Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Tak jsem zase o něco popošel. Domek řízení je hotov, teď se ještě udělají drobné kosmetické úpravy a pak to půjde na elox. Těch čepů co z toho lezou na fotce si nevšímejte, to jsem jen tak narychlo sesadil, ale nechtěl jsem je úplně zamačkávat, protože pak se to blbě rozebírá :-D

Obrázek

více foto na: http://slick7.rajce.idnes.cz/tuning_rizeni_Axial
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
milan008
Veterán fóra
Příspěvky: 5336
Registrován: 28.11.2008 0:00
Bydliště: V Holomóci městě

Re: Řízení SCX10

No, zrovna sháním na ebay, tak šup sem s tím, kde, kdy a za kolik :tleskam:
bflmpsvz
Uživatelský avatar
Slick7
Píšu hodně
Příspěvky: 1045
Registrován: 27.02.2011 0:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Počítám, že to nebude v prodeji dřív, než za tři týdny a prvotně to dostanou ti, co si to předobjednali v první vlně. Cena pro ty, co si to nepředobjednali bude přibližně 1200,- . Podrobnosti co bude všechno v ceně určitě upřesním. První kus dostane Patt a možná už to bude mít tuhle sobotu na závodech, se můžete mrknout.
TT, TLT, CC-01 Pajero, CB-MB Actros, TXT-Tarantule, T813TP6x6, T816Morpho, SCX10 atd.
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Tak jsem se k tomu konečně dostal. Už vlastním domek řízení od Slicka. Namontil jsem ho na origo platostový céčka. I když vše funguje jak má počkám si na ty kovový od Slicka. Zaprvé víc věřím kovu a zadruhé už je mám stejně zaplacený :-D Měl jsem tuhle nápravu sebou na Mrakáči, takže už to někteří zkoukli. Co se mi na tom líbí nejvíc je hladkej chod na ložiskách, zpracování a vychytávky jako například montažní vybrání pro snadnější demontáž ložisek a oddělení páky od domku. Vyzkoušel jsem na to namontit všechny obutý disky co mám doma. Některé jsou přímo na čep a ty co jsou na hex jsem zkousěl s origo alu hexem cca 4 mm širokým.
Tady jsou tři kombinace. U všech je dostatek ísta mezi diskem a domkem i gumou a pákou s kloubkem. Už se těším na céčka a tuhle nápravu použiji na dingo ;-)
Spojovačku mezi pákou serva a pákou domku jsem schválně dal na díru páky která je blíž k jejímu středu, protože mám na servu kratší páku a taky abych ukázal že i na této montáži je dost másta mezi kloubkem a pneu. Zatím jsem nadšen a už se nemůžu dočkat až to otestuji v terénu. Hlavně výdrž a taky jak to bude fungovat zabodelený. Myslím hlavně ložiska. Určitě je ale budu muset napatlat vazelinou. :-p
s diskem Stamped Steel 1.55 a pneu Mud Thrashers 1.55 na hexu
Obrázek
Obrázek

s diskem 6 Lug Wagon 1.9 Steel Stamped Beadlock a pneu Mickey Thompson 1.9 Baja Claw TTC na čepu
Obrázek
Obrázek

s obráceným diskem 6 Lug Wagon 1.9 Steel Stamped Beadlock a pneu Interco IROK 1.7" na čepu
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
sWiNe
Veterán fóra
Příspěvky: 3873
Registrován: 11.09.2011 0:00
Bydliště: Krnov/Neratovice

Re: Řízení SCX10

no zajímavé, a ukaž prosimtě fotky výsledného rejdu zvrchu a pokud to není tajné, cenovku tohoto kitu :OK:
RC AST 2018 - C2/Offroad Jeep Cherokee XJ, C3/Pro-Modified Ford F-350

Moravské ex-ŘEDITEL a Mistr Moravy 2016

#RTR.CZ TEAM DRIVER
Uživatelský avatar
wolff
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2468
Registrován: 14.01.2012 0:00
Bydliště: Nove Vrato Ceske Budejovice

Re: Řízení SCX10

na tohle jsem zvědavej přemýšlím o tom na náklaďák :tleskam: ;-)
Uživatelský avatar
bedna
Častý přispěvatel
Příspěvky: 687
Registrován: 20.10.2009 0:00
Bydliště: Kostomlaty nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

také by mě to zajímalo, vypadá to dobře ;-)
Jeep Wrangler YJ- Mex
Ford - Scx 10
MOA crawler Axial Xr10
http://bedinka.rajce.idnes.cz
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

sWiNe píše:no zajímavé, a ukaž prosimtě fotky výsledného rejdu zvrchu a pokud to není tajné, cenovku tohoto kitu :OK:

Čeče nad mojim příspěvkem otom Slick píše:
Slick7 píše:Počítám, že to nebude v prodeji dřív, než za tři týdny a prvotně to dostanou ti, co si to předobjednali v první vlně. Cena pro ty, co si to nepředobjednali bude přibližně 1200,- . Podrobnosti co bude všechno v ceně určitě upřesním. První kus dostane Patt a možná už to bude mít tuhle sobotu na závodech, se můžete mrknout.
Uživatelský avatar
cendab
Píšu strašně moc!
Příspěvky: 2075
Registrován: 28.12.2010 0:00
Bydliště: HSK

Re: Řízení SCX10

Koukal sem na to v Mrakolendu a vypadá to dost dobře...i ten rejd je zajímavej...jenom ještě sem se zapoměl zeptat co si tam měl za CVDčka...?protože se mi zdálo že v tom ukrutnym rejdu šli hezky hladce...propilovaný? 8)
AxSCX-REX60......scale LC HJ47
WraitChéro..........special trial
TwinHammers......TůKladífka
CCčkObyCENDA....PajeroPickupTrial PPT
HolídaJbyCENDA....HolídajCup

HAJZLTEAM.COM
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

cendab píše:Koukal sem na to v Mrakolendu a vypadá to dost dobře...i ten rejd je zajímavej...jenom ještě sem se zapoměl zeptat co si tam měl za CVDčka...?protože se mi zdálo že v tom ukrutnym rejdu šli hezky hladce...propilovaný? 8)


Ne ne Čendo mám tam origo axialácký. Zkoušel jsem nedávno rozdíl mezi CVDčkama od axiálu a topcadu a ty topcaďácký neumožní takovej rejd jako axialácký.
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: Řízení SCX10

Tak to vypadá hodně dobře, to chci pod stromeček :-D .
Hele na co jsou ty L profily, co jsou na vizualizaci a kotví se ze shora do nápravy a jdou dolu do prostoru kde se uchycují linky a tlumiče?
Ještě k těm CVD, ty od "topcadu" , tento rejd nedají a musí se vyměnit? Nebo se při této úpravě dají použít?

Asi se u tebe Patte zastavím a okouknu to :-D :-D
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Langos píše:Tak to vypadá hodně dobře, to chci pod stromeček :-D .
Hele na co jsou ty L profily, co jsou na vizualizaci a kotví se ze shora do nápravy a jdou dolu do prostoru kde se uchycují linky a tlumiče?
Ještě k těm CVD, ty od "topcadu" , tento rejd nedají a musí se vyměnit? Nebo se při této úpravě dají použít?

Asi se u tebe Patte zastavím a okouknu to :-D :-D

Davčo ty elka jsou na chycení tlumičů nad nápravou. Jak píšeš je to elko chycený jedním šroubem zezhora do dírky v nápravě kam všichni serem červíky aby se do nápravy nedostal bordel a dole je to elko s dírou kterou prochází šroub co drží link na nápravě. Jestli nechceš úplně max rejd na trial, tak ti ty topcady budou stačit, ale ty axialácký to pustí úplně do maximálního rejdu. Ale bacha aby jsi dosáhl max rejdu musíš buďto rozšířit hexem nápravu aby ti guma nedrhla v max rejdu o link, a nebo jak jsem to udělal já uchytit linky na nápravě blíž ke středu nápravy.
Co mám zkušenost s CVD od topcadu tak v axialáckejch domkách řízení jak plastovekch, tak alu moc dobře nesedí a musel jsem je centrovat podložkama a i tak to nebylo to pravé ořechové, a tak jsem k nim musel koupit domky a cečka taky od topcadu aby to za něco stálo (ty topcaďácky céčka a domky mám na prodej). S axialáckejma CVDčkama nebyl žádnej problém a dají větší úhel jak jsem už psal. No a tyhle Slickovo domky a céčka jsou vyrobený právě na axial origo CVD, takže bych do nich investoval. Na http://www.asiatees.com jsem je sehnal přes kámoše za 7 kil.
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Langos
Častý přispěvatel
Příspěvky: 608
Registrován: 22.02.2010 0:00
Bydliště: Praha

Re: Řízení SCX10

Díky moc, teď je mi to jasný. Z asiatees umím objednávat, to není problém.
Ale v případě této úpravy musím ještě vyměnit přední tlumiče za kratší.
Jako tahle úprava se mi dost líbí, ale jak tak počítám tak je tato úprava za dost kaček, když započtu ještě vše kolem, ale výsledek bude určitě stát za to. :lol: Asi to dám na Toyotku, kterou nechám na těžší terén.
2,4 Ghz
SCX10 - Toyota Hilux
SCX10 - JEEP JK
SCX10 - Land Rover Discovery Camel Trophy
MST CFX - Range Rover Camel Trophy
V3S
Tamiya - Porsche Jägermeister
2x Traxxas Slash

http://langos100.rajce.idnes.cz/
http://www.youtube.com/watch?v=NPvRV5fzeTk
Uživatelský avatar
Patt
Píšu hodně
Příspěvky: 1172
Registrován: 23.03.2012 0:00
Bydliště: Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele: WWW

Re: Řízení SCX10

Langos píše:Díky moc, teď je mi to jasný. Z asiatees umím objednávat, to není problém.
Ale v případě této úpravy musím ještě vyměnit přední tlumiče za kratší.
Jako tahle úprava se mi dost líbí, ale jak tak počítám tak je tato úprava za dost kaček, když započtu ještě vše kolem, ale výsledek bude určitě stát za to. :lol: Asi to dám na Toyotku, kterou nechám na těžší terén.

Jak píšeš buď kratší tlumiče, a nebo když máš místo pod boudou, tak je chytit vejš.
Uživatelský avatar
tomas71
Píšu hodně
Příspěvky: 1173
Registrován: 30.01.2011 0:00
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Řízení SCX10

Tož vypadá to dost dobře :YOP:
Hilux na šasí Slick7 "TADY"
Hilux "Žirafa" na SCX10
Hilux "KATONI" na TF2 "TADY"
Crawlík Bullýk
"RAJČE"

Zpět na „Nápravy, převodovky a jejich části“