yeti : Full alu tuning.
Axial SCX-10: Wrangler Unlimited CRC edition.

Hitec Lynx-4s
HILUX Team Jirny:
https://youtu.be/Vjp4j5126dY
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

milan008 píše::-( Tak tam podle mne traxxas není ani jeden.

Ale jo jsou tam dokonce čtyři. :OK:

Na ebay jsem potkal tento tuning, zajišťuje nejen částečné zatížení přední nápravy ale současně při použití delších spojovaček (nejspíš nejsou součástí zásilky) řeší i správného akrmana (větší natočení vnitřního kola v rejdu ) popis je v asi čínštině ale obrázky jsou jasné. :YOP:

http://www.ebay.com/itm/ponton-craft-st ... SwDZtZvRp0
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Vypadá to dost dobře a pokud by to bylo v černém eloxu tak by to bylo ještě lepší, ale barva na funkci nemá vliv. Co se Ackermanna týká, tak ten to určitě zlepší, ale bohužel na úkol reju. Na vnitřním kole nepřidá ale na vnějším ubere. V základu mají kola stený rejd což ještě jde. U předešlé nejmenované značky :lol: zatáčelo víc vnější kolo a to už na mně bylo moc :NO: i proto jsem na ní až do druhé generace zanevřel.
Předek chce určitě dovážit. Už mám nachystané závaží pod přední nárazník cca 250g a pak asi ještě tyhle disky po 120g a docela se mi líbí i ty pneu co jsou na tom obutý https://www.rc-balik.cz/4x-pneu-Super-Swamper-110mm-kovove-beadlock-disky-d721.htm na hlíně by asi mohly fungovat. Nemáte s tím někdo na trx-4 zkušenost? Jde mi hlavně o ET :-p
Uživatelský avatar
korvetak
Uživatel
Příspěvky: 493
Registrován: 23.08.2014 11:19
Bydliště: Kousek od Jičína

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

dodik píše:Předek chce určitě dovážit. Už mám nachystané závaží pod přední nárazník cca 250g a pak asi ještě tyhle disky po 120g a docela se mi líbí i ty pneu co jsou na tom obutý https://www.rc-balik.cz/4x-pneu-Super-Swamper-110mm-kovove-beadlock-disky-d721.htm na hlíně by asi mohly fungovat. Nemáte s tím někdo na trx-4 zkušenost? Jde mi hlavně o ET :-p

Kolečka pěkný ale není trochu škoda odepsat ty origo gumy, jsou docela slušný, na mokrém pískovci jim to šlo minule poměrně dobře. :OK:
[youtube]ux7utxHJkII[/youtube]
dodik
Nově příchozí
Příspěvky: 54
Registrován: 31.07.2017 19:26
Bydliště: Semily

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Jojo origo určitě neodepisuju a na kámen, skály a písek jsou dobrý, ale na hlíně to není žádnej zázrak. No a teď už bude bláta víc a víc a pak sníh :-(
Jináč už jsem namontoval dopředu to závaží a jsem zvědav jak se to projeví hlavně při prudkých výjezdech. Jako bonus to i dobře vypadá.
:BYE:
Uživatelský avatar
Bobby B
Uživatel
Příspěvky: 212
Registrován: 03.07.2017 15:55
Bydliště: České Budějovice

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

A tuhle zběsilost jste viděli? :)

Obrázek

Obrázek
TRAXXAS TRX-6 Mercedes-Benz G 63 AMG 6x6
TRAXXAS TRX-4 Cliffhanger
RC4WD Gelande II Land Rover Defender D90
HPI Venture Winnebago Indian
MST CMX Toyota Land Cruiser 40

www.zonerama.com/ortolez
www.facebook.com/groups/ortolez/
Uživatelský avatar
SkopekM
Nově příchozí
Příspěvky: 23
Registrován: 14.09.2017 10:25
Bydliště: Českobudějovicko

Re: TRAXXAS TRX-4: tipy a postřehy

Traxxas brzy vydá originální kompletní osvětlení pro TRX-4, které je uždlouho známé z jediné jejich fotky.

Obrázek

Obrázek

https://www.bigsquidrc.com/coming-soon-trx-4-led-light-kits-from-traxxas/


Ale ta cena 100 $...
Traxxas TRX-4 Land Rover Defender 110 # 3× Traxxas Stampede VXL TQi TSM # Tamiya Ford F-150 Ranger Blackfoot (58058)

Zpět na „Traxxas TRX4“