Mack
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 13.12.2017 11:59

Re: Výběr modelu

Tak jo, zatím zkusím počkat a kontrolovat bazar, mezitím se budu kochat zde co kdo máte :)
Uživatelský avatar
widra1
Uživatel
Příspěvky: 217
Registrován: 18.12.2011 0:00
Bydliště: Bradlecká lhota - kousek od Jičína

Re: Výběr modelu

To. MACK
Tady máš komplet auto za rozumné peníze.
Jen dosehnat nabíječku.
https://www.facebook.com/groups/rcbazar ... 1487546520
MST CMX VW BAJA
http://widra1(.)rajce(.)idnes(.)cz
Uživatelský avatar
Matezz
Častý přispěvatel
Příspěvky: 639
Registrován: 10.05.2011 0:00
Bydliště: Ostravsko-opavsko

Re: Výběr modelu

Axial SCX10 Dingo - Park Ranger

http://matezz.rajce.idnes.cz/Axial_SCX10_Dingo
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Výběr modelu

V marketu bych to nepsal, ale tady kolegu muzu postouchnout - za tech 9 je to dobra nabidka. Skvela by se snad i reklo. To je za tretinu co bys vse koupil nove (a vse na trhu nove stale je). Mozna za ctvrtinu.
čučik
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 10.01.2018 18:39

Re: Výběr modelu

Ahoj vespolek. Rád bych si pořídil nějaké expediční vozidlo. Koukám na traxxas trx-4, axial scII, HPI venture. Nemám s touto kategorií žádné zkušenosti, takže se ptám do čeho jít? Můžete doporučit i jinou značku. Za rady předem díky : )
xray T3, xrayT2R, xray M18pro, HPI firestorm, ALSracingM280, ALS M243carbon, Losi highroller
Uživatelský avatar
pera2008
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 05.02.2015 10:24
Bydliště: Slovensko

Re: Výběr modelu

MST, MEX, Gmade, RC4WD a Vaterra. Je tazko povedat co je lepsie. Co sa ti paci, si kup. popripade musis byt viac specificky, co od toho cakas a aky mas rozpocet na to.
Mex Hilux truggy,Mex Hilux doublecab canopy,Toyota Landcruiser`63 FJ45 pick up,HM Crawler,BJ70 trial - Vaterra Ascender,FJ45 flatbed,Jeep Grand wagoneer,1981 Tamyia hilux 4x4,Traxxas XO-1
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Výběr modelu

Hpi z toho seznamu zrovna vyluc, traxxas ma portaly, coz je dobre, k tomu nabidne uzaverky diferenciálu, 2-rychlostni prevodovku. Pro axial zas roky na trhu (myslim i s mk1) a tim overeno, ze funguje. Na traxxas jsem uz slysel negativni hodnoceni na elektroniku, serva jsou proflakla uz z dob, kdy tu firma zacala prodavat sve první modely. Pockal bych na kit a osadil necim spolehlivejsim.
Pak je tu jeste MST, s portalama v pripade cfx-w a jeho mensi bratři cfx a cmx. Podledni jmenovani maji rozmery blize k 1/10, vse ostatni bych posunul spis k 1/9, 1/8.
Jestevje nutne zminit i g-made a topku ve scale rc-modelex. Ale s temi nemam osobni zkušenost.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
čučik
Nově příchozí
Příspěvky: 7
Registrován: 10.01.2018 18:39

Re: Výběr modelu

Dík za rychlou a obsáhlou odpověˇd. traxxase si pořídil soused a tak mě trochu nalákal. Nechci ale hned něco koupit, abych pak nelitoval. Elektroniku a serva plánuju vyměnit at už koupim cokoliv. ty rtr sety maj vždycky mizerný vybavení. Taky bych tam rád nacpal senzorový střídák. je to vhodné pro expe? Kouknu i na ty ostatní tipy. Dík
xray T3, xrayT2R, xray M18pro, HPI firestorm, ALSracingM280, ALS M243carbon, Losi highroller
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Výběr modelu

Senzorovy stridak klidne, jen pozor, aby byl uzavreny, nebo nejsk zajistit proti špíně a taky opatrne s vykonem. Uz jsem videl i zlomenou traxxas napravu;-)
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
virtual
Častý přispěvatel
Příspěvky: 842
Registrován: 20.01.2009 0:00
Bydliště: Praha

Re: Výběr modelu

čučik píše:traxxase si pořídil soused a tak mě trochu nalákal. Nechci ale hned něco koupit, abych pak nelitoval. Elektroniku a serva plánuju vyměnit at už koupim cokoliv. ty rtr sety maj vždycky mizerný vybavení. Taky bych tam rád nacpal senzorový střídák. je to vhodné pro expe?

První věc: Je dobré, když máš parťáka (parťáky) s podobnou technikou. Nemusí to být nutně stejný model, ale s podobnými vlastnostmi - model s většími koly a lexankou vs. menší kola a ABS karoserie.
Druhá: Obecně platí, že lepší (i když delší a náročnější) je pořídit kit a zbytek vlastní výběr. Typicky získáš za obdobnou cenu lepší elektroniku a tuningové díly, které bys časem stejně vylepšoval.
Třetí: Stříďáky používám strašně dlouho a mám je rád, pořád ale jsou citlivější na "topení" ve vodě a bahně a je nutné je vybírat (včetně převodu) a používat "hlavou", jinak technika zbytečně trpí a odchází...
stavím Defender D90 pickup
Jeep JK GCM Skeleton
Axial Wraith Castle Mamba Max Pro, Tekin ROC412, 3S
Tamiya Ford F-350 High-Lift Novak GoaT combo
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Výběr modelu

gecko-x píše:Hpi z toho seznamu zrovna vyluc....


Proc?? Videls to nazivo? Jezdil jsi s tim? On ma nekdo na to HPI spatnou recenzi? Ja jsem s tim teda nejezdil, ale na kramu v zachvatu euforie jsem si u naseho ochotnyho prodavace sundal kastle a vedle sebe postavil HPI venture, Vaterra ascender, SCX II a Trx-4.

A jednoznacne je HPI uplne stejne povedenej stroj. Predni rizeni vypada jak natuneny od Slika. Spojovacka za napravou.. Skvely uchyceni linku a tlumice na naprave pres mezikus, co umoznuje nejaky to ladeni. Ok kardany, paradni minirozvodovka a misto na interier jak vysity. Prijde mi taky povedeny a je nutne dodat dovetek "a za tu cenu...."
Oproti trx si k tomu za stejne penize koupis jeste podvozek MST
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Výběr modelu

No, az na tu spojovacku si myslim, ze, jak bylo psano jinde, hpi prisel pozde. Nenabizi da se rict nic navic, traxas ma uzaverky, dvoukvalt, portaly. Ventura je novy, nevyzkouseny podvozek. Za ty penize mi prijde axial lepsi volba, byt pouzity, ale vychytany a casem overeny, co se tyka kvalit.
Tak proto.
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Výběr modelu

Nevim, nejezdlili jsme, nevime o nikom kdo to provozuje tak tezko soudit. Podle voka se mi to zkratka libi. Bavim se o podvozku, technickym reseni. Kastle patri na market. Ma to motor trochu stranou a vedle toho servo podel, to je taky netradicni a zajimavy reseni, tusim i kovovy kardany, nebo minimalne ten mezi prevodovkou a rozvodovkou, panhartku misto 4 linku... Ja mam zkratka dobrej dojem a stavel bych ho klido vedle AX i Vat, je to hodne podobny. Nema smysl delat nejakej zebricek :-D ale z rady ho vypoustet nesmime. Dokud teda nekdo vylozene nezjisti nejaky fatalni veci. Coz by asi uz prosaklo.
Uživatelský avatar
gecko-x
Píšu hodně
Příspěvky: 1641
Registrován: 01.01.2013 18:55
Bydliště: Količín

Re: Výběr modelu

Jako me se to taky libi, ne ze ne, alr o fatalnich problemechbsecasi moc nedozvíme, pokud tam jsou. Ja osobne vim jen o jednom, kdo si to kouoil a prej hlavne kvuli zvedavosti.
Ruku na srdce, kolik z nas ma tolik modelarskych penez, aby si kouoili auto jenbtak, na zkoušku? Ja teda ne, takze si vzdy dobre rozmyslim, za co je utratim. A byt mam HPI spojeny se slusnou kvalitou, bych to nekouoil. Ale je to jen muj nazor, treba ho ostatni sdilet nebudou. Ale disavadni prodeje mluvi, stejne jak já, ted je proste boom trx4 a az se to uklidni, tak si na hpi malokdo vzpomene, mozna bohužel
Ford f150 raptor rc4wd (Hero)
Uživatelský avatar
Mira
Veterán fóra
Příspěvky: 4442
Registrován: 20.05.2013 15:31
Bydliště: Rudolfov

Re: Výběr modelu

No a prave proto bych ho nevyrazoval. Za penize za trx bych si koupil HPI a MST cmx a mel bych 2 auta. 2 dobry auta . A to je zase muj nazor :-D tak vidis.

Kdyz jsem videl za sebou v jizde scxII a trx tak bych zase rek, ze to scx jelo lip, vic vyjelo, pri jizde bylo skejlovejsi :-D no

Zpět na „Modely pro expedice - obecné“