Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Strávil jsem spoustu, ale opravdu spoustu času hypnotizováním modelu... Prostě jsem na něj čučel ze všech stran a přemýšlel co a jak dál. Jak tuhle fázi nesnáším - s každým nápadem se najdou alespoň dva důvody proč to tak nejde. To je jako zaseknout se na mrtvým bodě u sudoku :?

Potřebuju uzavřít předek, jenže karoserie se na rám instaluje poměrně složitým způsobem, který znemožňuje udělat přední podběhy a vyztužení karoserie v jednom bloku ať už na karoserii, nebo na rámu. Tady se naplno projevují nevýhody toho co jsem si usmyslel (otevřené auto s co nejvíce reálným interiérem), protože prostě není místo vůbec na nic... Rozhodně by to nebylo možné bez té otevírací kapoty.

Došel jsem k podivnému zjištění - abych mohl udělat předek, musím začít nárazníkem. Nárazník chci udělat co nejvíce podle nárazníku co mám na velké auto (teda ještě ho na autě nemám, protože se dodělávají poslední úpravy). Sice je to jiný model Wranglera, ale výrobce dělá ve stejném provedení i na JK.

Musel jsem seříznout rám, aby kopíroval nárazník. Randál jako u zubaře :)

Obrázek

Nárazník tvořím z PSH, ale je to jen pracovní verze, skutečný svařím později z oceli. Nechápu jak jsem mohl trefit napoprvé tvar nárazníku u Discovery, teď se s tím peru nepěkně.

Obrázek

Mimochodem, za povšimnutí stojí, že nárazník je užší než blatníky. U velkého auta je až na roh blatníku. Rozdíl je způsobený tím, že model má o tolik širší blatníky - nárazník má rozměry skutečného...
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Vzorový nárazník je hotový a jsem moc spokojen :wink: Nakonec se to povedlo jak tvarově, tak i konstrukčně. Až na držáky ok a vnitřní držáky k rámu bude celý nárazník vyřezaný z jednoho kusu plechu, pak naohýbán a svařen.

Obrázek

Také jsem vyřešil naviják a to navijákem RC4WD od Martina. Jsem zvědavý jak bude fungovat a jak dlouho vydrží. Velikostí je zhruba mezi 1/10 a 1/8 od 3Racing a pro JK je tak akorát. Z navijáku bude přes obrys nárazníku přečnívat pouze rolna a to ještě ne celá - tedy ideální stav :)

Obrázek

Z tohoto pohledu je dobře vidět úhel čela nárazníku a také držáky ok. Tak jako na nárazníku na velkém autě, tak i na tomto mám v záloze ještě malý bonus, jsem zvědavý kdo na to přijde :wink:

Obrázek
Memphis
Uživatel
Příspěvky: 133
Registrován: 12.04.2010 0:00

no teda snazil jsi se fakt paradni !!
Uživatelský avatar
Leprasol
RC Bůh
Příspěvky: 1456
Registrován: 25.11.2008 0:00
Bydliště: u Kolína
Kontaktovat uživatele: WWW

parádička...a co se bonusu tejče, tipnul bych to na takovou tu trubku jak se točí pod nárazníkem aby to nedrhlo vo překážky...
**Honza**
**Original since 1981**
**#RTRCZ team driver**
Uživatelský avatar
Filip
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2135
Registrován: 26.02.2009 0:00
Bydliště: Havířov

Taky jsem si tak říkal proč by tam byly ty díry.
-Axial - rám x-trail, el. Ezrun 35A, Ezrun 32T,
karoserie Homemade Cherokee.
-SCX Jeep JK = splašené trubky
-HPI - Blitz, 7,5T.
-Savage FLUX XL
-Firestorm
-LRP - S10 Blast Drift AMG
-Asso - SC10 4x4
Uživatelský avatar
geri
Častý přispěvatel
Příspěvky: 600
Registrován: 15.09.2010 0:00

vyzera to pekne :wink:
Uživatelský avatar
Trewor
Častý přispěvatel
Příspěvky: 731
Registrován: 29.01.2009 0:00
Bydliště: Praha-Újezd

Toz peknej naraznicek ale co ty podlozky? To nemuze pouzit krabky od cigar jako ostatni a ne kraby od .38 :)
Jeep Wrangler na CCčku,LR Discovery I ve stavbě, Avia A31 Turbo 4x4 odložena na neurčito
http://trewor.rajce.idnes.cz
Hlava plná nápadů ale jsem moc línej je realizovat
Uživatelský avatar
cores
Sběratel
Příspěvky: 4835
Registrován: 24.11.2008 0:00
Bydliště: Holešárna

Jasně že bude rolna. :lol:

Nárazník sedí akorát. :OK:
Uživatelský avatar
zajoch
Nově příchozí
Příspěvky: 6
Registrován: 21.07.2010 0:00
Bydliště: Plzeň

Vypadá dobře. Řešil jsem téměř stejný problém, jak s nárazníkem. Prototyp jsem dělal z kartonu, ale ne na první pokus, ale asi na dvacátý, než jsem byl spokojen. Dokonce i rám jsem musel uříznout stejným způsobem. Domnívám se však, že naohýbat a svařit ho z jednoho kusu nejde. Sám jsem to dělal ze dvou. Výsledek je ovšem téměř shodný. Posílám nějaké fotky.

http://jf71.rajce.net/Plocha
Naposledy upravil(a) zajoch dne 04.11.2010 22:27, celkem upraveno 2 x.
JEEP JK
Mex-IV, motor 65z, dvourychlostní převodovka, reg.DSYS 35, servo Savöx
gumy Rok Lox 1,9.
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Jóó, je to rolna :lol: Mám ji i na velkém, jsem zvědavý jak se s tím bude jezdit...

Obrázek

Nárazník bude z jednoho kusu plechu, který se jen naohýbá a svaří. To byla podmínka pro konstrukci, velmi to ulehčí práci při svařování (teda alespoň mně, protože na to moc šikovnej nejsem). Ostatně nárazník na Discovery jsem dělal také tak, pravdou ale je, že byl jednodušší...

PS: na podložení jsem použil první co bylo po ruce a mělo vyhovující tvary... Budu to pro příště zakrývat, abych nikoho nepobouřil :-p
Uživatelský avatar
Kuba93
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2299
Registrován: 04.08.2009 0:00
Bydliště: Praha

To vypada moc pekne Harry, myslim, ze rolna by mela fungovat dobre, tesim se na dalsi postup.. :-)
RC4x4-Shop(.)CZ
Ford F150 Raptor Custom Project
CC-01 Jeep Wrangler YJ
CC-01 Isuzu Amigo
TA-02 Ford F150 Trophy
TA-01 VW Race Touareg
TL-01 Celica+911GT3+Focus+M3
Fotky a videa - kubamynar.rajce.idnes(.)cz youtube(.)com/user/kubamynar
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Fandím tomu, leč si myslím, že rolna fungovat nebude, měl jsem ji na Mercedesu(a plánuju i na BBJ) a poznatek je takový, že musí mít větší průměr, protože překážky v terénu, potvory, nejsou scale, a malý průměr rolny se po nich nesveze ale naopak zapře, to je moje zkušenost, ale mohu se mýlit :wink:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

milan008 - popravdě řečeno, o té funkčnosti mám taky pochybnosti. Ale pořád si můžu říkat že "je to pěkný" a taky že "je to scale" :lol:

Dneska jsem se odhodlal začít s těmi podběhy, které mi trochu dělaly starosti. Aby se dala karoserie nandavat na rám, nemohou být na ni přidělány. Musí být přidělané k rámu. A ke karoserii prostě budou jen přiléhat. Co je ovšem trošku nešťastné, je tvar blatníku. A tak jsem si řekl, že vyzkouším nový postup (pro vás ne, ale pro mne ano) - a to tvarování PSH teplem... Jo jo, když vidím ty Liazky :OK:

Nakonec jsem zjistil, že je to docela dobrý, jde to pěkně a dá se tak dosáhnout tvarů, které bych jinak těžko udělal. Takže jsem natvaroval styčnou hranu podle karoserie a je to. Sice se mi to nepovedlo tak jak bych chtěl, ale kašlu na to, kitovat to nebudu (natož dělat znovu), je to přeci jen podběh, no né?

Obrázek

Zvrchu mi to začíná pěkně oddělovat prostor pro elektroniku od kol a nečistot od nich cákajících :P

Obrázek

PS: tak mi asi dochází trpělivost, či co - ale už podruhý jsem se smířil s něčím, co se mi tak úplně nepovedlo :OHNO:
Uživatelský avatar
Harry
Uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: 24.10.2009 0:00

Tak jsem se s tím nakonec nesmířil a ty zatracený podběhy jsem vykitoval... A když už jsem v tom byl, tak jsem udělal i středovou konzoli.

Obrázek

Tu ruční brzdu jsem takhle nechal schválně, chci vyzkoušet čeho se dá docílit pomocí barev :wink:

Obrázek
Uživatelský avatar
reddevil
Uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 29.11.2008 0:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele: WWW

Pěkný ale automat???
Mex-I Defender 90
Mex-Hilux PRO Yota
Mex-II D-110



http://reddevil.rajce.idnes.cz/reddevil_2006-2010/

Zpět na „MEX by RCMODELEX“